Jump to content

Beard PM 35 Mk2


Aleks_00

Preporučeni Komentari

Kupiš u elektro radnji P/F provodnik (jedna žila, licnasti), ne više od 1,5mm2 preseka. Ja uglavnom arčim 0.5 ili 0.75 mm2 unutar uređaja.

Uzmeš nekoliko boja: crna ili braon za fazu, plava neutralni provodnik i minus kod DC, plavo žuta PE vod (uzemljenje kod 230V) i crvena za + kod DC. Za 230V koristim i PP/L tip kabla, dve ili tri žile 0,75mm2 najčešće, povećam presek na 1,5 eventualno kod pojačala.

Za signale (činčeve i sl) rasturiš neki UTP kabl i dobiješ žice ko bombona za tu namenu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, Aleks_00 said:

da li valja onaj filter na IES ulaznom dzeku?

Nije čika Brka, ali ja jesam izbacio to sa svih uređaja i stavio obične IEC utičnice, samo pozlaćene, one od 500din. iz Kanibala. RFI filter guši malo zvuk i dinamiku. Znači ne preporučujem to nikako, osim ako imaš neke čujne smetnje iz mreže, što je malo verovatno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, Aleks_00 said:

koje za interno naponsko ozicenje?

Sa silikonskom izolacijom. PVC izbegavaj za audio. Ja koristim 0,75mm2 pa više komada uplićem po receptu Ozrena Bilana. Za ovaj preamp, recimo po 2kom. za fazu, nulu i uzemljenje. Tako napravi i napojni kabal za preamp. To je najjeftiniji strujni kabal koji možeš napraviti, a da ne zaostaje mnogo za puno skupljim.

Za sve ostalo samo one Dunavkove posrebrene sa teflonskom izolacijom. Na visokom naponu uvrtim lagano dve Dunavkove za plus i dve za minus, pa ih odvojeno ubacim u termo bužire, jer nemaju izolaciju za tako visok napon. A koristim sada i CS18 VDH.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Sa silikonskom izolacijom. PVC izbegavaj za audio...

Pazi da ne bude neke razlike na tih 20cm žice u uređaju. Više će da utiče izrutira li 1cm levo desno nego tip izolacije ili površina petlje koju napravi.

Kad već oće čovek da uči nek se bavi bitnim stvarima... ...sve preko toga ako nema pametnija posla a žice leže po ćoškovima pa da se ne bace.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Aleks_00 said:

Sve cu ja to da isprobam

Kad kupuješ žice, bilo kakve, sa silikonskom izolacijom ili one druge, oguli malo izolacije na kraju kabla, 2-3cm. pa ako se sijaju kupuj, ako su oksidirale ne uzimaj nikako. Ne kupuj  ni kalajisane žice. Ako ti ne da prodavac da guliš, kupi 1m pa sam vidi kog su kvaliteta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@NIXIE Hvala na savetu, iznervirali su me ovi u MG-u, umesto da mi daju delove koje sam narucio od odredjenih proizvodjaca, oni pakuju sta imaju. Umesto samwaha ubacili svakakve kinezarije pa sam vracao, i bio drzak. mesto ducati stavili neki kineski pa ducati nema, a racun iskucali a zivaca za svadju nisam imao pa sam uzeo neki "SCHELLENBERG". Bas sam se razocarao, sledeci put cu da odem sa spiskom i da diktiram delove jer nisu sposobni da rade svoj posao

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, Aleks_00 said:

@NIXIE Hvala na savetu, iznervirali su me ovi u MG-u, umesto da mi daju delove koje sam narucio od odredjenih proizvodjaca, oni pakuju sta imaju. Umesto samwaha ubacili svakakve kinezarije pa sam vracao, i bio drzak. mesto ducati stavili neki kineski pa ducati nema, a racun iskucali a zivaca za svadju nisam imao pa sam uzeo neki "SCHELLENBERG". Bas sam se razocarao, sledeci put cu da odem sa spiskom i da diktiram delove jer nisu sposobni da rade svoj posao

 

Uh, to su neviđeni kvarnjaci, klasična prevara, stvarno nema smisla kako mogu tako. Sve im bre najgori fake po radnji. A sajt  super urađen.

Samwha poruči iz Silkena, valjda oni nemaju takve loše običaje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Aleks_00 said:

@NIXIE Ja im u radnju vise uci necu sem za pasivne komponente. Od sad sve u BG-u.

Одељењу тржишне инспекције Ниш представке се могу доставити путем:  

телефона 018 515-522, дежурни инспектор  7:30-15:30 часова

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Aleks_00 said:

@mutayu Sutra cu ici u smenu gde je ova zena sto je pakovaka, da vidim sa njom. Ako ne zvacu stvarno.

Oni računaju da ljudi neće da se žale za siću, ali nerviranje nema veze sa tim koliko nešto košta, nego sam osećaj da su te prevarili, a u radnji te još i zezaju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@NIXIE Upravo nije meni do para, i nije problem sto je lemljen, problem je sto zelim da uredjaj bude kvalitetan, i sto zelim da me niko ne pravi na ovcu. U ostalom nije ni bitno, ako resimo resimo ako ne izgubili kupca, i cao. Ja cu lako da kupim kond na drugom mestu

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...