Jump to content

Rezač?


stefaca

Preporučeni Komentari

Dakle, pitanje lako. Ne pratim tržište baš dugo. Potreba je sledeća: imam dosta muzike u kompu koju eto tako želim prebaciti na CD. Koji rezač je OK? Interni, sata kabl. Gledam i meni sve to isto dođe. Kontam koji god da uzmem sve to isto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo što je kod nas u ponudi, praktično je sve isto. Moguće je da su LG i Asus malo bolji od ostalih, ali nije sigurno. Ja sam razne imao i imam, od novijih imam LG, Samsung, Asus, Liteon, noname.... Ni jedan mi nije pravio probleme, a rezao sam na svemu i svačemu od diskova. Najbolji su bili  oni plavi AZO  i Super AZO ali njih više nema.

A zašto sad režeš CD-ove kad su skoro svi odustali i slušaju fajlove?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kakav rezač, kupuj/skupljaj polovne hard diskove za backup, na kraju izađe jeftinije, lakše pristupaš fajlovima koji ti trebaju, a i nekako mi sigurnije od grebljivih diskova.

Nisam narezao DVD godinama, Imam već desetak hardova spakovanih u ormar sa kojekakvim arhivama. Par terabajta podataka, koliko bi to DVD-ova bilo :frusty:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

100e

https://www.winwin.rs/racunari-i-komponente/racunarske-komponente/hdd-ssd-i-oprema/eksterni-hard-diskovi/eksterni-hard-disk-hdd-external-3-5-4tb-verbatim-47685-usb-3-0-black-8664781.html

Odprilike 1000 DVD-eva po kapacitetu

nema rezanja

nema grebanja

nema straha od eventualne "ne citljivosti" DVD diska koja se desi ponekad nakon 10+ godina

plus, kao varijanta backup, ako radi dva sata mesecno, trajace dva veka.

 

Ako pak hoces "fetis" i da rezes audio CD-e, onda je to druga stvar.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cek, odosmo u diskove (njih imam: 2x2TB + 1.5TB). Externi disk mora negde da se gurne da bi se slusao :D

Trenutno imam neki krsan DAC koji je vezan na RPI a sva muzika u glavnom kompu koji ima Sambu pa delim tako muziku. 3 uredjaja, 4 zice. Pa upali ovo, upali ono. Lakse upalis pojacalo, stavis CD i vozis. Diskova za backup uvek imam u kompu, to i jeste muzika trenutno. Znaci, ovde nije problem cuvanje muzike vec konzumiranje iste :) Iskreno ne mogu da uzimam joj jedan komp pored 2 CD playera. Prvenstveno ne volim nesto komp da mi radi, zuji, dise niti postoji pored uredjaja za slusanje muzike. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos jedan glas za Pextor-a, davno sam sa doticnim radio, u vreme imanja CD kluba, neprevazidjena komercijalna sprava. Robusna, pouzdana i stabilna.

Sada vidim da nisu ni skupi(pre je kostao kao dobar PC racunar, par tisuca) do 200$, a interni ispod 50...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Problem je što na sajtovima najčešće imaju samo slike. Odnosno, nema ga na stanju. Videcu da istražnim net. Doduše, idem do sestre za Njemacke od subote. Ajde ako ima tamo a da znate sibajte linkove. Pa da se smislim kako preneti.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A šta mene plaši :) To iz naše mladosti zahteva ploču naše mladosti. Odnosno na šta da ga zakacim kad samo sata imam :D Moraju da se prate trendovi. Eee, mladosti moja

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...