Jump to content

Bin Serbona (Serbian made drivers/speakers)


krca44

Preporučeni Komentari

Ona kutijica sa MC trafoima, s postovanjem, mozda je stajala malo nezgodno, odmah pored phono-a a oba na drugom aparatu i to je mozda izazvalo brujanje.   Takvo je moje vrlo skromno iskustvo sa MC trafoima, zasticenim u tanjim mu-metal kucistima.  Sto dalje od aparata koji ima trafo u sebi a posto svaki ima, najbolje iza rucke ( ako je moguce ).   Mozda, ne tvrdim sigurno jer sam dosao kasnije ( na Take Five se nije culo ).

Elem kad sam vec postovao dva YT snimka, evo jos dva ( Scepa snimio ) :

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 2/17/2020 at 1:06 PM, djmilicic said:

Pričao sa jednim od konstruktora zvučnika. Po njegovom sudu, prikazanao je 10% mogućnosti zvučnika. Oni nisu birali setap jer je ovo bila promocija Šolajinih RIAA preampa i ojačavaleca. Sledi prezentacija zvučnjaka sa njihovom organizacijom i setapom opreme.

Granafonski setap je brujao ko lud.

Dakle, sta je tu tuzno i ko koga krivi. Jedan od konstruktora zvucnika (ima ih trojica, i ne interesuje me ko je od njih ovo izjavio), kaze da je zvucnik po njegovom sudu prikazao 10% od mogucnosti i da oni nisu birali elektroniku jer je ovo bila moja promocija. Da je ovo bila, samo moja promocija, ja bih ucestvovao sam. Mene ova izjava navodi na to, da elektronika nije valjala i da je to bilo van njihove moci. Pa nastavlja dalje: sledi prezentacija zvucnika sa njihovom organizacijom i drugom opremom. Pa koliko to sve ostalo treba da bude lose do neslucenih visina, da bi zvucnik pokazao SAMO 10% mogucnosti, pitam se ja. Citajte malo pazljivije i analizirajte recenice i reci. Zato sam ja rekao za preostalih 90%, bez mene. Uostalom to su konstruktori zvucnika i najavili. Nikoga ja ne okrivljujem i ne perem ruke. Bilo je kako je bilo, meni za nauk a ne nekom drugom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Topli savet Solaji i društvu, od nekoga ko redovno organizuje javne događaje: pripremajte  nastupe kao da se spremate za rat. U zemlji Srbiji ne verujte nikome - ni vlasniku prostora ni saradnicima ni opremi. Ko se iscimao da izađe iz kuće, prošao kroz sav horor beogradskog saobraćaja i parkiranja, očekuje da bude ugošćen i zabavljen kao engleska kraljica, nema veze da li je platio ulaznicu ili ušao džabe. Ako ga zaj***š u slast će ti napraviti ogromnu PR štetu bez obzira ko je kriv.

Nedavno u skupo plaćenom prostoru u centru grada na dan događaja nije radilo grejanje, utičnice za struju i wi-fi a biletarnica nije pripremila karte :) Naravoučenije: pripremite plan B za sve stavke i dođite 5 sati ranije. Tako radi Santana, tako radim ja, možete i vi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam bio a nije ni bitno...ne razumem ovu hajku, te ovo te ono nije valjalo, te ovako treba a ne onako...aman, bre...ko zna bolje neka napravi bolje, ko ne zna neka ćuti i uči, pa da stigne i prestigne sve to što je šolaja uradio

šolaja, branko i ostali...samo vi cepajte to što znate, a znate puno...i ne gledajte okolo, samo napred

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Nesic reče

Mučno je bilo čitati, ali zaista ne razumem... Ovakvo negativno prosipanje po nekom ino proizvodu nigde nisam pročitao, ni na jednom internet kutku.

Nije baš toliko crno, kako ponekad zna da bude, tako da ako se nešto shvati kao konstruktivna dobronamerna kritika,može biti čak i produktivna.

Da li će neko to tako shvatiti i uvažiti uopšte nečiji stav, to je drugo pitanje.

Lično više volim dobronamerne kritike i na njih obraćam pažnju, od lažnog "tapšanja po ramenu"....tako da ova tema ,smatram, je jedna od uspešnijih i poučnijih, a i admin radi krajnje profi svoj deo.

Izmenjeno od BrankoBin
Pravopisna greška
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Branko Bin said:

Nije baš toliko crno, kako ponekad zna da bude, tako da ako se nešto shvati kao konstruktivna dobronamerna kritika,može biti čak i produktivna.

Da li će neko to tako shvatiti i uvažiti uopšte nečiji stav, to je drugo pitanje.

Lično više volim dobronamerne kritike i na njih obraćam pažnju, od lažnog "tapšanja po ramenu"....tako da ova tema ,smatram, je jedna od uspešnijih i poučnijih, a i admin radi krajnje profi svoj deo.

"Otvoren" um nije nešto što se često sreće kod naših proizvođača hifi uređaja tako da svaka čast za ovako pozitivan stav!

Još kad se SUJETA umeša eto "kočnice" za veći uspeh i napredak...

Velika podrška Vama  i puno uspeha u daljem radu! :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala svima na podršci i komemtarima :clapping:

Iskreno se nadam da će mo svaki postreh opravdati, a svaku kritiku tehnički prevazići i u nekom narednom druženju priuštiti još lepši ugođaj i atmosferu !

............

Slobodno pitajte, predlažite pa i kritikujte (ako smo zaslužili) sve je to u dobronamernom cilju i promociji DY konstrukcija !

Serbona team :phone:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 14 časa, Miloš 1210 reče

Topli savet Solaji i društvu, od nekoga ko redovno organizuje javne događaje: pripremajte  nastupe kao da se spremate za rat. U zemlji Srbiji ne verujte nikome - ni vlasniku prostora ni saradnicima ni opremi. Ko se iscimao da izađe iz kuće, prošao kroz sav horor beogradskog saobraćaja i parkiranja, očekuje da bude ugošćen i zabavljen kao engleska kraljica, nema veze da li je platio ulaznicu ili ušao džabe. Ako ga zaj***š u slast će ti napraviti ogromnu PR štetu bez obzira ko je kriv.

Nedavno u skupo plaćenom prostoru u centru grada na dan događaja nije radilo grejanje, utičnice za struju i wi-fi a biletarnica nije pripremila karte :) Naravoučenije: pripremite plan B za sve stavke i dođite 5 sati ranije. Tako radi Santana, tako radim ja, možete i vi.

Hvala Miloše, svaka je ko u Njegoša ! Jedan od najpoučnijih saveta koji sam u poslednje vreme dobio,i dobro ću ga zapamtiti:worship:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 2/2/2020 at 2:23 AM, чика-Брка said:

svaka pohvala, vrlo ozbiljni zvucnici.

vrlo ozbiljni.

ali proizvodjacu se omaklo, slucajno ili namerno, sledece :

-Koliko je nama poznato, prvi i za sad jedini u Srbiji, smo se upustili u ovakav proekat izrade samog zvucnika-pa sve do gotovog proizvoda- zvucne kutije,koja se moze ubrojaiti u rang Hi End zvucnih kutija.

nisu ni prvi ni jedini.

jedan od nekolicine je Milan Dragojlov iz Novog Sada.

:cheers:

Na žalost, nisam bio u mogućnosti ni da zvirnem u projekat a kamoli nešto više, otvorih jutros temu i mora na tanane da je iščitam jer ovakav poduhvat to više nego da zaslužije.

Prvi ozbiljan koncept, za koji ja znam, je Jeličićev "Red Acoustoc", bas drajver je celokupno projektovan i svi delovi izrađivani, ništa nije pozajmljeno što inače nije ništa neuobičajeno ili loše, naprotiv. Veliki problem je bila membrana, "Kurt Miller" se na neki način opirao takvoj postavci ali je ispunio zahtev konstruktora, sve ostalo je izrađeno ovde.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Lemić said:

Prvi ozbiljan koncept, za koji ja znam, je Jeličićev "Red Acoustoc", bas drajver je celokupno projektovan i svi delovi izrađivani, ništa nije pozajmljeno što inače nije ništa neuobičajeno ili loše, naprotiv. Veliki problem je bila membrana, "Kurt Miller" se na neki način opirao takvoj postavci ali je ispunio zahtev konstruktora, sve ostalo je izrađeno ovde.

?u=https%3A%2F%2Ftse1.mm.bing.net%2Fth%3

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Subota 29. 02. bar ULICA od 17h pa do ponoci phono Solajaaudio PH1 radice na klubskoj hi fi postavci (Sinatra line cevno pretpojacalo, Sinatra select cevno PP pojacalo, NN Acoustics zvucnici, Vestax gramofon). Pozivamo vas na neobavezno audiofilsko druzenje. Ponesite svoje test i omiljene ploce☺

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Solaja said:

Subota 29. 02. bar ULICA od 17h pa do ponoci phono Solajaaudio PH1 radice na klubskoj hi fi postavci (Sinatra line cevno pretpojacalo, Sinatra select cevno PP pojacalo, NN Acoustics zvucnici, Vestax gramofon). Pozivamo vas na neobavezno audiofilsko druzenje. Ponesite svoje test i omiljene ploce☺

https://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/35203-analogni-dan/&do=findComment&comment=741394

Da kopi/pastujem :

 

14 minuta ranije, Solajaaudio said:

 . . . Vestax gramofon i . . .

Nije moglo nešto krštenije da se metne umesto ovog DJ gramofona ?

Koja je zvučnica na tom Vestax-u ?

Btw, vidimo se u subotu

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Solaja said:

Subota 29. 02. bar ULICA od 17h pa do ponoci phono Solajaaudio PH1 radice na klubskoj hi fi postavci (Sinatra line cevno pretpojacalo, Sinatra select cevno PP pojacalo, NN Acoustics zvucnici, Vestax gramofon). Pozivamo vas na neobavezno audiofilsko druzenje. Ponesite svoje test i omiljene ploce☺

Šteta što je Serbona izuzeta iz ovog neobaveznog prezenta,al svakako će mo doći da podržimo kolegu i uživamo u sjajnim zvuku Šolaja audija :):good:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 hours ago, Branko Bin said:

Šteta što je Serbona izuzeta iz ovog neobaveznog prezenta,al svakako će mo doći da podržimo kolegu i uživamo u sjajnim zvuku Šolaja audija :):good:

Ne postoji samo jedan koncept, već beskonačan, kao ustalom što među nama nema dvoje sa identičnim sistemima, odnosno komponentama. Dobro je da postoji raznolikost, jednako i u predstavljanju kao što je najavljeno, normalno je da se nekom nešto dopadne a nekom ne, ukusi su različiti vidovi uživanja. Druženje je ono što bi svima trebalo da se dopadne i moje poštovanje i za ideju i trud da se virtuelno pretvori u stvarnost, tako da ću se svojim dolaskom pridružiti Branku Binu, a uživanje u Šolajinom i delom njegovom zvuku već imam kod kuće, ali nedostaju prijatelji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da nije bilo ostrog odnosa prema zvucnicima ranije, moglo bi da se prihvati postovanje razlicitosti....meni je jasno sta je rekao Branko...

Ali "druzenje" sa proizvodjhacima uredjaja...da idemo da se druzimo i sa obucarima i postenim krojacima farmerki....Micela i Daive? :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...