Jump to content

isostatic rp50


markosch82

Preporučeni Komentari

On 12/13/2019 at 5:42 PM, doubleM said:

Ne znam kakav si sa vremenom, ali mislim da je pametnije da sedneš i sklopiš neko pojačalo.
Ja sam zahtevnije kutije terao na Nad-u 7400 dok nisam krenuo u "napravi sam" priču. :)

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 

Vremena jako malo ,a pojacalo da sklopim to je nemoguca misija  ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, NIXIE said:

Jesu li to ovi? Trebalo bi bipolarne elektrolite zameniti ako su stari više od 20god. a verovatno jesu.

 

Baš tako.

Mada nije mala investicija za 6 po kutiji, ako kupujes neke kvalitetnije, ali dobićeš mnogo. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, doubleM said:

Baš tako.

Mada nije mala investicija za 6 po kutiji, ako kupujes neke kvalitetnije, ali dobićeš mnogo. :)

F&T aksijalni 100VDC, nisu skupi, a dobri su i ima ih svuda kod nas. Jedina mana im je velika tolerancija, +-20%. Zvučno su dobri, naročito kad se koriste za ove paralelne driverima u šemama. Kad radim skretnice sve probe završim sa njima i sitnim blokovima, posle stavljam prave kvalitetene blokove. Naravno premerim im kapacitete.

Ko hoće bolje (i tačnije +-5%) onda juri Jantzen, Mundorf, Visaton.... ako su bolji?

Onaj bas mi liči na Seas, eventualno Vifa, ostali driveri su mi nepoznati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, NIXIE said:

F&T aksijalni 100VDC, nisu skupi, a dobri su i ima ih svuda kod nas. Jedina mana im je velika tolerancija, +-20%. Zvučno su dobri, naročito kad se koriste za ove paralelne driverima u šemama. Kad radim skretnice sve probe završim sa njima i sitnim blokovima, posle stavljam prave kvalitetene blokove. Naravno premerim im kapacitete.

Ko hoće bolje (i tačnije +-5%) onda juri Jantzen, Mundorf, Visaton.... ako su bolji?

Onaj bas mi liči na Seas, eventualno Vifa, ostali driveri su mi nepoznati.

Za F&T nisam čuo, lepa infomacija. Ja, iskreno, nemam iza sebe mnogo zvučnika i skretnica napravljenih pa ne mogu da kažem neke detalje za kondenzatore.
Znam samo da sam na Dali Concept 2 zvučnike zamenio kondenzatore, stavio sam Mudorf MCAP Evo Oil i dobio skroz drugi zvučnik! Baš sam se iznenadio promenom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, doubleM said:

stavio sam Mudorf MCAP Evo Oil i

Ja ih imam u pretpojačalu i u zvučnicima. Bije ih glas da imaju malo oštriji zvuk, međutim ja to ne primećujem, vrlo sam zadivoljan jer nisu preskupi. Možda ih prave u Kini, ali baš me briga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ih imam u pretpojačalu i u zvučnicima. Bije ih glas da imaju malo oštriji zvuk, međutim ja to ne primećujem, vrlo sam zadivoljan jer nisu preskupi. Možda ih prave u Kini, ali baš me briga.
Ne prave se u Kini, barem tako kaže Norbert Mundorf. [emoji6]

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

38 minutes ago, doubleM said:

Ne prave se u Kini, barem tako kaže Norbert Mundorf. emoji6.png

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 

Mundorf mislim da ništa ne pravi (možda i grešim, negde sam to pročitao) nego traži druge koji će to da urade, i onda lupa svoj brend. U principu sve jedno je gde se prave, nego je problem što im cena skače mnogo kad postanu Mundorf. Kao i oni Vifa driveri i mnoge druge stvari, čim dotaknu EU tlo postanu 2-3 puta skuplji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, markosch82 said:

seas je bas  i to neko cudo sa dva namotaja

To su bili modeli za sisteme pasivni SUB+ sateliti, jedan kalem na levi kanal, drugi na desni između pasivna sktrenica. Sasvim normalno funkcioniše kad se povežu dva kalema redno ili paralelno ili čak i samo jedan kalem, samo se menjaju TS parametri i impedansa zavisno od toga kako se veže. Ovde je po šemi skretnice paralelelna veza, pretpostavljam da je impedansa 4oma, zato treba malo "potentnije" pjačalo za njih koje može dati dovoljno struje na toj nižoj impedansi. Naravno to zavisi od glasnoće kojom se sluša, za tiho slušanje svako pojačalo može.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

45 minutes ago, NIXIE said:

To su bili modeli za sisteme pasivni SUB+ sateliti, jedan kalem na levi kanal, drugi na desni između pasivna sktrenica. Sasvim normalno funkcioniše kad se povežu dva kalema redno ili paralelno ili čak i samo jedan kalem, samo se menjaju TS parametri i impedansa zavisno od toga kako se veže. Ovde je po šemi skretnice paralelelna veza, pretpostavljam da je impedansa 4oma, zato treba malo "potentnije" pjačalo za njih koje može dati dovoljno struje na toj nižoj impedansi. Naravno to zavisi od glasnoće kojom se sluša, za tiho slušanje svako pojačalo može.

Ove kutije mi stoje u radionici kada upalim turbinu koja dosta bruji moram malo da pojacam zato treba nesta malo jace?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, markosch82 said:

Ove kutije mi stoje u radionici kada upalim turbinu koja dosta bruji moram malo da pojacam zato treba nesta malo jace?

KP je prepun pojačala, samo treba naći nešto prostojno da nema odmah posla na njemu. I da pouzdano radi na 4oma, kad nađeš neki model, ti traži datasheet ili specifikaciju na internetu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, markosch82 said:

Sta mislite za ovog marantza ima 65w na 8 oma

Marantz PM 550 DC

Ne mislim ništa dok ne vidim, pitanje je u kakvom je stanju, ako je očuvano verovatno je i dosta staro tako da su elektroliti pod znakom pitanja. 

Imao sam jedno kratko vreme oko godinu dana PM750DC, dobio ga u nekoj razmeni praktično novog.

Bilo je vrlo izdržljivo pojačalo, izdržalo je par žurki,  malo izraženiji srednji ali ne puno. Ja ga nisam koristio na 4oma, a moglo je da radi.

PM550DC

65 watts RMS into 8 ohms / 90 watts RMS into 4 ohms.

Power output: 65 watts per channel into 8Ω (stereo)
Speaker load impedance: 4Ω (minimum) 90W per channel
Frequency response: 10Hz to 50kHz
Total harmonic distortion: 0.03%
Damping factor: 80
Input sensitivity: 0.28mV (MC), 2.8mV (MM), 150mV (line)
Signal to noise ratio: 82dB (MM), 95dB (line)
Output: 410mV (line)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Ne mislim ništa dok ne vidim, pitanje je u kakvom je stanju, ako je očuvano verovatno je i dosta staro tako da su elektroliti pod znakom pitanja. 

Imao sam jedno kratko vreme oko godinu dana PM750DC, dobio ga u nekoj razmeni praktično novog.

Bilo je vrlo izdržljivo pojačalo, izdržalo je par žurki,  malo izraženiji srednji ali ne puno. Ja ga nisam koristio na 4oma, a moglo je da radi.

PM550DC

65 watts RMS into 8 ohms / 90 watts RMS into 4 ohms.

Power output: 65 watts per channel into 8Ω (stereo)
Speaker load impedance: 4Ω (minimum) 90W per channel
Frequency response: 10Hz to 50kHz
Total harmonic distortion: 0.03%
Damping factor: 80
Input sensitivity: 0.28mV (MC), 2.8mV (MM), 150mV (line)
Signal to noise ratio: 82dB (MM), 95dB (line)
Output: 410mV (line)

Ili mozda fine arts a9000 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...