Jump to content

Bin Serbona (Serbian made drivers/speakers)


krca44

Preporučeni Komentari

mutayu , hvala na izvijescu :)

nego , mogao bi napisatio i slegnute utiske , tamo kod tebe u temi o Iskra Gyurgevcima :)

 

neko pomenu da ovo lici , po mehanickom izvodjenju na Cube ; resenje sa waterjet-ed plocama i distancijalima za korpu je stara stvar , nisu je ni ovi iz Cube izmislili ..... tako da - open source , dobro , jednostavno , efikasno - ne vidim razloga da se izbegava

momcima svaka sreca pjevala , dabogda ih proizvodili 10 mesecno ....... 

 

( u proizvodnji je spas :) )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta mi se sviđa: Jbt, kad čovek napravi drajver! Ne zvučnik, nego drajver! :)

Šta mi se ne sviđa: Korišćenje magneta od nekih drugih drajvera... Zar ne može nekako da se napravi i magnet? Ima se za kupiti onih neodijuma vazda po netu. Ima i firma, valjda beše u Smederevu, mogu i da naprave po narudžbini. Nadam se da je tako nešto u perspektivi, onda je nebo granica.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Zen Mod said:

mutayu , hvala na izvijescu :)

nego , mogao bi napisatio i slegnute utiske , tamo kod tebe u temi o Iskra Gyurgevcima :)

 

neko pomenu da ovo lici , po mehanickom izvodjenju na Cube ; resenje sa waterjet-ed plocama i distancijalima za korpu je stara stvar , nisu je ni ovi iz Cube izmislili ..... tako da - open source , dobro , jednostavno , efikasno - ne vidim razloga da se izbegava

momcima svaka sreca pjevala , dabogda ih proizvodili 10 mesecno ....... 

 

( u proizvodnji je spas :) )

Poradicu na estetici Gyurgyovackeeya u narednom periodu, hocu da uradim novi nosac za iskru i tviter i da uradim finish na kutijama a onda stizu i utisci. Planirao sam da radim i neka merenja.

Nisam siguran da BIN&Drugovi krecu u proizvodnju, za sad su uradili samo sopstvene primerke. Kako kazu, resenja su njihova sopstvena a slicnost je ocekivana posto slicni problemi namecu slicna resenja. Ulozili su mnogo, sto finansija ,  znanja, kreativnosti i rada a vratice im se mnogo zadovoljstva postignutim. ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poradicu na estetici Gyurgyovackeeya u narednom periodu, hocu da uradim novi nosac za iskru i tviter i da uradim finish na kutijama a onda stizu i utisci. Planirao sam da radim i neka merenja.
Nisam siguran da BIN&Drugovi krecu u proizvodnju, za sad su uradili samo sopstvene primerke. Kako kazu, resenja su njihova sopstvena a slicnost je ocekivana posto slicni problemi namecu slicna resenja. Ulozili su mnogo, sto finansija ,  znanja, kreativnosti i rada a vratice im se mnogo zadovoljstva postignutim. [emoji3]

E to smo mi Srbi.
Zadovoljimo se zadovoljstvom!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Aleks said:

Šta mi se sviđa: Jbt, kad čovek napravi drajver! Ne zvučnik, nego drajver! :)

Šta mi se ne sviđa: Korišćenje magneta od nekih drugih drajvera... Zar ne može nekako da se napravi i magnet? Ima se za kupiti onih neodijuma vazda po netu. Ima i firma, valjda beše u Smederevu, mogu i da naprave po narudžbini. Nadam se da je tako nešto u perspektivi, onda je nebo granica.

ajd ....... ako nadjes gototv poluproizvod koji ti odgovara , sto da izmisljas toplu vodu?

idi ti napisi Corel , 'bo te Corel

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, mutayu said:

Poradicu na estetici Gyurgyovackeeya u narednom periodu, hocu da uradim novi nosac za iskru i tviter i da uradim finish na kutijama a onda stizu i utisci. Planirao sam da radim i neka merenja.

Nisam siguran da BIN&Drugovi krecu u proizvodnju, za sad su uradili samo sopstvene primerke. Kako kazu, resenja su njihova sopstvena a slicnost je ocekivana posto slicni problemi namecu slicna resenja. Ulozili su mnogo, sto finansija ,  znanja, kreativnosti i rada a vratice im se mnogo zadovoljstva postignutim. ?

glede Gyurgyevaka - ne zadevam , samo me interesuje utisak o zvuku i kolicina tvog zadovoljstva ( tamo , ne ovde , da ne kvarimo temu)

 

glede proizvodnje BIN FR , ja bih voleo da imaju rasta, i da ih proizvode ........ kontam lepse proizvoditi i ziveti od toga no servisirati

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Zen Mod said:

glede Gyurgyevaka - ne zadevam , samo me interesuje utisak o zvuku i kolicina tvog zadovoljstva ( tamo , ne ovde , da ne kvarimo temu)

 

glede proizvodnje BIN FR , ja bih voleo da imaju rasta, i da ih proizvode ........ kontam lepse proizvoditi i ziveti od toga no servisirati

Evo, evo, pisem! ?

Videcemo sta ce da bude sa proizvodnjom, spominju neki dalji razvoj...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32 minutes ago, Aleks said:

Šta mi se sviđa: Jbt, kad čovek napravi drajver! Ne zvučnik, nego drajver! :)

Šta mi se ne sviđa: Korišćenje magneta od nekih drugih drajvera... Zar ne može nekako da se napravi i magnet? Ima se za kupiti onih neodijuma vazda po netu. Ima i firma, valjda beše u Smederevu, mogu i da naprave po narudžbini. Nadam se da je tako nešto u perspektivi, onda je nebo granica.

Sta ima da se pravi kada ima kod Kineza. 

Jedino treba biti izricit kod potrebne sile, znaju da posalju lose ili nekorektne komade.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, mutayu said:

Evo, evo, pisem! ?

Videcemo sta ce da bude sa proizvodnjom, spominju neki dalji razvoj...

Obavezno intervencija na bakru, kontakti ne mogu da budu od premekog bakra, besmisleno. Bakar berilijum na kriticnim mestima, ili ceo konektor, pa naknadno ako zele i dodatnu zastitu.

To je sve vec izporazvijano, i tema razgazena, ne vredi se igrati sa korenima.

 

P.S.

Pisi..ha ha ha :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Obavezno intervencija na bakru, kontakti ne mogu da budu od premekog bakra, besmisleno. Bakar berilijum na kriticnim mestima, ili ceo konektor, pa naknadno ako zele i dodatnu zastitu.
To je sve vec izporazvijano, i tema razgazena, ne vredi se igrati sa korenima.
 
P.S.
Pisi..ha ha ha [emoji4] 

Mislite na berilijum bronzu (leguru bakra i berilijuma).
Ako ste mislili na nju stvarno izvanredan kontaktni materijal.
Razvili smo bili svoj više polni (32 polni) konektor (FKS ELMOS, Jagodina) u koji je se češće uticala i izvlačila odgovarajuća utičnica.
Jedino je on bio dovoljno elastičan da i posle par desetina uticanja i razdvajanja obezbedi kontakt.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

58 minutes ago, Zen Mod said:

ajd ....... ako nadjes gototv poluproizvod koji ti odgovara , sto da izmisljas toplu vodu?

idi ti napisi Corel , 'bo te Corel

:smesna:

Ok. Ali oni koriste magnet odavde: https://avlshop.rs/professional/rcf-art-315-a-mk4

barem koliko sam video na blogu.

Zar nije jednostavnije nešto naći/napraviti od neodijuma na kilo, nego od nekakvog poluproizvoda koji možda prestane da se proizvodi prekosutra?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

41 minutes ago, Aleks said:

Ok. Ali oni koriste magnet odavde: https://avlshop.rs/professional/rcf-art-315-a-mk4

barem koliko sam video na blogu.

Zar nije jednostavnije nešto naći/napraviti od neodijuma na kilo, nego od nekakvog poluproizvoda koji možda prestane da se proizvodi prekosutra?

Aleks, mislim da je i Branko i čini mi se još neki serviser na šćepinoj emisiji navodio razloge, zbog čega neodijumski magneti nisu dobri za dinamičke zvučnike, oni se ipak "svakog dana" susreću sa tim.  Da me utepaš ne mogu da se setim šta sve konkretno, jedan od razloga je čini mi se vezan za temperaturu... Eto, korisna informacija iz emisije, samo taj što čuje treba da upamti.. ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Fukushima said:

Da me utepaš ne mogu da se setim šta sve konkretno, jedan od razloga je čini mi se vezan za temperaturu.

Curie temperature....

Material Curie
temperature (K)
Alnico 973–1133
Chromium(IV) oxide (CrO2) 386
Cobalt (Co) 1400
CuO–Fe2O3 728
Dysprosium (Dy) 88
Europium oxide (EuO) 69
Gadolinium (Gd) 292
Iron (Fe) 1043
Iron(II,III) oxide (FeOFe2O3) 858
Iron(III) oxide (Fe2O3) 948
Manganese antimonide (MnSb) 587
Manganese arsenide (MnAs) 318
Manganese bismuthide (MnBi) 630
MgO–Fe2O3 713
MnO–Fe2O3 573
Neodymium magnets 583–673
Nickel (Ni) 627
NiO–Fe2O3 858
Samarium–cobalt magnets 993–1073
Strontium ferrite 723
Yttrium iron garnet (Y3Fe5O12) 560
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovi cubeaudio imaju s'neodijum, zato što ne valja verovatno je i najskuplji (5980e par :wizard:)

ezgif-1-e196bc271ae1.jpg

A ima i Požarevac (zeznuo sam se, nije Smederevo) http://www.magneti.co.rs/magneti-gausgroup/feritni-magneti/

Pa valjda može da se napravi. Mada gosn. Branko sigurno to sve već zna i kalkulacija je ispala da je najprihvatljivije rasturiti onaj RCA... štatijaznam, nego eto forum pa ajd da pišem nešto :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, zeljkor said:

Voleo bi da nam Vladd, ako ima volje, pojasni pojavu Barkhauzenovog suma u magnetnom kolu kao i da li je istina da barijum ferit magneti tu najlosije stoje u odnosu na Alnico i Nd. Hvala.

Vidi, da bi bilo zanimljivije, raspitacu se u labu za cvrstotelnu fiziku. Oni su u toku i rade sa tim.

Koliko sam imao dodira sa tim, svodi se na spin momente elektrona a svi ti energetski prinosi slede u nekim skokovima, sa ili bez naknadne relaksacije.

Ali bolje da pitam da dobijem sazvakan odgovor o realnom mehanizmu, a onda ce biti jasniji efekti na odredjenim materijalima. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Aleks said:

Pa valjda može da se napravi

Moze, pitanje je cene.

Nekada se to mnogo lakse pravilo, bilo vise sprava za magnetizaciju, industrijskih, dok je bilo industrije, ali im istekao rok ili su raskupusane.

Ovako je prostije da se kupe i naslazu magneti, odrade nosaci ovde i izmeri finalno dobijeno polje.

Mislim da je veca problematika u artiji...tj membrani

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...