Jump to content

pojačalo a da tera 1 ohm-ske zvučnike


goggolar

Preporučeni Komentari

i ja se secam ali se ne secam dobro :rofl:

bese li razvijan neki amp a bese i neke price o starim Ge pojacalima ..... 

to sa Ge je valjda vise radilo kao strujni limiter nego kao pojacalo 

davno bese 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, goggolar said:

Nasao sam temu...iscitacu, trenutno mi pravi lik zvucnik...reko ajde da probamo i to...F5 pass tera 1ohm...videcemo kako :)

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
 

Pravi ti zvucnik od 1 ohm?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Deluje smesno, ali, Panasonic SAXR55 u dual-amp modu, neka vrsta bridge-a, D class. Moze se naci na KP za kikiriki. Koristio sam ga desetak godina na ribonu od 1,5-1,6 oma (multiamping) a zadnje tri godine jos radi besprekorno na lagodnih 3,4 oma. Prema recima jednog clana sa starog Apogee foruma, uspesno ga je koristio na modelu Apogee Scintilla (1Ohm).

Koristim 3 komada u sistemu, besprekorno rade od 2006, fantastican proizvod.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, damic said:

Deluje smesno, ali, Panasonic SAXR55 u dual-amp modu, neka vrsta bridge-a, D class. Moze se naci na KP za kikiriki. Koristio sam ga desetak godina na ribonu od 1,5-1,6 oma (multiamping) a zadnje tri godine jos radi besprekorno na lagodnih 3,4 oma. Prema recima jednog clana sa starog Apogee foruma, uspesno ga je koristio na modelu Apogee Scintilla (1Ohm).

Koristim 3 komada u sistemu, besprekorno rade od 2006, fantastican proizvod.

Imao prilike i videti i cut kod @damic-a.

Odlicna preporuka je taj Panasonic amp. :thumbsup:

Naravno, kome treba amp da drži za 00 niskoomske zv. jedinice kao sto su Apogee-i.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, damic said:

Da.

Zanimljivo, nikad ne bih rekao da to može da radi na 1om. Specifikacija kaže da je deklarisano na 6oma, a kad se parelelišu pojačala u stereo modu onda može raditi sigurno na 3oma ili malo niže. U principu skoro svako pojačalo može da radi na 1om, samo tiho dok ne proradi prekostujna zaštita ili se ne desi nešto gore.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam to imao u kolima kad sam bio klinac, pre class d ere. Beše nekakav Rockford Fosgate. To je služilo samo da se razdrnda ceo auto.
Je l’ baš mora da bude 1 om? Dva bi dosta proširila izbor.
Ne mora, ali lik ima svoju filozofiju neku koju bi da ispratim do kraja...msm imam kuci primare i35 koje tera 2ohm-a stabilno po fabrickoj deklaraciji...mada je on forsirao i dalje da idemo na 1Ohm...sa F5

Voleo bi da vidim sta ce ispasti od toga, Dragicevic Dragic se zove covek, mada vecina je cula za njega...

Odneo sam mu fostexe ff225k i koje je prepakovao u livene korpe i odradio nesto svoje na njima sta je patentirao...videcemo sta ce ispasti...sve je to nekako spontano krenulo, iskreno sam mu odneo samo da uradi namotaje posto mi je jedan proprdeo...pa mi se svidela prica njegova dovoljno da bacim na test :)

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, goggolar said:

Ne mora, ali lik ima svoju filozofiju neku koju bi da ispratim do kraja...msm imam kuci primare i35 koje tera 2ohm-a stabilno po fabrickoj deklaraciji...mada je on forsirao i dalje da idemo na 1Ohm...sa F5

Voleo bi da vidim sta ce ispasti od toga, Dragicevic Dragic se zove covek, mada vecina je cula za njega...

Odneo sam mu fostexe ff225k i koje je prepakovao u livene korpe i odradio nesto svoje na njima sta je patentirao...videcemo sta ce ispasti...sve je to nekako spontano krenulo, iskreno sam mu odneo samo da uradi namotaje posto mi je jedan proprdeo...pa mi se svidela prica njegova dovoljno da bacim na test :)

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
 

Pa ako već ima svoju filozofiju kratkog spoja, pretpostavljam da ima i ideju šta bi moglo da vozi te njegove zvučnike. To bi bila najjednostavnija i najbrža preporuka. Odatle treba krenuti...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, Quattor said:

Pa ako već ima svoju filozofiju kratkog spoja, pretpostavljam da ima i ideju šta bi moglo da vozi te njegove zvučnike. To bi bila najjednostavnija i najbrža preporuka. Odatle treba krenuti...

Ima pojačala za kola D klase, uglavnom za SUB, sve po par kW na 1om, a Fostex je 30W RMS zvučnik.

Može da se napravi pojačalo za 30W na 1om, zašto bi to bio problem, ne treba više od 6A RMS tj 6V RMS. Napajanje pojačala B klase +-15V ko za OP.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, NIXIE said:

Ima pojačala za kola D klase, uglavnom za SUB, sve po par kW na 1om, a Fostex je 30W RMS zvučnik.

Može da se napravi pojačalo za 30W na 1om, zašto bi to bio problem, ne treba više od 6A RMS tj 6V RMS. Napajanje pojačala B klase +-15V ko za OP.

Naravno da ima... I naravno da može... Poenta je bila isprobana i "sigurna" varijanta...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, NIXIE said:

Zanimljivo, nikad ne bih rekao da to može da radi na 1om. Specifikacija kaže da je deklarisano na 6oma, a kad se parelelišu pojačala u stereo modu onda može raditi sigurno na 3oma ili malo niže. U principu skoro svako pojačalo može da radi na 1om, samo tiho dok ne proradi prekostujna zaštita ili se ne desi nešto gore.

Da ne bude nedoreceno, koristim 2 komada SAXR55 u stereo modu za 4 suba, pri cemu svaki daje oko 2 x 200W/6Ohms. Treci Panasonic je na bas panelima Apogee Duetta Signatures (ranije na Apogee Stage) a od 450Hz pa navise je cetvrti amp Pioneer M-90a (2 x 200W/8Ohms) na uzanom ribonu. Sistem je aktivan.

Svi Panasonici rade besprekorno bez kvara jos od 2006.

BTW, TI Equibit cipove koristio je u to vreme i Lyngdorf/Tact.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...