Jump to content

Visaton experiance V- 17


parabolis

Preporučeni Komentari

......stimam neku zamenu moje robe, za ove zvucnike iz naslova, vec duze vreme zelim da cujem nesto iz game Visaton,  no medjutim kako nalazim slabo informacija na netu u pomoc zovem forumsku bratiju....interesuje me koji su drajveri u kutiji i orjentaciona cena.....kako sam cuo ,te kutije se kostale oko 1800dojc maraka u svoje vreme......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

W170S-8 2 kom i G25FFL

Do sada pravio dve Visaton konstrukcije sa tom W___S serijom. Po meni to uvek lepo svira, šta znam.

Visaton nije cenjena marka kod nas, generalno. Negde sam čitao, kalemi imaju preveliki Le pa zbog toga onda "brunda" bas. Takođe, po nekime imaju dosta "taman" zvuk. 

A možda jednostavno Visaton nije na glasu zato što je poprilično lako dostupan, ne mnogo inventivan, pa time možda i pomalo dosadan... a drži cenu.

Po meni "normalni" zvučnici, ništa "wow" ali ni ništa "bljak" :)  

 

Za 12m2 sobu nije mi bilo dovoljno komad 6" po kutiji, V17 ih ima dva, tako da je to već ozbiljniji bas.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Aleks said:

Za 12m2 sobu nije mi bilo dovoljno komad 6" po kutiji, V17 ih ima dva, tako da je to već ozbiljniji bas.

Mislim da ti basići baš i nisu za bassreflex. Total Q factor Qts=0.52 Može se desiti da je bas "otkačen".

Za razliku od njih, W200S mogu u bassreflex, Qts=0.33

0.52
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...