Jump to content

Philips sirokopojasni


mdragoslavm

Preporučeni Komentari

21 minutes ago, mdragoslavm said:

Cekam , voleo bih neke manje bookshelf ali ako moraju podnostojece onda ok .

Veliki je Qts, to znači što veća kutija to bolje. Inače imaš jako malo basa i brdo na basu pre pada, a to loše zvuči (tutnji) ako ga je previše, malo ne smata čak je i lepše.

Za bookshelf kutije mora driver sa malim Qts.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Polaziš od predpostavke da samim stavljanjem tog drajvera u neku kutiju dobiješ solidan zvuk. Ok, možda i uspe ali...

Moj ti je savet ili da se držiš nekog razrađenog projekta baš za taj zvučnik ili da slušaš (bukvalno) ono što ti starije čike (starije ne po godinama već po stažu) govore. Previše kompromisa vodi znaš već gde. 

Ono u šta sam se i sam uverio je da ti stari Philips drajveri najbolje sviraju bez kutija ali i gore i dole mora pomoć. 

Ako ti išta pomogne evo kako sam ih ja uposlio.

82920028_1518112565031955_6550740246491824128_n.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, mdragoslavm said:

Treba li nesto da se menja prilagodjava doticnom driveru?

Verovatno će trebati neka korekcija, skrenica kao za Visaton FR. Koliko i kako, trebaće prvo neko merenje. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni definitivno treba drajver od 100 i više db . (12 ili 15 ) Jer ja mogu da slušam Sissy bukvalno do daske. Keve mi. :D

 

dobar je to rad ali ne osećam tu energiju kao na slušalicama

 

 

1 hour ago, NIXIE said:

Verovatno će trebati neka korekcija, skrenica kao za Visaton FR. Koliko i kako, trebaće prvo neko merenje. 

Brate sve skretnice unose dodatne komplikacije - beskonačne proračune - cinculiranja i na kraju gubitak u decibelima .

Gledam drajver da nađem FR koji je ogroman i ne treba mu ništa . Samo dve žice do  pojačala :hi:

 

I nije to taj signal koji je izašao iz Sissy - bilo da je aktivna ili pasivna skretnica.

Gubi se energija signala kroz filtere:party33:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, mdragoslavm said:

E ovako sam nesto ja zamisljao , interesuje me samo da iskoristim dobre strane sirokopojasnog drivera , do maximuma , sa losim stranama mogu da zivim , barem mislim da mogu , koji je ovo projekata , ima li neka skretnica , moze li slika pozadine?

Nema skretnica.Kutije su rađene po Philipsovom projektu bas za ove drajvere od 12 " ,tačnije za AD 12100 /m8.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kompresiona kutija 120 l.,ne fali ni gore ni dole,[emoji3] ,o slusnim utiscima vise moze reci  Prophet default_music.gif

Da, upravo to sam imao na umu kada sam mu predlozio. Ti imas i dobar lampaski radio, ali to se jednostavno ne moze porediti sa ovim Philips 12".  

A kad covek rece Armstrong i Ela - odmah sam se setio gde sam to cuo da sjajno zvuci. Pritom bez ikakve skretnice.

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

Ovo valjda sa godinama dolazi

Pa ne, samo je opcija vracanja na prapocetke. A prapoceci ne barataju puno sa preko 12KHz

Velika konusna membrana, mali precnik kalema, pa sta se nadje. Fild koil je znacajno skuplji...pa sta ko voli...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima




Gledam drajver da nađem FR koji je ogroman i ne treba mu ništa . Samo dve žice do  pojačala 


Takvo nesto ne postoji. Jednim delom u donjem opsegu se potpomaze kabinetima, a gore je potrebna korekcija razlicitim filterima. Cak i tada je to skracen opseg. Sto nije strasno. Za mene je Philips 12" jedini kojeg bih mogao da slusam klot a da se ne stresiram zbog skracenog opsega. Sposoban je da prenese samu esenciju i to je vise nego dovoljno. I to sa najobicnijim tranzistorskim pojacavacem. To se naravno ne moze porediti sa dobro uradjenim cevnim SE na fazno koherentnim zvucnicima punog opsega, ali ne odstupa znacajno u tom bitnom segmentu koji sadrzi najvecu gustinu dogadjaja.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...