Jump to content

Philips sirokopojasni


mdragoslavm

Preporučeni Komentari

20 hours ago, NIXIE said:

Verovatno će trebati neka korekcija, skrenica kao za Visaton FR. Koliko i kako, trebaće prvo neko merenje. 

Dakle, merenje ts parametara OBAVEZNO ! Nadji nekog da ga izmeri i onda kutija po tim podacima...ovo nagadjanje  nece da izadje na dobro.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, Pchelac said:

Dakle, merenje ts parametara OBAVEZNO ! Nadji nekog da ga izmeri i onda kutija po tim podacima...ovo nagadjanje  nece da izadje na dobro.

Tako je. Zvučnik je star, parametri sigurno nisu više fabrički, papirna membrana vremenom omekne tako da ni odziv nije fabrički. Obzirom da je Qts drajvera veći od 0.7, taj zvučnik nije ni za kompresiju ni za BR ni za hornu, magnet mu je suviše slab. Kompromis je što veća zatvorena kutija ili TL. Najbolje je da ide na OB kao srednjotonac.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 hours ago, mutayu said:

Ovo sto nudi Philips u brosuri mi se svidja , obicna kutija dimenzija 350x230x155mm , da napravim to od medijapana nece skupo da me kosta .

Driveri su me kostali 800 dinara , ima li neko jos nesto da me savetuje u sledecim koracima?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, mdragoslavm said:

Ovo sto nudi Philips u brosuri mi se svidja , obicna kutija dimenzija 350x230x155mm , da napravim to od medijapana nece skupo da me kosta .

Driveri su me kostali 800 dinara , ima li neko jos nesto da me savetuje u sledecim koracima?

Dok to radis spremaj se za oni sto ti je Zen savetovao, Philips na open baffle a dole veliki debeli bass pomagac u kutiji, za slucaj da ti se Philipsov recept ne dopadne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, Mikorist said:

evo ćutim. :focus:

Mojoj uobrazenosti i zadovoljstvu nija bilo kraja kad je svajin mali ,vireci njoj preko ramena na skajp-vezi, pitao:

-Mama, a zasto oni imaju 2 ves masine u dnevnoj sobi?-

A ono bednih 87 literi tqwt-a... A sad planiram nesto vece...imam ine Isophon 10", ali se nosim mislju da ih preskocim i nabavim 12ke ...?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, mdragoslavm said:

Ovo sto nudi Philips u brosuri mi se svidja , obicna kutija dimenzija 350x230x155mm , da napravim

Malo je to kume. Nek je i Phillips napisao, malo je osim ako će da radi kao srednjotonac u 3way kutiji pa mu odsečeš niske frekvencije. Mala je čak i ona Visaton kutija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...