Jump to content

Hi-Files Show 2019.


djmilicic

Preporučeni Komentari

1 hour ago, djmilicic said:

Ja da otvorim temu.

Utisci.

S ove tačke gledišta, da mi je žena pre odlaska stala nasred sobe u pozi Ф i rekla: "Ne mereš da ideš!" - ne bih se ič naljutio. Tol’ko.

Bolje je tako, šta bi bilo da sve te megabuck sprave sviraju bolje od naših skromnih DIY sistema. Ovako si miran.B)

PS

Ja godinama nisam posećivao te sajmove, a sad sam opet počeo da idem. Vidim da se nije nešto mnogo promenilo u zvuku, samo su cene otišle u nebo i pomalo dizajn, a kablovi su sad bogami baš onako debeli.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@NIXIE

čudi me da se nismo sreli:unsure:

meni je bilo odlično, puno engleza, uživo muzika, sasvim fino

ako izuzmemo moju pristrasnost da mi je harbeth sa regom bio najbolji, moram reći da je sretenović sa vaskrslim rogersom pokidao, kao i av impuls sa graham ls5/9 i nekim exposure pojačalom...stvarno je bilo fenomenalno ali su i značajno skuplji od harbetha...sve u svemu to je taj zvuk

dutch&dutch brutalan, a mcintosh potpuno van konkurencije, ali zato i jeste hi-end, ali onaj pravi

naravno, šolaja standardan, dosadan koliko je dobar :) 

potpuni fijasko mi je mlađa i dynaudio, mislim da je bio fokus, pojma nemam...ma katastofa a najveća gužva...ne kapiram

prijatno za uši je bilo i u sobi sa ar i sonus faberom, a sve ostalo je cincu linci, sve isto...čak ni nelson pass i marten nisu mi ostavili utisak...uobičajen, dosadan zvuk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svratih danas u prolazu bio negde oko dva i po sata, generalno u svim sobama preglasan zvuk, ali ima u tome neke draži i cela ta atmosfera i vašarski  haos koje pružaju manifestacije ovakvog tipa, čak je i nama poletarcima to postalo jasno. Najveći utisci

-čelistkinje prijatan i opuštajući zvuk,

-šolajin zvuk mi odskače od svih soba i žanr muzike neki bluz i ženski vokali mi baš legli

-mali Rogersi  mi se najbolje pokazali u datom prostoru 

p.s Kablovi u nekim sobama, baš mašala deblji i od cevi za usisivače:D

Možda odem i sutra, kući dosano a napolju hladno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio danas... bilo lepo.

Za ovakve dogadjaje odavno nemam posebna ocekivanja pa samim tim nema nezadovoljstva.

A kad se vratim kuci i pustim muziku ukapiram da imam dobar hifi... msm nije hiende ali meni lepo  :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mene iznenadio Monitor Audio Gold 300... Odličan zvučnik sa ogromnim stage-om!

Mcintosh po prvi put zvuči kao hi-end... Mozda i najbolji zvuk sajma. 

Makedonci odlični! 

Harbeth/rega sjajni kao i uvek. 

Iznenadio me mali Rogers... Izuzetno zabavan zvuk iz kutije veličine pakle cigareta. 

Neat se čuo bez veze, Graham je dobro radio ali mi se cini da mu treba bolji amp jer je na trenutke zvučao preostro/sibilantno. 

Kii standardno dobar/dosadan/ravan. 

Tight sound svirao prenabudzeno bez sklada između drivera sa bassom koji previše dominira. 

Raal odličan sa mozda malo ravnom scenom. 

 

U svakom slučaju, drago mi je sto sam bio... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da, makedonci zaista dobri, sa skenspikom nema greške, ali mi je zamerka na muzici...čovek puštao bez blama mp3, valjda da pokaže kako su mu uređaji ultimativni i neprobirljivi, ali razlika je velika, mp3 nikad ne može biti dobar za ozbiljno slušanje muzike

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio, poslušao sve po 2-3 puta, mogu samo da potvrdim da je @djmilicic bio u pravu.

@crni. Harberth monitori isti kao oni tvoji sviraju ovde tri puta lošije nego kod tebe, plus gramofon im nešto nije dobro podešen.

Definitivno taj koncept sajma po hotelskim sobama je pogrešan. Ili prezenteri opreme nisu na visini zadatka. Svuda boom-i mutan bas, verovatno je to do loše akustike prostorija, ne vidim drugi razlog. To naravno tamo gde ima basa. 

Sve u svemu zvuk uglavnom ko u Tehnomaniji, samo malo bolji tu i tamo.

Čuvajte te sprave što imate.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio i ja!

Saglasan u svemu sa crnim (sto me strasno brine, da ne počnem da “pljujem” Noleta[emoji4]).

Video sam i meni mnogo dragog čoveka g. Savu Velikinca iz Ravnog sela. Neverovatno je koliko ima posvećenih i iznimno strucnih i kvalitetnih ljudi u ovoj našoj maloj Srbijici.

Apsolutno kompletan ugođaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio i ja!
Saglasan u svemu sa crnim (sto me strasno brine, da ne počnem da “pljujem” Noleta[emoji4]).
Video sam i meni mnogo dragog čoveka g. Savu Velikinca iz Ravnog sela. Neverovatno je koliko ima posvećenih i iznimno strucnih i kvalitetnih ljudi u ovoj našoj maloj Srbijici.
Apsolutno kompletan ugođaj.
ovo? [emoji846]

19e2b4c4049c16316515c1940c637915.jpg

f2ea755f5f4ed49fbf701f41f1fe1324.jpg

e187e9c18359b5557aa74eab34af8508.jpg

61958de4c8039f6b9d7e338ef349e0da.jpg

0b4e1ae17cc4ca0c8f458b7e5817f6e6.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

42 minutes ago, shonne said:

Mislim na ove male 2 way...
0b93ec5d20e05c7c6ad330dad6e241bd.jpg

Da, da, to su ti, ne bih posebno da komentarišem visokotonce, opšti utisak je bio dobar.

Bilo bi lepo da su doneli i pasivnu verziju ovih zvučnika, ovo su aktivni sa D class elektronikom unutra, ako sam dobro shvatio.

Imam prilike zadnjih godina da kod drugara slušam vrlo slične zvučnike (drugi visokotonac) sa Bryston amplifikacijom i Sinevoice skretnicom, pakleni mališani....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da Woli upravo to.

Nemoguće je bilo Vas ne pomenuti[emoji4] u razgovoru.

Vi ste nekako kao posvećeni prijatelj i podržavalac svih koji se trude da nešto doprinesu ovom našem “sportu”, sa veoma istančanim sluhom da prepoznate i podrzite vrednosti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...