Jump to content

isostatic rp50


markosch82

Preporučeni Komentari

15 hours ago, NIXIE said:

Davaj neki link. 

www.kupujemprodajem.com/Elektronika-i-komponente/Kondenzatori/Bipolarni-kondenzatori-Nichicon-specijalno-za-Audio--64209030-oglas.htm?filter_id=539717392

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, drVelinov said:

www.kupujemprodajem.com/Elektronika-i-komponente/Kondenzatori/Bipolarni-kondenzatori-Nichicon-specijalno-za-Audio--64209030-oglas.htm?filter_id=539717392

Recimo da su originali (nije dao slike onoga što prodaje, nego samo katalog), mada od tih Nichicon-a ima najviše kopija definitivno. Specijalno izrađeni za audio ne znači ništa, marketing.

Kondenzatori od 50VDC su za 18VRMS, a to znači  maksimalno 40W na 8oma i 80W na 4oma, koristiti samo za neke slabije zvučnike, odnosno može za visokotonske sekcije i kod jačih zvučnika.

Kondenzatori 100VDC su za 36VRMS, znači max. snage su 160W na 8oma i 320W na 4oma, za bas i mid sekcije ništa majeg napona ne stavjlati.

Mislim da je sigurnije uzimati F&T, znaš da je original,  jedini je problem što su tolerancije +-20%.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Recimo da su originali (nije dao slike onoga što prodaje, nego samo katalog), mada od tih Nichicon-a ima najviše kopija definitivno. Specijalno izrađeni za audio ne znači ništa, marketing.

Kondenzatori od 50VDC su za 18VRMS, a to znači  maksimalno 40W na 8oma i 80W na 4oma, koristiti samo za neke slabije zvučnike, odnosno može za visokotonske sekcije i kod jačih zvučnika.

Kondenzatori 100VDC su za 36VRMS, znači max. snage su 160W na 8oma i 320W na 4oma, za bas i mid sekcije ništa majeg napona ne stavjlati.

Mislim da je sigurnije uzimati F&T, znaš da je original,  jedini je problem što su tolerancije +-20%.

 

A Wima blokovi, ima i njih na kp za pristojne pare. Mada mislim da i njih kopiraju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, drVelinov said:

A Wima blokovi, ima i njih na kp za pristojne pare. Mada mislim da i njih kopiraju.

Ma kopiraju skoro sve. Ja Wima polipropilene i MKS (polikarbonat) uzimam u Kelco, za sada bez primedbi, tačni su kapaciteti i zvuče dobro. Wima MKS sam jednom kupio od čoveka poznatog kao "Majstor" na KP (mislim da je iz Kruševca), takođe nemam primedbi. Bili su 47uF 250VDC za skretnicu zvučnika, po 2kom. u paraleli sa 4kom. Wima 10uF 250VDC MKP10 koje sam imao od ranije.

Od polipropilena ima recimo Bennic u Kanibalu, mada mislim da je kod njih sve preskupo. Fizički su manji od Wima jer su 160VDC. Ne primećujem neku bitnu razliku u zvuku u odnosu na Wima PP.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Elco glatt 25vac- 47mf,82mf i 15mf.

Bipolarni-100vac, 5,1mf (za ovu vrednost nisam sto posto siguran jer se lose vidi).

I ima jedan blok na kome pise 68j 63.

 

Ovo su  vrednisti na mojim skretnicama. Sta znaci ovo glatt :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, drVelinov said:

Elco glatt 25vac- 47mf,82mf i 15mf.

Bipolarni-100vac, 5,1mf (za ovu vrednost nisam sto posto siguran jer se lose vidi).

I ima jedan blok na kome pise 68j 63.

 

Ovo su  vrednisti na mojim skretnicama. Sta znaci ovo glatt :)

http://www.speakerworld.nl/filterparts/capacitors/bipolair-glatt

https://www.mundorf.com/de/?category=pro&menu=caps&content=ecap_plain

Folija na elektrolitskim kondenzatorima se nagriza zbog što veće površine, a time i kapaciteta. Ovi Glatt su izrađeni od glatke folije, veći su fizički od standardnih, imaju manje gubitaka i morali bi biti zvučno kvalitetniji. 

U svakom slučaju koji god da se uzimaju, tražiti 35VAC (100VDC) ili više.

PS

Ovi što nisu GLATT su označeni sa RAU ili RAUH ili su bez tih oznaka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto se tice pojacala u naslovu teme, ja imam rusiver nad 705 cini mi se i mogu reci da ima poprilicno snage, dobro napajanje i veliki hladnjak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, drVelinov said:

S obzirom na velike kapacitete da uzmem ove sto nisu glatki :)

Ili da trazim glatke ali gde.

Prvi link iz prethodnog posta, i traži još po internetu. Ne znam kolika je poštarina, to obavezno gledati. Ne kupuj na ebay ako se ne zna datum proizvodnje, ima starih kondenzatora dosta.

Ako nema recimo 15uF, onda se uzima 10+4,7 pa se vežu paralelno.

Lično mislim da treba uzeti F&T kod nas, nije to neka razlika u zvuku, a puno je jeftinije.

Evo i ovih

http://www.audio-constructor.com/index.php?main_page=index&cPath=65_75_145

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma kopiraju skoro sve. Ja Wima polipropilene i MKS (polikarbonat) uzimam u Kelco, za sada bez primedbi, tačni su kapaciteti i zvuče dobro. Wima MKS sam jednom kupio od čoveka poznatog kao "Majstor" na KP (mislim da je iz Kruševca), takođe nemam primedbi. Bili su 47uF 250VDC za skretnicu zvučnika, po 2kom. u paraleli sa 4kom. Wima 10uF 250VDC MKP10 koje sam imao od ranije.
Od polipropilena ima recimo Bennic u Kanibalu, mada mislim da je kod njih sve preskupo. Fizički su manji od Wima jer su 160VDC. Ne primećujem neku bitnu razliku u zvuku u odnosu na Wima PP.

Majstor=Toma

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

58 minutes ago, markosch82 said:

Zdravo,

nasao sam marantz 2240 40w u dobrom stanju sutra idem da ga pogledam

Znam da su svi  22xx muzikalni nadam se da je i ovaj ?

Ako neko poseduje ovaj model ili ga je imao kakva su iskusta ?

 

prastar uredjaj.

ako si siguran da je u dobrom stanju. o.k.

ako nisi - sleduje ti refres (osvezavanje) .

ja bi uzeo ipak noviji uredjaj.

https://marantzhallo-fi.blogspot.com/2015/11/akers-marantz-2240-restoration.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...