Jump to content

Pure DSD


shonne

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 549
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

  • 2 months later...

Od kad pocelo sa koronom visio sam za neke chipove iz USA. Zatvorili radnju za ino, jedino unutar zemlje slali. Nikako drugacije nije moglo da se zavrsi nego prvo u USA pa da se prosledi u Evropu...

f28aa4dd6c1dcbc36d31670b35f76c5b.jpg

Interesantno, kada platio, posle 5 minuta mi stize mail da imam povracaj novca na racun.

c679007c0d467aae0a1addd9040ee45c.jpg

Razmisljam, sranje nema nekih delova... DAC ne mogu da zavrsim.

Sta kaze prodavac na to...

49fdb7f2b1fd2231f28dbc4e6afa6dd9.jpg

Interesantno, prvi put mi se ovako nesto desilo sa ino transakcijama.

Btw HVALA ti prijatelju za pomoc oko ovih stvari [emoji3526]

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 12 minuta, shonne reče

Razmisljam, sranje nema nekih delova

Meni odbila carina uvoz 67 sitnih delova iz Mouser-a... pa da znas, obicnom postom najverovatnije prolazi ali UPS, Fedex, DHL... ludilo ( ja sad kao vracam Mouser-u i pokusavam isporuku za UK ).

Izvini za off.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni odbila carina uvoz 67 sitnih delova iz Mouser-a... pa da znas, obicnom postom najverovatnije prolazi ali UPS, Fedex, DHL... ludilo ( ja sad kao vracam Mouser-u i pokusavam isporuku za UK ).
Izvini za off.
Meni tviteri poslati DHL-om, treba da zavrsim dokumenta ovih dana. Cekam intesu da generisu mesecni izvestaj i da im i to posaljem. Videcu kako cu da prodjem [emoji16]

6602d536cf9bc50cf4908e6942b40b96.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
pre 12 minuta, shonne reče

Videcu kako cu da prodjem

Nadam se da ces proci... mene je ukantao neki idiJot - obrazlozenje je  - nemaju mesta u domacinstvu ( ti delovi ) - mogu da uvezem kao pravno lice ali ne kao fizicko - carinska stopa je inace ista sto je crnjak, dakle nije do para nego se neko budalise jer mu se moze....  a ja opet nisam pravno lice - mashina.

Zelim ti srece, nadam se da je ovo moje samo incident.

 

P.S. Sva ta dokumenta trazise plus "prevod" fakture - opis delova stavku po stavku na srpskom sam pisao...

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nadam se da ces proci... mene je ukantao neki idiJot - obrazlozenje je  - nemaju mesta u domacinstvu ( ti delovi ) - mogu da uvezem kao pravno lice ali ne kao fizicko - carinska stopa je inace ista sto je crnjak, dakle nije do para nego se neko budalise jer mu se moze....  a ja opet nisam pravno lice - mashina.
Zelim ti srece, nadam se da je ovo moje samo incident.
Jesi li vise komada necega narucivao?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Spediter za usluge carine trazi 3,200 din ali posto je carina odbila uvoz nemam nikakvih finansijskih obaveza - ostaje da Mouser resi povratak paketa do nekog svog distribucionog centra i da salje kod sestre u UK - da li to moram da platim videcemo... cekam vec 10 dana.

Narucivao tipa

Otpor vrednosti 33K x8, 330R x8, drugi otpori x2, kondovi razni x2 i x4, grecx4.... total 67.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Spediter za usluge carine trazi 3,200 din ali posto je carina odbila uvoz nemam nikakvih finansijskih obaveza - ostaje da Mouser resi povratak paketa do nekog svog distribucionog centra i da salje kod sestre u UK - da li to moram da platim videcemo... cekam vec 10 dana.
Narucivao tipa
Otpor vrednosti 33K x8, 330R x8, drugi otpori x2, kondovi razni x2 i x4, grecx4.... total 67.
 
Sa UPS i farnell takvih problema nikada nije bilo...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 17 minuta, shonne reče

UPS

Trazili i oni ja odbio za LT1010 x2 = 16 Eu... sve kao gore ( papiri ) + Buerklin kaze imali krah servera pare im nisu legle ( postarina je trebala da bude Free i bila je prvi put )

 

Znaci za dva LT1010 koji su kostali 16Eu, placeni Paypal-om, sa Free shipping-om :

Stajalo dva meseca ovde kod lokalnog UPS-a ( Expres Kurir mislim ) dok nisam iscimao Buerklin... onda :

Buerklin - krah servera - nisu primili uplatu + postarina 30 necega + lokalnni UPS 3,200 za carinu... sve to za 16Eu robe....  ja rekao ne moze, vratite, ne isplati se pa da sam i bacio 16 eu ( jos je nejasno da li je Paypal sam vratio pare na moj racun ako Buerklin nije primio kao sto tvrdi ).

izvinjavam se za off.

Od sada samo preko nekog domaceg uvoznika ili preko sestre i to da ona kupi, ako pokusam da ja platim i sibnem kod nje i tu ima nekih postarina koje ne bi trebale kad je kupac iz EU ( Mouser konkretno ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uvek se okoti neka ekipa zedna moci i vlasti i onda se izivljava na carini sa sitnjurijom...
Da je Arijel, stajali bi mirno i gledali u patos...:buehehe:
Poslao dokumenta, sad ce da vidimo kako sve to funkcionise [emoji3526]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
On 7/7/2020 at 9:35 PM, krca44 said:

Meni odbila carina uvoz 67 sitnih delova iz Mouser-a... pa da znas, obicnom postom najverovatnije prolazi ali UPS, Fedex, DHL... ludilo ( ja sad kao vracam Mouser-u i pokusavam isporuku za UK ).

Izvini za off.

ja sam ovako prosao...

dhl.thumb.jpg.f6b67c9b822470257e8d12035af63d93.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...