Jump to content

Mini pretpojačalo sa OP


NIXIE

Preporučeni Komentari

10 hours ago, NIXIE said:

Za čega ti je to, u kakvu spravu stavljaš? Shemica neka?

Da probam u malom Sanskritu 10th, ili u phono preampu ili negde, šta znam. Za CD mi je malo jedan. 

Btw, Sanskrit (za pare koje košta) radi. Sa linearnim napajanjem, dabome (lm317 sa 10000uF)

Da li bih tu morao kemijati neko dodatno napajanje za Sparkosa, da zasija?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam, kod mene je klasika sa LM317/337. Samo što znam da su originali. U phono, mislim da to može biti zanimljivo. Niko se ne javlja da je probao, tako da si ti možda prvi. U svakom slučaju, otkupiću ti ja to za DAC ako ti ne bude valjalo. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja da nisam probao taj OP verovatno bih još malo sačekao sa kupovinom. Ostaje još da napravim novi komad samo bez mosfeta. To će biti kao pojačalo za slušalice sa OPA1622 ili line preamp sa bilo čim. Usput će biti za testiranje i merenje raznih OP. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, NIXIE said:

To će biti kao pojačalo za slušalice sa OPA1622

Nije taj za sluske, mala strujica na izlazu, vise i mu prijao bafer kao ispomoc, dok je Sparkos s svojih cetvrt ampera zarad diskretnih tranzistora, ozbiljna opcija za taj posao.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Realno mu je 50-60mA max 80mA za rad i sving na adekvatnom potrosacu..

Ili 50mW na 32 oma(par volti svinga) kao sto kazu u nameni za sluske, sa ostankom u finoj zoni izoblicenja.

Postoje dijagrami struje, i raspolozivog napona na izlazu, naravno pri temperaturama cipa, za 150mA, mora "pod led";)

Fin je opamp izrazito, ali nije za da mu se vadi dusa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SS3602 piše 65mA max.sad si me zbunio.

Ja to uvek mogu da povećam sa mosfet follower. Dobar ladnjak, napucam mirnu stuju i to je pojačalce za slušalice. 

Razmišljao sam da uradim još i DC zaštitu za sluške, da ne bude samo mute timer.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sL1.thumb.jpg.b5b23ab7cbf6fb7dafe0ee1bddce5c3a.jpg

SL2.thumb.jpg.b8bb4498c27640e50d4b63b2134e0e32.jpg

Prosto je 32 oma muka. Par volti je na tom opterecenju, mislim da nisam nesto prevideo. Ne treba ga cediti i uvoditi u grejanje i probleme, odlican je recimo kao ic preamp za vise impedanse, znacajno mu vise prija i 600 oma

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sluške su 100mW, ali živ čovek to ne može izdržati.

Mika sluša 32oma na Sparkos i to zadovoljava.

Mislim to mi je projekat onako, ne preterano bitan, za jedan vikend. Imam kutiju i napajanje, i skoro sve delove, da se ne baci.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sparkos je kao mali hibrid.

Nije da ovo nece izdržati, ali je bliska zona naglog rasta izobličenja, i to pri svingu malog napona na izlazu, recimo do par volti rms, a šta je onda sa ulaznim...dacovi izbacuju par volata, radiće kao bafer ili laka atenuacija. 

To mu nije namena, inače bi talambasali na sva zvona i dodavali buf na sve strane, a tu su glavne razlike integralaca u našoj zabavi,(pa i onih kojima je poklonjen prefiks za audio), osim onih nečujnih na dalekim decimalama. Kako će da radi sa jediničnim pojačanjem i koliko je sklon prooscilovanjima u nekim situacijama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Dodah i OPA1611A na neke adaptere sa ebay. Sa onim Mikinim tinolom. Svideli su mi se baš ovi adapteri SOIC/DIP8 jer nemaju vie i OPA je okrenut kako treba, direktna je i kratka veza nožica i pinova. Kod drugih je zarotiran OPA, duži su vodovi na PCB, ukrštaju se itd.

20220901_190359_copy_1051x691.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

TL071 iz Kelco su tu obično za probu. Vredi svaku paru (56din.) samo zato što radi. Zvuk, ko kanta pocinkovana.:sclerosis:

Zato si OPA1611 stvarno odlični i ako potpuno novi i nerazrađeni. Plašio sam se da će moj adapter da utiče pogubno na zvuk, ali jok, nije taj slučaj. Malo utiče sigurno, ali šta vredi kad drugog izbora nemam trenutno. Uporediću možda nekad OPA1612 bez adaptera protivu OPA1611 sa adapterom.

20220901_201445_copy_1238x1651.jpg

20220901_202426_copy_1548x2064.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...