Jump to content

Lenovo G50-70 Hakintoš tutorijal. . .


Mikorist

Preporučeni Komentari

Toliko sam se navikao na MacOS - na interfejs da nema šansone da se vratim na Linux. Naravno na serverima je Linux i tu ga koristim.

Da ne pričam da se zvuk i slika najbolje čuju i vide ovde. Već sam pisao na drugoj temi da se ne ponavljam. Čitav elaborat zašto je ovo bolje.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Mikorist said:

Toliko sam se navikao na MacOS - na interfejs da nema šansone da se vratim na Linux. Naravno na serverima je Linux i tu ga koristim.

Da ne pričam da se zvuk i slika najbolje čuju i vide ovde. Već sam pisao na drugoj temi da se ne ponavljam. Čitav elaborat zašto je ovo bolje.

  

Nema potrebe meni da govoriš zašto je bolje. :) Od Snow Lea sam pokušavao da to napravim da radi kako treba na PC arhitekturi ali nije mi išlo. Doduše nisam se nešto mnogo ni trudio zbog vremena koje mi je sve to oduzimalo. Nešto je radilo nešto ne...
Na kraju sam skupio novac i uzeo Mac Book Pro, polovan, naravno, i izgreban. Odmah mu gurnuh SSD! :D Otplatio se lepo, najviše zbog trajanja baterije i pojedinih projekata koje je bilo u mnogome lakše podići na MAC-u nego li na Windozi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Definitivno mora da pomenem da je OpenCore EFI boot-loader bolji od Clovera. Ko ume config.plist da namesti na njemu - a ko ne ume kao ja za sad - može da se igra sa njegovim modulima ubacujući ih u Clover.....

Za početak spomenuću macOS Memory Allocation

Dodela memorije macOS Firmver laptop računara (i desktopa) raspoređuje memoriju u malim delovima na sve različite uređaje na računaru, uključujući područje u koje će se učitati kernel operativnog sistema. Windows  i sam preslikava (Windows kernel) u memoriju. Takođe i Linux.

Kod MacOS, međutim,  stvari funkcionišu malo drugačije i imaju veći deo memorije za učitavanje, a budući da računari koji nisu Mac računari takođe imaju više ugrađenih uređaja (i njihove raspoređene memorije), potreban nam je pomoćnik da macOS-u obezbedi veći komad memorije od uobičajene koja će se koristiti za kernel. Ovo je i jedan (ali ne i poslednjih) od razloga zašto macOS bolje radi od ostalih OS.

Da biste rešili problem na Hakintošu, ima mnogo različitih pomagača koje možete izabrati.

AptioMemoryFix - Ovaj pomagač je alternativa OcQuirks-u, ali programer ga ne podržava. Ne postoje nove verzije - tako da samo postojanje Clovera visi u vazduhu zbog njega....

OsxAptioFix3Drv -  ovaj pomagač je zamenjen sa  AptioMemoryFix zbog zastarelosti.

OsxAptioFix2Drv -  ovaj pomagač je zamenjen sa  AptioMemoryFix zbog zastarelosti.

OsxAptioFixDrv -  ovaj pomagač je zamenjen sa  AptioMemoryFix zbog zastarelosti.

Kao što se može videti jedini sveže ažuriran pomagač je OcQuirks. . . .

On se može ubaciti u strukturu EFI -- Clover ili OpenCore 

 
EFI
└── CLOVER
    └── drivers
        └──UEFI
           ├──FwRuntimeServices.efi
           └──OcQuirks.efi
 

Da bi se ubacio mora da se napravi što se kaže iz sorsa.

git clone https://github.com/ReddestDream/OcQuirks
cd OcQuirks
./macbuild.tool

posle toga kopirati Add OcQuirks.efi i FwRuntimeServices.efi u EFI folder sa drajverima. (obrisati AptioMemoryFix)

Prednost ovoga je što ne postoje gličevi kao kod AptioMemoryFix zbog zastarelosti. Razni bagovi zbog razilaženja verzija MacOS.

Kod mene recimo je DVD drajv pravio problem i kernel panic... Kod nekoga može nešto drugo - sve u svemu OcQuirks je lek za hackintosh.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Još jedan tutorijal. Sada za moj Desktop

Konfiguracija

 GA-B85M-D3H-A (rev. 1.0) + (i7-4470 -NVIDIA GeForce GT 710 2 GB - Kingston 16 GB DDR3 )

Bios Settings:

XHCI Hand-off: Enabled
EHCI Hand-off: Enabled
Execute Disable Bit: Enabled
XHCI Mode: Auto
Legacy USB Support: Enabled
SATA Mode: ACHI ( with UEFI Settings )
VT-d feature : Disabled
X.M.P. Memory Profile to Profile1
Integrated graphics. Enabled - PCI graphics Enabled

pc.jpg

 

Boot Loader je Opencore

Videti https://dortania.github.io/OpenCore-Install-Guide/

 

Sa GlibMacOS može da se skine MacOs na Linux/Win

GITHUB.COM

Py2/py3 script that can download macOS components direct from Apple - GitHub - corpnewt/gibMacOS: Py2/py3 script that can download macOS components direct from Apple

Slika koju imam sad na ekranu je neverovatna. Zvuk takodje....A uporedo imam sve sisteme.

Na koji nacin rade video drajveri ovde je ludilo. Nema seckanja , lagovanja .

Tek kad se video pusti vidi se razlika. 4K, 1080p . kojigod.... Slika ne titra, nema glicheva....ne zamaraju se oči.....

Screen Shot 2021-12-21 at 16.33.35.png

Screen Shot 2021-12-21 at 12.06.30.png

 

Butloader je u atačmentu (isti se koristi i za butovanje USB instalacije i sistema preko EFI)

 

EFI.zip

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...