Jump to content

Douk Ear834p


vlaya

Preporučeni Komentari

Imam gramofon Grundig PS1010 sa Shure V15 type III glavom, slušao sam lampaški phono kod ortaka, malo istraživao pa rešio da probam :)

 

Kupio sam pločicu na eBay, naručivao delove sa mouser.de i Hifi collective. Većinu stvari sam zalemio sam pošto je drugar koji mi je do sada pomagao sa Amp Camp Amp i B1Korg bio u haosu sa poslom i tačno sam znao da ću nešto da zeznem :)

 

Dakle sve izgleda ok, bitni naponi su 276V i 6.3V, lampe sijaju bledunjavo, valjda tako i treba. U pitanju su 3 komada 12AX7 electro harmonix, polovne ali kod drugara rade super. Trafo je Hammond 369AX, kondenzatori Nichicon. Kod mene se to čuje prilično loše, nema visokih i sve je mutno i netransparentno, kao da sam bacio ćebe preko zvučnika. U poređenju sa Grundig V5000 kojeg koristim kao phono je jedno 3 puta lošije.

 

Pratio sam build guide sa ovog sajta https://www.lencoheaven.net/forum/index.php?topic=26658.0

hteo sam da odradim i poboljšanja koja su tamo navedena ali sam se smorio kad sam čuo kako zvuči. Mislio sam da mi je neka komponenta loša ali onda bi to bila samo na jednom kanalu, ovo se čuje loše na oba.

 

Evo par slika, nadam se da će moći nešto da se vidi.

 

https://photos.app.goo.gl/C25SAwuM8dzMni1u9

 

Jel imao neko iskustva sa ovom šemom, šta bi trebalo da proverim, da li se na slikama vidi da je nešto očigledno pogrešno?

 

Hvala unapred na predlozima i savetima.

 

 

 

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala, to je šema. I da, povezano je verovatno sa donje strane pošto se lampe greju sa oko 6.4V. Evo na slici sam obeležio par merenja, stvarno se izvinjavam, ne znam koje su bitne tačke :) 

Ali nije mi teško da premerim šta god treba. Jel ok ovo 3.4mV na srednjoj lampi? 

IMG_20200113_220319.thumb.jpg.15bcbcd8ef1ed2c76d9972220cbaf63b.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

voltmetar u ruke i izmeri ( sve ref. to GND, sto ce reci crna pipalica na masu ) :

- katoda svake  triode

-anoda svake triode

- napon napajanja iznad anodnog otpora prve triode (gledano od ulaza)

-isto za drugu triodu

-isto za trecu triodu

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

34 minutes ago, Zen Mod said:

Zasto je Romy stavljao one varijabilne kondenzatore ... da bi nasao egzaktne vrednosti koje mu trebaju ?

Neki drugi razlog ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, neskor said:

koliko vidim sa slika, grejanje 6,3V je nepovezano sa plocice napajanja na audio pcb

jedino ako ima neka veza sa donje strane plocice

a ovo je verovatno shema:

T71inomh.png#XPQO8

Na nekim šemama C4 se razlikuje, ima verzija sa C4=10nF  a video sam i C4=100nF? Ponekad je C3=100nF. Možda to i  nije bitno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izmedju 10 i 12nF nije neka razlika, C3 od 100nf samo uvecava procenat uticaja povratne sprege na energiju signala...

Stavljanje 100nF na mesto C4 je ozbiljna promena impedanse izmedju dva stepena, sa otvorenim mogucnostima za uvecanje problema....

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naponi i struje imaju korektne vrednosti, prema konfiguraciji.

Malo mi je neobicno da je anodni otpor od 100 oma na 1 mA....razumeo bih da je R3 100koma pri tom anodnom naponu, i odnosu napona anoda -katoda...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...