Jump to content
dunavko

ISKRA MA4160 POWERSUPPLY

Recommended Posts

3 hours ago, dunavko said:

Jel ima neko semu za ovaj strujno/naponski regulisani ispravljac MA4160,25V/1A. ili da je bar clan  na elektronik.si ?

Sta ce ti ta opcija.

Nekada je bio kao "lab" a vise kao ucilo za skolske laboratorije. Na bazi 723. 

Jednom je crkao u labu, ali umesto popravke konstruisano 0-28V 2A sa malo stabilnijim ponasanjem.....

jeste,723,10 pina okrugao, 2n3055 i pnp kao driver sa opcijom npn kao strujni reg.neke zener i jos kojesta.kupio kineski 723 i promenio stari koji je bio crko,promenio i sada osciluje(kineski 723?).da ne bi skidao semu a hocu da ostavim originalnu konfuguraciju posto imam jos jedan pa zbog unutr.otpora,neki put mi treba da budu isti.ko sad da skida semu...

stampa je uradjena za taj okrugli 723 koji kosta 2.5 dolara.cini mi se da je malo komplikovano da produzim nozice na dil podnozju pa da poubadam te zice kako treba.ako ne nadjem semu moram da se nateram da to studiozno uradim-a za to sada nemam zivaca..

Nacicu ti ja metalni 723, mislim da imam par komada. Ti u metalnom neki nemaju ref zenerku(moz biti ruska opcija) pa ide spoljna. NE secam se a i ne zelim da znam...dosta je bilo... :)  

Probacu da nadjem artije i da skeniram, to je radjeno u orkadu pre vise od tri decenije.