Jump to content

ISKRA MA4160 POWERSUPPLY


dunavko

Preporučeni Komentari

3 hours ago, dunavko said:

Jel ima neko semu za ovaj strujno/naponski regulisani ispravljac MA4160,25V/1A. ili da je bar clan  na elektronik.si ?

Sta ce ti ta opcija.

Nekada je bio kao "lab" a vise kao ucilo za skolske laboratorije. Na bazi 723. 

Jednom je crkao u labu, ali umesto popravke konstruisano 0-28V 2A sa malo stabilnijim ponasanjem.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jeste,723,10 pina okrugao, 2n3055 i pnp kao driver sa opcijom npn kao strujni reg.neke zener i jos kojesta.kupio kineski 723 i promenio stari koji je bio crko,promenio i sada osciluje(kineski 723?).da ne bi skidao semu a hocu da ostavim originalnu konfuguraciju posto imam jos jedan pa zbog unutr.otpora,neki put mi treba da budu isti.ko sad da skida semu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stampa je uradjena za taj okrugli 723 koji kosta 2.5 dolara.cini mi se da je malo komplikovano da produzim nozice na dil podnozju pa da poubadam te zice kako treba.ako ne nadjem semu moram da se nateram da to studiozno uradim-a za to sada nemam zivaca..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nacicu ti ja metalni 723, mislim da imam par komada. Ti u metalnom neki nemaju ref zenerku(moz biti ruska opcija) pa ide spoljna. NE secam se a i ne zelim da znam...dosta je bilo... :)  

Probacu da nadjem artije i da skeniram, to je radjeno u orkadu pre vise od tri decenije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nasao dva komada, jedan RIZ nekoriscen i jedan skinut, mozda RCA...pa ako su aktuelni...PM.

Semu ispravljaca nasao, samo da skeniram papirologiju i plasiram ovde recimo. Slican princip samo malo komplikovanije i preciznije u radu. Sema radjena u Orcad-u a stampa bisop trake, pa film, i ima jedna dokona varijacija u tangu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

fala vladd,ne treba nasao sam.723 koji sam kupio preko ebay-a ne radi.ne znam kakav zakljucak u vezi nabavke IC-a preko ebay-a.nesto radi a nesto ne.lutrija.nekad sam radio ,bese u smartwork-y,net listu sam pises,pa u orcad,pa tango pod dos-om.imao sam svoje biblioteke i radio mi je auto ruter,ne znam koja je bila verzija tanga.pa se pojavio onaj ogromni orcad i tango pod win3.11 valjda i posle toga svasta..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...