Jump to content

Pure DSD


shonne

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 549
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Jlcpcb je zakon! Sad su nabavili ljubicastu boju, a poceli su da rade i na aluminijumu. Tri firme koje ja koristim:

1. Easyeda - za dizajn

2. Lcsc - za delove

3. Jlcpcb - za izradu

Dali ima nesto bolje od ovoga, ne verujem.

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neke impresije kako svirala ova verzija sa BB...da se ima na umu da konverzija je isla preko HQplayer koja je najbolja moguca. 

Hi Nenad!

After a few days testing DSC2 I have drawn some conclusions. This version with Barebone is much worse than the version of 2.5.2 that I had with Lundhal and a special amanero with 957 crystek, galvanic isolation, ldo regulators and separate power. That sound was very close to my philips TDA1541A dac (double crown chip and Abbas output stage) maybe 95%, DSC2 with Barebone gives 20% o less. I think even with Ivan's output stage won't be enough, I think RJ45 creates a lot of jitter.

Best regards!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne moze to da bude tako drasticno, tu je vise stvar toga da kada imas cristek, bolji amanero, sto kosta malo vise nego ono sto si imao pre toga, odmah ti se ucini da sve svira bolje a ustvari za koji dan ces da shvatis da nije neka razlika. Na prmer zvucnici, dva dana ces da uzivas u njima treci dan ti nesto fali na njima, to je sve stvar raspolozenja, vremena napolju, zdravlja... Troels je to lepo objasnio:

 

I often have the quest for describing the difference in sound from two speakers. The thing is that describing sound just doesn't make sense. I might write a book on both speakers and still you wouldn't have a clue to how they actually sound. Potent bass is no bass to some people, smooth midrange may be harsh to others and some may find balanced treble is no treble. Adding percentages to sound is ludicrous. Is this speaker 90% of that speaker? It doesn't make sense.
I know that magazines are filled with sound descriptions and still, you won't know what they sound like before you have heard it yourself. It's no different than describing the taste of wines: Subtle, Delicate, Elegant, Crisp, Thin, Finesse, Bright, Floral, notes of this, notes of that, etc. Rubbish! You won't know until you've tasted it yourself.

Ja nisam mogao da verujem da klinac cuje 17-18k na ovom testu www.youtube.com/watch?v=h5l4Rt4Ol7M dok na primer ja cujem 15k, to je velika razlika

 

 

 

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stvar je u tome kada je nesto skuplje da bolje zvuci a zvuci isto, sve stvar psihe. Ne verujem u drasticnu razliku od 20% sto ovaj kaze to je nemoguce, ima mozda neka mizerna razlika. Jedes suve kolenice pa ti skoci pritisak u roku od sat-dva pa ti se ne svidja ono sto ti se svidjalo pre dva sata

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, savan said:

Ja cu da se drzim ovoga http://www.audiodesignguide.com/DSC2/Schematic1.jpg sa 2.5.2 pa cemo videti dalje dali neki dsp, fm radio, bluetooth, dali clasu D da ostavim na izlazu ili neku klasu AB :) . Imas kakav link za Ivanov output stage?

Ta direktna konverzija preko chipa i konverzija sa HQ player zna da pravi razliku, imaj to na umu...

Link, evo...

https://www.diyaudio.com/forums/vendor-s-bazaar/327794-output-transformers-dacs.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probacu druge trafoe jednom prilikom kad bude viska para svakako! Imam ovaj fm radio chip to sam skoro narucio iz zezancije, isti je kao ovi sto se prodaju na kupujem prodajem stim sto je duplo veci i ima i2s izlaz https://www.lcsc.com/product-detail/RF-Transceiver-ICs_span-style-background-color-ff0-RDA-span-Microelectronics-RDA5807FP_C77689.html, ovo razmisljam da ugradim u ovo moje cudo, ne znam jel neko imao dodira sa ovim fm radiom, kako zvuci preko i2s?

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta je dobro kod farbanja je kada ti dosadi siva ti kupis isto to sve samo crnu i prefarbas :D Ovo je lepse od eloksa ali eloks je jaci i postojaniji, ovo jeste cvrsta boja ali mora dobro da se pazi da se ne oguli kao i sve drugo mora bar jedno mesec dana da se pazi dok boja ne otvrdne kako treba. Ja bi postigao isto ovo eloksom ali nece to niko da radi, potrebno je finim peskom da se uradi priprema (sto niko ko radi eloksazu nema) pa onda da se eloksira i onda izgleda isto ovako, ali ovo zadovoljstvo bi kostalo puno vremena jer mora da se nosi kod nekog ko radi peskiranje (ne ono grubo sa jakom masinom nego specijanim pistoljem koji nece da obara ivice :D) pa tek onda da se nosi na eloksazu, ja bas nemam zivaca da vijam ovamo onamo ovo mi je brze i jednostavnije a dobro

 

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...