Jump to content

Pure DSD


shonne

Preporučeni Komentari

Ma nije, jednostavno je i moze svako! Jednostavno sve lepo presmirglas sa p500 ili p600, uzmes zeleni Antisil i sve dobro odmastis, sacekas 5 minuta da ispari, onda prespricas sa prajmerom, sacekas pola sata sat, blago presmirglas sa p600  gde ima nepravilnosti, ne smes da ogolis do metala nego ako je potrebno jos jedan sloj prajmera tanko, presmirglas opet blago nepravilnosti, obrises blago cistom krpom prasinu od smirgle, predjes sa metalik sivom bojom sa udajlenosti od oko 30cm minimum, ako ides uzduz ides sve uzduz nikako kontra smer jer onda bude sareno, sacekas 15 miuta i predjes jos jedan sloj, ostavis pola sata da se stegne, pazljivo stavis u rernu na 80 stepeni pola sata i to je to. Pazis narednih mesec dana da se dobro osusi. Kod poklopca ide prajmer, pa ide filer, pa boja. Na prednji panel ide prajmer, pa ide boja bez filera.

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 549
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Hvala preuzeo sam i otvorio u Arduino programu. Kratak skript koliko vidim. Mislim da ce moci na onaj najmanji Arduino.

Da li je potreban jos neki hardverski interfejs (neki chip) izmedju Arduina i CT7302 ?

Zasto skoro svi koji postave neki .ino program ne da i neku shemu povezivanja Arduina. Tastera, kontrolnog busa itd?

 

Izmenjeno od ZZZ
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ides arduino <-> i2c <-> ct7302 nema tu neke mudrosti. A cekaj sta imas ti od ct7302, mozda dev board? Ja nemam dev board nego je sve na ploci koju sam dizajnirao, u post 282 ima slika moje ploce, ja nemam nikakve dugmice moj dizajn je drugaciji nego dev ploca, ukratko po ovom principu http://www.audiodesignguide.com/DSC2/Schematic1.jpg , ako ti treba nesto u vezi dev ploce ja je nisam ni video tako da ti ne mogu nista reci u vezi nje. Ono sto znam jeste da dev board ima kontrolu preko dugmica tako da ti ne treba arduino

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, savan said:

Pa ides arduino <-> i2c <-> ct7302 nema tu neke mudrosti. A cekaj sta imas ti od ct7302, mozda dev board? Ja nemam dev board nego je sve na ploci koju sam dizajnirao, u post 282 ima slika moje ploce, ja nemam nikakve dugmice moj dizajn je drugaciji nego dev ploca, ukratko po ovom principu http://www.audiodesignguide.com/DSC2/Schematic1.jpg , ako ti treba nesto u vezi dev ploce ja je nisam ni video tako da ti ne mogu nista reci u vezi nje. Ono sto znam jeste da dev board ima kontrolu preko dugmica tako da ti ne treba arduino

imam odavno EVB. Morao sam nabaviti zbog merenja dsd DA konvertera. Softveri izbacuju samo I2S format preko USB interfejsa :( A imam i posebno chip. EVB radi dobro ali je pomalo rogobatna i ima integrisani dac. Preveliko mi je. A hteo bih da probam i sa ekternim mastr clockom umesto cristala.

Ne znaci mi mnogo ta globalna shema :(

Vrlo lose je to sto se tice hardware-a kod ardouina sve. Nejasno, sve se podrazumeva itd... Dok je software vrlo dobar.

Da li ima nekih defoult pinova za I2S bus kod Arduino nano recimo?

Koja je adresa CT7302 chipa 0x10 mozda?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, savan said:

Ono sto mozes da uradis jeste da stavis i2c izolator ISO1540 izmedju arduina i ct7302

Da. Mada u nekim slucajevima (vrlo malo slucajeva) sa drugim IC nece da radi. Jesi li ti probao I2C izolaciju sa ISO1540 ili nekim drugim IC?

Mislim da imam jedan Analog Devices IC za istu funkciju?

Meni u principu nije potreban display. A ni digital volume control. Cak mozda ni Oversampling. Bitno mi je da ima istovremeno i I2S i DSD izlaz i da ima ove opcije bitanja ulaza. I eksterni master clock.

 

Izmenjeno od ZZZ
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvini za izolator nesto sam pobrkao u glavi, ja koristim iskljucivo ISO1541DR za i2c izolaciju sa njim nikad jedan jedini problem nisam imao! Arduino nikad probao nisam niti mi se svidja programski kod nije u mom stilu, ja sam iskljucivo za pure C pa sam tako poceo i ostao pri microchipu, nisam neki ekspert u mikrocipovima niti sam koristio neke jace, uglavnom koristim pic12f1822 ili pic12f1840, to sam skoro otkrio da sa njim mogu dosta dobrih stvari da odradim a jako mali chipic. Uskoro cu da probam novi pico od mikrochipa deluje mi da je bruka. Da ct7302 ima opciju da procesuira pcm ili dsd mislim da nema u isto vreme, moras u registrima da podesis, pogledaj njihov data shit, ima mnogo opcija. Trenutno ono sto sam sebi uradio jeste volume kontrola, promena ulaza, promena formata, ostalo nije joj doslo na red jer nemam vremena ni ovaj sklop i kutiju da upakujem, kada dodje vreme pozabavicu se funkcijama, tu ce da bude posla duplo kao ovo do sad sto sam radio jer moram da pravim tach skrin meni, da ubacujem kojekakve funkcije, fm radio, bluetooth, ako sve dobro prodje idemo dalje na dsp, i tu ce da bude nekoliko gerber plocica kao i uvek nesto se zaboravi pa se kasnije seti...

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Adresa chipa je 0x10 da ali moze i da se menja, imas sve u njihovoj semi na sajtu u dokumentima. Malo je konfuzna shema ima nekih nepotrebnih stvari kao sto su jedan i2s izlaz stavili da bude dsd pa ga povezali na tamo neke komponente, ja sam to malo uprostio nakon sledece verzije gerber ploce i sad imam sve te i2s izlaze koje mogu po potrebi na pcm ili na dsd kroz registre. Joj jedna stvar da se nebi zeznuo, na njihovoj shemi stoji simbol 12v da ne mislis da je 12 volti kao ja sto sam mislio pa spalio jedan ct7302, to je 1.2 volti!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako planiras da pravis tvoj board sa ct7302 ja ti mogu dati savet da procitas njihov data shit kako layout treba da bude, gnd! Da izbegnes problem za klokom koji sam ja imao i da ne dodjes u situaciju da uvijas zice u celofan kao ja layout mora da ti bude tako da nemas ukrstanja, da ides gnd-vod-gnd, i na kraju umesto onih pin headera stavi u.fl konektore, tako neces imati brujanja i zujanja od spoljnih uticaja, ja sam cuo klima uredjaj kad komsija upali, sve zbog zica koje nisu shildovane na i2s vodovima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dali neko ima qualcomm account da skine dokumentaciju i one source kodove za android aplikaciju za ovaj QCC5125 bluetooth modul? Trazio sam danas na googlu nisam mogao da nadjem, trazi da se ulogujem, a trebace mi da vidim kako da prikazem ime pesme na displeju, da mogu da pauziram, prebacim sledecu pesmu... preko daljinskog, verujem da ima u android aplikaciji ili u data shitu kako se to radi

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 9/19/2021 at 10:08 PM, savan said:

Ako planiras da pravis tvoj board sa ct7302 ja ti mogu dati savet da procitas njihov data shit kako layout treba da bude, gnd! Da izbegnes problem za klokom koji sam ja imao i da ne dodjes u situaciju da uvijas zice u celofan kao ja layout mora da ti bude tako da nemas ukrstanja, da ides gnd-vod-gnd, i na kraju umesto onih pin headera stavi u.fl konektore, tako neces imati brujanja i zujanja od spoljnih uticaja, ja sam cuo klima uredjaj kad komsija upali, sve zbog zica koje nisu shildovane na i2s vodovima.

Hvala na savetu. Pogledao sam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 9/19/2021 at 9:43 PM, savan said:

Adresa chipa je 0x10 da ali moze i da se menja, imas sve u njihovoj semi na sajtu u dokumentima. Malo je konfuzna shema ima nekih nepotrebnih stvari kao sto su jedan i2s izlaz stavili da bude dsd pa ga povezali na tamo neke komponente, ja sam to malo uprostio nakon sledece verzije gerber ploce i sad imam sve te i2s izlaze koje mogu po potrebi na pcm ili na dsd kroz registre. Joj jedna stvar da se nebi zeznuo, na njihovoj shemi stoji simbol 12v da ne mislis da je 12 volti kao ja sto sam mislio pa spalio jedan ct7302, to je 1.2 volti!

U tome je cela fora da uvek postoji i DSD i I2S izlaz bilo koji ulaz da je izabran. To je i osnovna svrha ovog chipa. Inace bi bio obican receiver za audio digital. O kojoj shemi se radi?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 9/19/2021 at 9:37 PM, savan said:

Izvini za izolator nesto sam pobrkao u glavi, ja koristim iskljucivo ISO1541DR za i2c izolaciju sa njim nikad jedan jedini problem nisam imao! Arduino nikad probao nisam niti mi se svidja programski kod nije u mom stilu, ja sam iskljucivo za pure C pa sam tako poceo i ostao pri microchipu, nisam neki ekspert u mikrocipovima niti sam koristio neke jace, uglavnom koristim pic12f1822 ili pic12f1840, to sam skoro otkrio da sa njim mogu dosta dobrih stvari da odradim a jako mali chipic. Uskoro cu da probam novi pico od mikrochipa deluje mi da je bruka. Da ct7302 ima opciju da procesuira pcm ili dsd mislim da nema u isto vreme, moras u registrima da podesis, pogledaj njihov data shit, ima mnogo opcija. Trenutno ono sto sam sebi uradio jeste volume kontrola, promena ulaza, promena formata, ostalo nije joj doslo na red jer nemam vremena ni ovaj sklop i kutiju da upakujem, kada dodje vreme pozabavicu se funkcijama, tu ce da bude posla duplo kao ovo do sad sto sam radio jer moram da pravim tach skrin meni, da ubacujem kojekakve funkcije, fm radio, bluetooth, ako sve dobro prodje idemo dalje na dsp, i tu ce da bude nekoliko gerber plocica kao i uvek nesto se zaboravi pa se kasnije seti...

Verovatno je bolje da se uradi sa mikrokontrolerom. Manje prostora zauzima. Medjutim tu je osnovni problem sto nije user friendly. Tesko je nekom ko nema nikakvo iskustvo da promeni kod i intervenise eventualno ako kasnije dodje do nekog problema? A i najverovatnije se mora koristiti neki USB hardverski prilagodjivac. za pristup mikrokontroleru Kao i specijalizovani komplikovan softver. I za mac usere je mozda komplikovanije.

Ako se koristi arduino, recimo nano verzija, pristup je direktan, sve sto je potrebno je obican usb kabl. Arduino softver je jednostavan, postoje verzije i za win i za osx. Besplatne su i odlicno rade. A cak i bez ikakvog iskustva bilo ko u 2-3 jednostavna koraka moze da ucita (vec napisani) .ino skript u mikrokontroler. Kao i da zameni ceo Arduino sklop fizicki ako je potrebno za par minuta. U tom smislu je Arduino mnogo bolji.

Problem je u tome sto ljudi koji imaju znanje u oblasti mikrokontrolera skoro nikada to ne dele. ili ako dele to rade povicno i minimalno.  Retko kada sam nasao konkretna uputstva step by step... :( Ali zato veoma rado traze (i dobijaju) informacije u oblasti koju ne poznaju toliko kao mikrokonttrolere... Neko moje misljenje na osnovu iskustva. Ne mora da bude tacno. :(

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Osnovna svrha chipa je da radi konverziju signala, i2s, spdif u dsd i pcm, usput ima tonu ulaza i isto tako tonu izlaza, verujem da moze da radi istovremeno i i2s i dsd mada jos uvek se nisam time bavio, doce na red, znam da ima automatsko prepoznavanje signala. Ono sto je meni bilo bitno jeste da radi i pcm i dsd sa amanera na jednom i2s ulazu, tako radi i na svakom drugom ulazu. da spdif ulazi funkcionisu, da mogu da menjam format, da imam atenuaciju, da imam switch ulaza, i ono najbitnije da ima lep zvuk. Mikrochip je userfriendly, meni arduino deluje da nije userfriendly, sve stvar ko je sta navikao. Ako pravis za prodaju naravno da je bolji mikrochip jer kada ga programiras da bude i2c slave i u njega stavis neke vazne funkcije, zakljucas ga da ne moze da se iscita i jos dodatno mu spalis jedan pin koji ide na programator apsolutno si se zastitio da ti neki kinez ne klonira tvoj rad bar sto se tice te i2c funkcije koju si ugradio u mikrochip. Ja planiram u nekoj tamo daljoj verziji da umesto raspberija stavim mikrokontroler koji ce da obavlja funkciju koju sada obavlja raspberi pi, dok ce raspberi da bude mediaserver a mikrokontroler da obavlja ostale funkcije da oslobodin raspberi pi sto se toga tice. Jos uvek nisam nasao jedan example kako upariti mikrochip i neki oled displej, za sada mi je najednostavnije sa rpi, mada ima sada da se kupe pametni displeji sa mnogo prostora za programski kod i mnogo jednostavnije se prave meniji. Na ovoj mojoj ploci to uvek moze da se uradi jer sam ostavio i pinove i u.fl konektore za svrhu nadogradnje.

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sajt im je nesto problematican https://www.comtrue-inc.com/index.php/downloads2/category/5-ct7302-ct5302 pa ne moze da se vidi dokumentacija, evo je shema sa njihovog sajta. Ono sto sam govorio da je konfuzno mislio sam na ove POR pinove, malo je konfuzno kada se pravi nova ploca jer na shemi ima stvari koje su stavili sa dev ploce  i koje meni nisu potrebne uopste, to sam shvatio tek na prvoj ploci koju sam radio, na ovoj novoj ploci sam te stvari resio kako treba za potrebe moje ploce.

CT7302 LQFP48 Reference.pdf

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ne idem offtopic samo cu jedan primer postaviti koliko jedna mala stvar kao taj mali mikro kontroler moze puno da znaci, da ne zauzima prostor, da uprosti stvari mnogo, da mozes digitalno da ga kontrolises kako hoces i sa cega hoces. Ovo sam napravio za moju diy lemnu stanicu koju kontrolise raspberi pi, u i2c slave modu kontrolisem pwm na led svetlima i pwm na motoru od duvaljke, a jednostavno da ne moze biti jednostavnije. Pa sad proceni sta je bolje i jednostavnije ovo ili da sam stavio arduino

2021-09-21_145218.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odrase me ovi sa audiophonics https://ibb.co/XXzQNDw , gde je carina i pdv jos :o

Jel moduce da se ucd180 ne pravi vise? Morao sam da pozurim danas da ne nestanu zalihe. Na Hipex zvanicnom sajtu pise da je obsolete. I oni plate aplifieri nisam znao da koriste akm chip, na sajtu stoji da su plate amplifieri drasticno poskupili zbog nedostatka akm chipova

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 9/21/2021 at 3:03 PM, savan said:

Da ne idem offtopic samo cu jedan primer postaviti koliko jedna mala stvar kao taj mali mikro kontroler moze puno da znaci, da ne zauzima prostor, da uprosti stvari mnogo, da mozes digitalno da ga kontrolises kako hoces i sa cega hoces. Ovo sam napravio za moju diy lemnu stanicu koju kontrolise raspberi pi, u i2c slave modu kontrolisem pwm na led svetlima i pwm na motoru od duvaljke, a jednostavno da ne moze biti jednostavnije. Pa sad proceni sta je bolje i jednostavnije ovo ili da sam stavio arduino

2021-09-21_145218.jpg

Da zauzima manje prostora na plocici Ali je najverovatnije potreban i drugi prilagodni hardware za konekekciju i ucitavanje programa?

Drugo ako se "pokvari" zalenmljeni mikrokontroler uredjaj ne radi, korisnik ne moze sam da otkoni kvar i mora da salje negde uredjaj da se popravi. To kosta, gubi se vreme, i povecava se verovatnoca da se uredjaj osteti pri transportu ili nesto gore... :( U zavisnosti od cene uredja te poravke kostaju poprilicno. A relativno prosta operacija je u pitanju. Tako da za neke uredjaje ta zamena kontrolera i ucitavanje programa kosta i po nekoliko stotina dolara. Dok za istu operaciju kod jeftinih uredjaja nema smisla to raditi pa proizvodjaci posalju novi uredjaj...

I tu je uputno da mikrokontorlerski sklop bude na zamenjljivoj plocici koju korisnik jednostavno izvadi i ubaci novu. Da ne mora da lemi i odlemljuje sto je jos teze... Ali to je ustvari Arduino koncept...

Upravo kod USB veze dolazi do "spaljivanja" mikrokontrolera. I skupe industrijske masine ne rade i gube novac. Zbog kablova, uzemljenja i ostalih power konflikata sa recimo drugim portovima. Barem prema izvestajima ing. koji kotrolisu te masine. Preporucuju pro USB kablove

(Meni se desilo nekoliko puta da kod ekstenih napajanja uredjaja koji ne koriste comp usb napajanje nego sopsveno upravo "crkne mikrokontroler... :( Da li ga obrise ili sta vec nemm pojma uglavnom kada zalemim drugi vec programiran sa druge plocice radi... :( )

Kod arduina, nema slanja uredjaja, software je besplatan, nema dodtnih hardverskih uredjaja samo kabl, script se posalje mailom ili pokupi sa sajta, korisnik kupi nov Arduino za 20-30eu i za pola sata sve sam uradi i uredjaj ponovo radi - bilo koje cene da je uredjaj u pitanju. Uputsvo se satoji mozda iz desetak veoma jasnih koraka bez ikakavih nedoumca i nema niakavih strucnih stvari. Bilo ko moze sam da uradi.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...