Jump to content

Bin Serbona (Serbian made drivers/speakers)


krca44

Preporučeni Komentari

Hvala svima na komentarima,mnogo nam znači svaka sugestija i utisak.

Sa 99% se ja lično slažem, i nadamo se novoj prilici za prezentaciju (max 2 mes.) u ORGANIZACIJI  Serbona tima, kojom će prilikom biti predstavljena Serbona 1 .

Nadam se ispravci svih propusta ,kao i jednom veoma višem nivou organizacije i prezentovanja.

Zahvaljujemo se kao Serbona tim svima koji su odvojili vreme ,uveličali i podržali ovu skromnu promociju ?? , i nadamo se ponovnom druženju sa još većom energijom i obostranim zadovoljstvom !

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala svima na komentarima,mnogo nam znači svaka sugestija i utisak.
Sa 99% se ja lično slažem, i nadamo se novoj prilici za prezentaciju (max 2 mes.) u ORGANIZACIJI  Serbona tima, kojom će prilikom biti predstavljena Serbona 1 .
Nadam se ispravci svih propusta ,kao i jednom veoma višem nivou organizacije i prezentovanja.
Zahvaljujemo se kao Serbona tim svima koji su odvojili vreme ,uveličali i podržali ovu skromnu promociju [emoji106][emoji443] , i nadamo se ponovnom druženju sa još većom energijom i obostranim zadovoljstvom !
 

Prava reakcija.
Sjajno!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, Doktor reče

Takođe, veliki pozdrav i za drugara @Solaja-u ( Šole, javi se slobodno ovde, nema te nešto ? ), kao i za Mićuna Pticu. :BeerMugCheers:

A mogao bi nekad da se javi i @RAAL .

Čovek stvarno živi ono što mi sanjamo ovde. A voleo bih da čujem nešto o slušalicama. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Mikorist said:

A mogao bi nekad da se javi i @RAAL .

Čovek stvarno živi ono što mi sanjamo ovde. A voleo bih da čujem nešto o slušalicama. :)

Javio se koliko se sećam pre nepun mesec dana i debatovao na forumu. 

@Solaja se nije javio više od godinu dana. 

Nego, nemoj da ponovo prozovem onog Engleza ( ex Magnum ) kao onomad, pa da se razdrma forum iz ove učmalosti. :sarcastic:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sto bi se Aco javljao , ima covek posla preko glave

msm , setite se da su mu sluske na Drop site (formerly Massdrop)

znci , treba postici numbers

kako uostalom zelim svakom domacem proizvodjacu ...... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 2.2.2020. at 2:23, чика-Брка reče

svaka pohvala, vrlo ozbiljni zvucnici.

vrlo ozbiljni.

ali proizvodjacu se omaklo, slucajno ili namerno, sledece :

-Koliko je nama poznato, prvi i za sad jedini u Srbiji, smo se upustili u ovakav proekat izrade samog zvucnika-pa sve do gotovog proizvoda- zvucne kutije,koja se moze ubrojaiti u rang Hi End zvucnih kutija.

nisu ni prvi ni jedini.

jedan od nekolicine je Milan Dragojlov iz Novog Sada.

:cheers:

Mislilo se na DC zvučnik. 

Hvala u svakom slučaju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razni su poslovi u pitanju i stvarno izaziva ljutinu kada se susretnu konkretni poslovi, makar i ovakvi rutinski i suvoparni, a jos gore je kada se sretnu drndanje sa membranama, prevlakama, spajderima, entuzijazam i znanje, sa prodajama magle ili zmijskog ulja, citanje magicnih reci upredenim zicama ili zamalo kvantnim osiguracima, pa sve to djuture sa ulickanim igrackama da primami nekog konzumenta snobizma...

Ali je to deo ekonomike, ulozis malo ili minimum materijala i truda, ali zato puno milozvucne price i formiranja potreba, ponudi se roba formiranom ukusu, podlije se pod kozicu potrosacu i zarade gengice da se preliju na drugo mesto potrosnje... :) 

Ne treba biti iritiran sa tom pojavom..

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 minuta, vladd reče

prodajama magle ili zmijskog ulja, citanje magicnih reci upredenim zicama i ulickanim igrackamao da primami nekog konzumenta snobizma...

Ovaj forum je napravljen i zamišljen da demistifikuje audio tehniku u svojoj srži te da na konkretnim primerima i pokaznim vežbama skoro svako može sam sebi da napravi uređaj po meri.

Znači tema foruma nije konzumerizam - nego da sam napraviš sebi zvučnike, pojačalo, predpojačalo, gramofon, DAC iz delova a ne da ti drugi proda.

E da - i kablove da sam sebi napraviš a ne neko drugi da ti proda. Da li će neko licnu po licnu da upreda - to je takođe tema foruma. Dakle svaka vrsta rukodelje u svojoj izvedbi.

Takođe je kloniranje dozvoljeno . Naravno uz dozvolu projektanta - da ne bi kršili autorska prava i slično objavom shema i metoda kako se nešto pravi.

Zato se preprodavici fabričkih uređaja nisu zadržali dugo ovde. Jer većinom imamo prodavce delova. Jer ljudi sklapaju iz delova.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zamolio bih moderaciju da prebaci offtopic postove na adekvatno mesto.

@BANAT je jedan sjajan dasa ( upoznasmo se na FAK 1 ). :BeerMugCheers:

Dobro se sećam kako mu se urušilo poštovanje prema Paul Speltz-u kada sam pisao o Anticables gajtanima ( upravo Banatov termin koji od tada i sam vrlo rado koristim :) ), a koje sam dobio na pokolon od prijatelja iz Kanade.

http://anticables.com/

Za one koji ne znaju, P. Speltz je jedan od osnivača firme Atma-Sphere koja je radila vrhunske OTL pojačivače. 

http://www.atma-sphere.com/

Dobro je za ovaj forum što je prvo Alekandar Radosavljević ( RAAL ) "povukao nogu" i napisao par sjajnih postova pre koji mesec, a čist dobitak za sve nas je dolazak Branka i Verana (BIN).

 Iskreno se nadam da će nam se priključiti i Nikola ( Hedonist Audio ). :thumbsup:

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ono sto bi mene zanimalo je da li ce se eksperimentisati sa precnikom koila, odnosno celim motorom zvucnika, posto je tu problematika funkcionisanja srednjih opsega. Ovo vidjeno je gotovo takvo kakvo je.

Uzgred, da li je kalem ceo u polju ili je jednom zonom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Doktor reče

Zamolio bih moderaciju da prebaci offtopic postove na adekvatno mesto.

@BANAT je jedan sjajan dasa ( upoznasmo se na FAK 1 ). :BeerMugCheers:

Dobro se sećam kako mu se urušilo poštovanje prema Paul Speltz-u kada sam pisao o Anticables gajtanima ( upravo Banatov termin koji od tada i sam vrlo rado koristim :) ), a koje sam dobio na pokolon od prijatelja iz Kanade.

http://anticables.com/

Za one koji ne znaju, P. Speltz je jedan od osnivača firme Atma-Sphere koja je radila vrhunske OTL pojačivače. 

http://www.atma-sphere.com/

Dobro je za ovaj forum što je prvo Alekandar Radosavljević ( RAAL ) "povukao nogu" i napisao par sjajnih postova pre koji mesec, a čist dobitak za sve nas je dolazak Branka i Verana (BIN).

 Iskreno se nadam da će nam se priključiti i Nikola ( Hedonist Audio ). :thumbsup:

 

 

 

 

Hvala na dočeku nadam se da će biti prilike da se upoznamo svi na nekom slušanju zvučnika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...