Jump to content

Tannoy Dual Concentric 10"


parabolis

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 39
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Imam ja. Ima i Leonardo.

Svira odlicno.  Skretnica moze bolja od originala. 

 

Skretnica je ovo 

miko.jpg..jpg

Znači cinculirao sam 4 meseca - merio - menjao kondove dok nisam došao do toga da na BASS treba kond od 2,7 uF

u originalu je 4,7 uF - ali su druge vrednosti za L1 - 1.27mH je srednja vrednost koju ne možeš da namestiš preko dugmeta.

Za visoki su iste vrednosti.

Ovo su induktori 

1526989919_ScreenShot2019-03-14at3_27_08PM.png.6c59e0004f1109f0d0eb01b964480ab2.png:D

 

Ovo ti je zadnje sto sam izmerio. Odziv u dnevnoj. Oko 93db je 0

miko.thumb.jpg

Kapiram da će sa tom kutjetinom još dublje da ide BASS 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 7/27/2019 at 10:25 PM, NIXIE said:

Bio sam kod Mike i poneo sam sve, i što treba i što ne treba. Osigurače nisam nosio, to  nek ostane za sledeći put, da ne bude dosadno.

Ne morate da mi verujete, ali sa mojim DAC-om i kablovima, Mikinim zvučnicima i Zenovim pojačalom i pretpojačalom sistem je nadmašio sva očekivanja, sad je vlasnik saznao koliko dobar sistem ima.

Znači kad smo krenuli u slušanje sa Mikinim DAC-om i kablovima sviralo je to, ali sa 50% mogućnosti. Moj prvi komentar je bio da Tanoj plače za supertwiterima.

Prvo poboljšanje su doneli interkonekti, a u međuvremenu DAC se podgrevao u ćošku jer mu treba jedno sat grejanja da se prikaže u punom sjaju. Moram da kažem da su ovde moji stari interkonekti od posrebrene licnaste žice odneli ubedljivu pobedu nad narandžastim kablom.

Ubacivanjem DAC-a i PC-ja u igru, sa mojim strujnim kablovima i letvom, narkomanska i druga muzika dobila je novu dimenziju po pitanju svega, od prostora i dinamike do detalja, reprodukcije glasa, klavira, gitare, činela.... Usput se Mika podsetio kako izgleda Win10.

Znači prošetali smo se kroz većinu žanrova i nigde nije bilo zamerki. Čak je to sve zajedno dovoljno glasno za ozbiljno uvlačenje u muziku. Jedino što je moj DAC znatno tiši od Topping-a, ali bilo je dovoljno glasno.

Sad mogu ladno da kažem, zvučnicima ne treba ni SUB ni supertwiteri. Treba samo bolja kablaža i DAC.

Možda Topping D10 nije toliko loš, malo se popravio sa FTA USB kablom i  mojim interkonektima, možda i laptop nije na visini zadatka, nismo ga probali na moj PC za muziku. Kod mene taj PC daje znatno bolji rezultat od laptopa.

Sve u svemu, Mika sad zna gde će sledeće pare da potroši.

Krivo mi što Leonardo nije došao da čuje svoje zvučnike, imalo se šta čuti.

Znači važi ono 0 ili 1, ili valja ili ne valja.

Evo ti šta @NIXIE kaže - da ne opisujem ja :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Mikorist said:

Možda može supertviter od nekih - 12Khz - 30Khz - stvar ukusa - bolje reci godina i gluvoće - ja ič ne čujem preko 16khz   :D

Može supertweeter, može SUB, može šta hoćeš ako je osnova dobra. Zavisi i šta se sluša od muzike, zavisi i od  sobe, ostatka sistema i kablova. A i skretnicu treba napraviti novu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, NIXIE said:

Koliko para se traži za ovo? Mislim najbolje je čuti uživo, i obratiti pažnju na ispravnost naravno.

Najbitnije su u kom su stanju membrane - odnosno da li se vesanje odlepilo i dalje stoji sve - što se mora očima sagledati.

Ovaj zvučnik je praktično neuništiv ako je dobro pažen. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno ako je lik izmerio drajvere (Thiele/Small parameters)  i po pravilu sluzbe napravio kutiju - simulator i tako to - onda vredi dati te novce.

Ako je kutija prevelika - ili pogresno proracunata - bas moze da bude mlitav - da imas razne prizvuke itd....

Mora da ide da se cuje.... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E da... Bio je kod mene i Boki na slušanju. Njegovo mišljenje je da Tannoy nije bez veze stavio pasivni radijator na ovaj drajver - da zvuči linearnije od bas refleksa - ali i da je teže proračunati

pasivni radijator - njegovu elatičnost itd. Btw. pasivna membrana za 2528 ne liči na zvučnik - ima neki materijal kao stiropor poo sred sredine - nije membranja - debeo je oko 2cm i zalepljen je direkt na vesanje. 

pasiviradijator.jpg

a u sredini je zalepljen na suspension neck :D

 

Kad bi pravio nove kutije - opet bi na pravio ovu istu koju sad imam - samo od duplo deblje iverice - unutra bi zalio bitumenom i tako dalje.

Učvrstio ih kao kamen da budu - jer sad ide BASS toliko duboko da zvone . Taj problem sam rešio tako što sam gomilu knjiga stavio na njih odozgo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, Mikorist said:

Naravno ako je lik izmerio drajvere (Thiele/Small parameters)  i po pravilu sluzbe napravio kutiju - simulator i tako to - onda vredi dati te novce.

Ako je kutija prevelika - ili pogresno proracunata - bas moze da bude mlitav - da imas razne prizvuke itd....

Mora da ide da se cuje.... 

Mere za kutije :

Dimenzije : Visina:110cm     Sirina:33,5cm     Dubina:40cm

 

,barem tako pise u oglasu....

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, crni. said:

cenjkaj se...to je mnogo za pravljene kutije koje se generalno izuzetno teško prodaju

par 2528 drivera nadjes za 500E i kazes da si super prosao

moras da zivis napolju i da pratis oglase , da spremis uslove da reagujes brzo kad se pojavi bargain ......... da bi mogao da nadjes povoljno Tannoy DC drivere ili cele kutije

pitaj Mikuma koliko je luda prilika da je on svoje platio 350E

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

51 minutes ago, parabolis said:

Sta kazu projekti po kojima se rade ove kutije, da li su ove dimenzije okej......

korektne

vise od toga se ne moze reci

mada ja licno uglavnom prezirem BR solucije za Tannoy

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Zen Mod said:

korektne

vise od toga se ne moze reci

mada ja licno uglavnom prezirem BR solucije za Tannoy

soba je nekih 4x4,5 , da li je to okej sto se tice zvucnika.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, Zen Mod said:

par 2528 drivera nadjes za 500E i kazes da si super prosao

moras da zivis napolju i da pratis oglase , da spremis uslove da reagujes brzo kad se pojavi bargain ......... da bi mogao da nadjes povoljno Tannoy DC drivere ili cele kutije

pitaj Mikuma koliko je luda prilika da je on svoje platio 350E

ne prodaje se u delovima nego kao gotov proizvod...diy

kao takav, max 500-600 evrića

ako mu je malo neka proda drajvere za 500, a kutiju za 300 (al za malo) :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Zen Mod said:

koliko znam , bio si srecan i sa 8" u istoj sobi

nisu za mene, za drugara su, slican ima sistem kao i ja...pa se tako djoramo sa opremom i nije nam dosadno.a nije da nece zavrsiti na metar dana kod mene kad on izgustira tannoyke.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...