Jump to content

Pure DSD


shonne

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 549
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Tvoj savet za rutovanje na bottom plane, po nekoj logici slazem se da svi vodovi budu dole jer ce biti blizi masi sa donje strane nego sa gornje strane, ali samo u slucaju da koristim komponente "trought hole", ali posto ih ne koristim onda bi morao da pravim sve preko "via" sto mislim da nije bas dobro. Izbegavao sam ukrstanja maksimalno, cak sam gledao da se gornja i donja strana nigde ne ukrstaju, svaki vod sam bukvalno isao masa-vod-masa i samo na dva tri mesta gde nije moglo nikako drugacije sam isao preko via na bottom lajer

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Ovaj dwg je u 2d formatu i dovoljan je za cnc laser, e sad mi ostaje jos da napravim crtez za prednju masku gde treba da urezem displej rutujem rupe sa druge strane da ostane milimetar mesa vise sa prednje strane, rupu za power dugme i da uradim gravuru, koji program je jednostavan za ovu pripremu? Dali treba da bude u 3d formatu i koji program preporucujete?

 

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa nekad je bio više nego dovoljan AutoCAD za sve, medjutim u današnje vreme znanje čitanja crteža (a i crtanja) nije popularno (a možda ni potrebno) pa sve mora biti izmodelirano u 3D jer niko ne kapira prostor sa 2D dokumentacije. Pravim majstorima je dovoljna i skica rukom skicirana, ali ni to se više ne uči u mašinstvu.

Što se tiče gornjeg crteža treba obratiti pažnju na zazore u uglovima koji se susreću jer ne može jednostavno nula na nulu. Takodje, treba uraditi oslobodjenja ćoškova da bi se izbegla deformacija (gužvanje) prilikom savijanja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ice na apkant presu sa prizmom od 90 stepeni tako da nebi trebalo biti problema za susretanje stranica, ja sam tu dodao 2-3 mm vise da ne moraju majstori bas da paze toliko dali ce pobeci milimetar ovamo onamo, bitno je da izgleda pedantno na kraju :) Znaci AutoCAD za 3D? Nisam nikada radio niti video kako izgleda 3d crtez u dwg formatu tj ne znam ni kako treba da se napravi takav dwg fajl da je spreman za cnc. Prednju plocu treba da isecem, rutujem displej, izbusim rupu za power, izgraviram ime, odatle onda ide na blago peskiranje pa odatle na eloksiranje. Ne volim eloksazu da izgleda kao bruseni lim to mi je ruzno, vise volim da izgleda kao Hegel onako kao pesak. Kad sve to uradim farbam ove savijene delove, ugradjujem displej, power dugme, ubacujem gerber plocu i trafo i na kraju ostaje dugo programiranje, i naravno koja slika kako to sve izgleda :) Od prilike ovako nekako

 

saviola2.jpg

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A ko će ti savijati? Ja na par mesta pitao i uglavnom beže od tog posla, sem na više desetina komada, zarad probnih primeraka koji se bace.
Ovo ti izgleda top, ka' more danas [emoji846]

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj dwg je u 2d formatu i dovoljan je za cnc laser, e sad mi ostaje jos da napravim crtez za prednju masku gde treba da urezem displej rutujem rupe sa druge strane da ostane milimetar mesa vise sa prednje strane, rupu za power dugme i da uradim gravuru, koji program je jednostavan za ovu pripremu? Dali treba da bude u 3d formatu i koji program preporucujete?
 
Dovoljan je 2D - pogled od napred, pozadi, bočni presek. Naznači šta se upušta i koliko, navoj i tako to.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Nesic said:

A ko će ti savijati? Ja na par mesta pitao i uglavnom beže od tog posla, sem na više desetina komada, zarad probnih primeraka koji se bace.
Ovo ti izgleda top, ka' more danas emoji846.png

Ja sam isao redom i trazio, pola od njih kojima sam poslao mejl ne javlja se uopste, onda su krenuli da se javljaju, na tabli lima elemenata staje 6 komada i to je za 3 kutije materijala, prvi kazu 21000 din da se isece bez savijanja znaci, prvo je bilo 14000 din za 6 komada dodnje stranice a kada sam izmenio crtez i dodao gornjih 3 donjih 3 onda je cena bila 21000, necu da ih brukam sad ali ja ih pitam koji je razlog zasto sad 21000 a rekli ste mi 14000 kaze jer ima mnogo vise rupa, ja ga pitam koja je cena kako racunaju secenje na metar ili na rupu kaze on 70eur sat znaci njima treba 2 sata da iseku tablu lima na laseru (jel moguce?), i nista. Drugi koji se javio 22000 + pdv :o, nista. Treci nema laser ali ima probijacicu, sa njim sam se ganjao par dna hoce nece i odustao je ne javlja se vise valjda ne moze da izbusi te rupe 3x15mm i ne moze da savije cetvrtu stranu na presi jer kutija udara valjda tamo u nesto. Izgubi ja tu 4-5 dana a nista uradio nisam. Cetvrti mi se javi i konacno prava firma, ozbiljna, znaci sve moze da uradi - metal-inox.rs, seku i savijaju :)

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Nesic said:
4 hours ago, savan said:
Ovaj dwg je u 2d formatu i dovoljan je za cnc laser, e sad mi ostaje jos da napravim crtez za prednju masku gde treba da urezem displej rutujem rupe sa druge strane da ostane milimetar mesa vise sa prednje strane, rupu za power dugme i da uradim gravuru, koji program je jednostavan za ovu pripremu? Dali treba da bude u 3d formatu i koji program preporucujete?
 

Dovoljan je 2D - pogled od napred, pozadi, bočni presek. Naznači šta se upušta i koliko, navoj i tako to.

Pa jel moze u Coreldraw? Stvarno nemam ideju kako treba da izgleda da ovima kojima saljem to odgovara za cnc, dali imas neki primer bas da vidim kako to izgleda? Isto ne znam dali treba da racunam debljinu noza, dali oni to na cnc masini podesavaju, stvarno ne znam

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Beli_Ninja said:

Može i corel i autocad. Bitno je da ga snimiš u .dxf

Reci mi dali treba da kontura bude u debljini noza? Ne razumem kako ce cnc masina znati sa koje strane da udje nozem u meso, da nebi usla po sredini linije sa crteza onda to nece biti po dimenziji koja treba

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidi, tebe to ne treba mnogo da zanima. Daj im dimenzije gotovog dela, a izvodjač neka uradi kompenzacije i razvijeno stanje jer ti nemaš pojma koje će prizme i radijuse koristiti. Mnogi nemaju sve alate na raspolaganju pa se dovijaju probližnim... Cena po nekad govori koliko je izvodjač opremljen i sposoban da odgovori na zadatak.

Ako nisi siguran, nacrtaću ti sutra 3D model i dobiješ i 2D dokumentaciju. Danas ne mogu jer nisam kući.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nesto najednostavnije neki pravougaonik koji ce da bude prednja ploca, upustena rupa za displej sa zadnje strane a sa prednje da je ostalo mesa 0.5cm sa oborenom ivicom od 45 stepeni sirine 1mm, nesto kao na slici :D

Cekam displej https://www.waveshare.com/4.3inch-dsi-lcd.htm da mi stigne pa da uzmem tacnu meru pa cu kad napravim dwg/dxf za prednju masku okaciti ovde

presek.jpg

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razmisljao sam ja da ga kontaktiram ali ne znam dali bi on mogao one resetke da uradi za male pare nece to niko da radi, tu treba brz cnc laser da ne davi 2 sata, najverovatnije cu da radim na istom mestu sve odjednom, nisam ih jos kontaktirao da pitam dali rade i to, verujem da rade

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@savan

Batice, koje male rupice, na čemu se one nalaze, od kog materijala to hoćeš?

Sve si me zbunio. Javi se, pomoći ću ti šta mogu. Nemoj da se jebavaš sa korelom jer to je program za grafičare a ne za mašinstvo (može pcb i u paintu da se crta ali... :) ).

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razmisljao sam ja da ga kontaktiram ali ne znam dali bi on mogao one resetke da uradi za male pare nece to niko da radi, tu treba brz cnc laser da ne davi 2 sata, najverovatnije cu da radim na istom mestu sve odjednom, nisam ih jos kontaktirao da pitam dali rade i to, verujem da rade
Lim/savijanje radiš kod onih, a prednja, obrada AL ploče kod Lea - tako sam ja skontao. Nakon toga pesak i eloks.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...