Jump to content

Pure DSD


shonne

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 549
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Tnx @Woland-e, sa Hammond bas ne bi bilo greske, kutija u pravom smislu. No, bilo bi tu naknadnog posla oko busenja otvora za hladjenje (uz trafo, i nasuprot, plus uz Pi4), za ulaze/izlaze Pi4, za interkonekt, strujni... Posto je to opet deblji oklop, ulazim u pricu da trazim nekoga ko ce to da mi masinski uradi kako treba, da li cu dobro preneti sta mi treba, da li ce ispasti dobro... Kao sto je morao da radi kolega Savan u poslednjem iskustvu opisanom u ovoj temi.

To bih da izbegnem, i da pokusam bukvalno sam sve da uradim u hoby kucnoj radionici, sa rucnim alatnim masinama, alatom, dobrom stegom, stubnom busilicom... Da bude najminijaturnije moguce, kako meni pase. I da kosta crvenu-dve. ;)

Ja bih uredjaj postavio uspravno, levo od police (slika ispod), ispod ove drvene zidne konzolice. Pa to mora biti bas kompaktno.

 Hvala @Nesic-u, uzecu u obzir Fe, takodje je jeftin, 1mm mogu i sam obradjivati koliko mi ovde treba (mala brusilica, multifunkcionalni renovator, stega), svakako bi ga spolja oblozio drvetom, i zamaskirao nepravilnosti rucne obrade. I zastitio bih ga, imam tih farbi i sprejeva...

 

 levo.thumb.jpg.2b1a28c06e2d24c2427233cbb0727cb0.jpg

 

Inace, pitanje je bilo da li sa tankim aluminijum (ili Fe) mogu da dobijem funkciju Faradejevog kaveza. Ocigledno je da moze, pa nema potrebe dalje da trujem temu.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kutiju po svojim dimenzijama mozes naruciti kod NDMSolution, postoje dva tipa, to se moze videti na sajtu a na upit se dobije cena.

Meni je skoro stigla kutija sa savijenim dnom i gornjom stranom, samo sam pogresio trazeci 0,8mm celicni lim, to je tanko.

Otvore radim sam.

To ti jedna mogucnost.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledao sam njihove ALU modele, i problem bi mogli biti ti ugaoni profili za spajanje. Oni oduzimaju sa svake strane oko 15 mm korisne unutrasnje ravne povrsine. Korisne u smislu busenja, prosecanja... U tim podrucjima nije moguce nista raditi. Tada bih preventivno morao uzeti kuciste vecih spoljnih dimenzija, a to maltene vec imam sada.

Hammond je odlican sa kutijama izjedna, i samo jednim poklopcem (gore ili dole). Ali opet i tu postoje definisane dimenzije - jeste ponuda siroka, ali najveca debljina kutije (visina) je 3 inca (spoljna dim.), a meni bi ustvari odgovaralo recimo 3,5 (ili i nesto vise). A i cena sa dostavom opet prevazilazi "crvenu-dve", i ne sadrzi troskove naknadnih operacija (busenje, prosecanje...).

Jeste sve to elegantno, i lepo, ali ja bih probao sam, za manje novaca, pa kako ispadne. Imam odredjene preduslove. Daleko za ozbiljnu masinsku obradu, ali za improvizaciju da. ;)

IMAG3899.thumb.jpg.39e5cbf3381f5a9e930c5c66d106bd08.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drvena kutija i lepo je obložiš iznutra tankim bakarnim ili Al limom, ili bilo kojim limom, može čelični pocinkovani to ti je najjeftinije,  a i lemi se jačom lemilicom.

Prednja  i zadnja ploča recimo Al plastificirani od barem 4mm ispisan UV printom. 

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 9/1/2021 at 9:59 PM, Draza said:

@NIXIE @zek

Fenomenalan predlog. Nije mi to palo na pamet. Dankesen! :good2:

A sto je jos zanimljivije, sve materijale vec imam, pa se mozda uklopim i u zelenog Cvijica (za jedno dva tri Erdingera, dok majstorisem)! :guitarplayer: 

Oba predloga su OK generalno. Medjutim RPI nije elektricna gitara koja je pasivni sitem uglavnom. A i te tanke folije su verovatno od mumetala ili nekog materijala koji u tankim slojevima vrsi oklapanje. Medjutim RPI je uredjaj koji ima vrliko HF zracenje a i sam je osetljiv na spoljasnje zracenja. master ckockovi razni generatori HF enegrije itd. Za RPI mora ici mnogo deblje oklapanje oko 4-5mm celik ili Cu. I oko RPIa i oko napajanja za bolje rezultate. A to malo masivnije oklapanje ce pruziti i dodatnu bolju toleranciju na vibracije. Predlozio bih ovo sto je i @NIXIE rekao u drvenoj kutiji ali sa znacajno debljim oklapanjem unutra. Sam uredjaj moze da se postavi na drvenu podlogu od nekog punog drveta. Recimo prostu camovu dascicu oko 1-2cm debljine. Ujedno ta malo veca masa ce spreciti te male uredjaje da klize itd...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala @ZZZna sugestijama.

U medjuvremenu sam nabavio bakarni lim debljine 0,1mm. Nije mnogo, ali je bolje od samolepljivih folija. I njime planiram da oklopim sve dascice izunutra, i sve stranice dobro spojim, limove navucem do ivice.

Takodje cu se ogrebati par bakarnih plocica (cca. 10x7 cm) debljine 4mm (restlovi iz proizvodnje), pa cu onda njima moci dodatno da oklopim RPi od trafoa, i dac plocice (i trafo od ostalog).

Mislio sam da sve radim od punog tvrdog drveta (imam takvih dascica po radionici, oraj, hrast ili tresnja), mada mi je u opticaju i lamelni bambus, koji me do sada nije izneverio (ceo plint gramofona sam uradio od njega, kvalitet zvuka podigao za barem 2 klase). Samo sto njega nemam, pa mozda zovnem NBg za potrebnu kolicinu.

Inace, ideja je da uredjaj stoji uspravno, ispod one drvene konzole sa jedne od fotki iznad. I to da je zakacen za konzolu, da visi, na nekim elasticnimijim trakama, ili sl. Ako ipak nadjem nacin da ga polozenog postavim u/uz policu (sada trenutno nema mesta), onda ce uredjaj ici na one alu kupaste kuglicne AR podloske, imam taman 3 kom viska. 

Jedva cekam da krenem da radim, i siguran sam da ce ispasti na kraju bolje nego sto sada mogu i da zamislim... ;)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislio o tome. Danas uzeo u SIM-u cetvrt kvadrata celicne mreze (250 din = 1,2 Erdingera ;)). Otvore u drvetu cu uraditi oko trafoa, i jos nasuprot, oko plocica. Imam glodalicu, i alate, pa to nece biti problem. Inace, nabacio sam na RPi alu hladnjake (namenske), regulatori napajanja imaju svoje. Razmisljam jos o oklapanju trafoa, moram tu nesto smisliti (da ne bude bas prazna konzerva od gulasa). :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odlicno, jedna briga manje, TNX! :good:

Dobio sam sasvim dovoljno informacija oko oklopljavanja i skutijavanja uredjaja. Verovatno cu prvo uraditi od spera model kutije, pregrada, oznacenih otvora... Pa onda utvrditi sve sto imam raspolozivo od materijala (u potrebnim dimenzijama), eventualno razmotriti sta je potrebno kupiti, a da cela operacija ne predje crvenu, dve, plafon tri.

Hvala svima, da vise ne offtopic-ujem temu!   

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dali mi je bolje da uradim ovo iz posta 346 ili da ugradim cs3318 https://www.audiophonics.fr/en/preamp-module/audiophonics-cs3318-6-channel-arduino-volume-control-module-p-7943.html izmedju izlaza od r2r pre audio transformatora? Treba da ima kontrolu preko i2c. Neku bolju ideju?

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Inace priprema protekla dobro, nisam gitovao resetke mrzilo me, bolje ne dirati nista jer moze samo gore da bude. Umesto gitovanja presao sam filerom u tri sloja tako da su se nepravilnosti prekrile da se gotovo ni ne vide. Sutra cu da narucim zavrsnu boju pa kad ofarbam okacicu koju sliku da vidite kako to izgleda. Prednja ploca je narucena, radi se tako da ove nedelje ce nadam se sve da bude spremno za sklapanje. Uvek mi nesto fali i odlaze mi sklapanje, nemam m3 odstojnike pa i to moram da narucujem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...