Jump to content

Preporučeni Komentari

Jasta, pare i sluze da prave zabavu...
Ja sam sada u analogiji sa gramofonima, tako da ce komp da sluzi za...
Dok ja prezupcim na dac...ko zna sta ce smisliti  
Gramofoni, vinili... Poseban krug pakla. Hvala

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
On 1/29/2020 at 4:32 PM, Aleks said:

Ma dajte da  se skupimo 60 nas za GB, vidite da je cena na 60+ komada 39e :D 

edit: Šalu na stranu, možda bi za 10+ oborio neki evro.

Ima na audiophonics.fr za 57 (to je sa tax excluded) https://www.audiophonics.fr/en/diy-interfaces/amanero-combo-384-digital-interface-usb-384khz-to-i2s-dsd-p-7403.html

nema razloga za Amanero na DSC2 verziju, dovoljan je BeagleBone. Vezuje se preko network a kosta 40 eur.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Pre par meseci pozajmio sam od kolege RPI 3, da se igram. Ideja je bila i2s izlaz od rpi direkt na es9018, nakačiti ssd storage, ima wifi, može i display da se nabuta, dedicated os za muziku (oli Volumio oli mOode oli Raspbian) i eto ceo muzički pleyer. Može da se kontroliše preko mreže, može da radi kao Airplay renderer, UPNP, ma milina (kao što je gluvodaren pokazao u onoj temi).

E sad kad ovo napisa pretražih po netu može li RPI direkt na ovaj DSC, ali vraga - nema DSD out, samo pcm (i2s). Sad ima tu nekih pokušaja da se iskoristi pwm izlaz rpi-ja kao direct dsd, ali nešto me to ne greje, ili nisam lepo iščitao tu temu... ali je workaround, pa me mrzi da se majem.

Ako može BeagleBone da istera sve to, onda, eto. Mislim, da mu se nakači i storage pa da bude kompletan player... Vidim black i green nemaju wifi, blue ima.. ali može li blue na DSC?

Vidim imaju samo po jedan usb, hm. Mora još da proučim tematiku.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
1 hour ago, Aleks said:

Pre par meseci pozajmio sam od kolege RPI 3, da se igram. Ideja je bila i2s izlaz od rpi direkt na es9018, nakačiti ssd storage, ima wifi, može i display da se nabuta, dedicated os za muziku (oli Volumio oli mOode oli Raspbian) i eto ceo muzički pleyer. Može da se kontroliše preko mreže, može da radi kao Airplay renderer, UPNP, ma milina (kao što je gluvodaren pokazao u onoj temi).

E sad kad ovo napisa pretražih po netu može li RPI direkt na ovaj DSC, ali vraga - nema DSD out, samo pcm (i2s). Sad ima tu nekih pokušaja da se iskoristi pwm izlaz rpi-ja kao direct dsd, ali nešto me to ne greje, ili nisam lepo iščitao tu temu... ali je workaround, pa me mrzi da se majem.

Ako može BeagleBone da istera sve to, onda, eto. Mislim, da mu se nakači i storage pa da bude kompletan player... Vidim black i green nemaju wifi, blue ima.. ali može li blue na DSC?

Vidim imaju samo po jedan usb, hm. Mora još da proučim tematiku.

ja koliko znam moze samo black ili green, i nemoj da ti pada na pamet da uzimas black jer je on skuplji, od druge firme je a zapravo nema razlike u odnosu na green.

Videcu to za wifi. Iskreno, sve te mogucnosti oko BBB, ni ja nisam jos uvek upoznat. Ne mogu da idem u sitna crevca jer STVARNO ne znam. Kada bude doslo vreme sve cu da pisem.

Ono sto mi je poznato, oni koriste i ROON server, koji u sebi ima svasta nesto.

https://community.roonlabs.com/

Vidi, ti na BBB kacis desktop racunar koji je vec storage i preko HQ player koristis sve te mogucnosti.

http://audiodesignguide.com/DSC1/NAA/index.html

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...