Jump to content

Hi-Files Show 2019.


djmilicic

Preporučeni Komentari

2 hours ago, NIXIE said:

Bio, poslušao sve po 2-3 puta, mogu samo da potvrdim da je @djmilicic bio u pravu.

@crni. Harberth monitori isti kao oni tvoji sviraju ovde tri puta lošije nego kod tebe, plus gramofon im nešto nije dobro podešen.

Definitivno taj koncept sajma po hotelskim sobama je pogrešan. Ili prezenteri opreme nisu na visini zadatka. Svuda boom-i mutan bas, verovatno je to do loše akustike prostorija, ne vidim drugi razlog. To naravno tamo gde ima basa. 

Sve u svemu zvuk uglavnom ko u Tehnomaniji, samo malo bolji tu i tamo.

Čuvajte te sprave što imate.

dobro, sećam se ja kako si opleo trafomatic prošle godine, a meni to bio vrh, vrhova zvuk:D

verovatno ti ne prija ta forsirana transparentnost u zvuku, dok ja to volim...meni su rodžersi i graham vrh, dalje nema...volim tu preciznost i agresivnost

inače da, kod mene harbethi bolje zvuče a ja to pripisujem pojačalu i gramofonu...kod mene je ipak sve na višem nivou...ali i pored toga sam bio jako iznenađen kako ono rega pojačalo od 1000e dobro svira

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja danas po prvi put, vodio sam mladog prijatelja koji ima nadprosečna čula, ali nije audiofil još uvek. Nisam naravno obišao sve pa je zaključak nevažeć. Šolaja kao i uvek, kompletno zavidno visok zvuk, uz malu drugarsku kritiku iz domenu ličnog ukusa ili kao kako već čuje i doživljava. Drugi njegov sistem sa predhodnim parnjakom, nešto manjkakv, naime, bas izlazi iz okvira, što vidim da je opšta primedba kod svih manje više, tačno je da mali gabarit sobnog rezoatora proizvodi overload pri glasnom slušanju, a svuda je bilo dosta glasno, to na kraju i mora kad uđe više ljudi u prostor.

Spomenuti su gosti iz Makedonije, "Teoharov", kad sam ušao, bilo je prepuno, što mi je drago, odlično izbalansiran tonalitet. Slušane su male i velike kutije na istoj numeri i to je baš poslužilo za ilustraciju drugaru, dvosistemac nedvosmisleno jasno definisan, dok multistazni zvuči pomalo zamućeno, što je danak  takvom pristupu, mnogo elemenata.

I bilo je izlagača za čije prezentovanje smatram da je sramotno loše zvučalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, crni. said:

kako ono rega pojačalo od 1000e dobro svira

Mislim da  nije bio problem u pojačalu nego nešto sa ručicom ili glavom, kako je išla ka kraju ploče (poslednja stvar sa te strane ) čuo se prizvuk kao da nešto nije dobro podešeno ili je ploča oštećena, ne znam šta je tačno, ali bilo je čudno.

Bilo je lošije nego prošle godine, recimo KII je svirao bezlično, kao da su puštali mp3.

Većina je imala zvuk gde su bas, srednji i visoki odvojeni, bez bilo kakve 3D prezentacije.

Glasovi čudni, negde povučeni, 9negde vrište. Zvuk bez balansa u tonalitetu sve zvuči nelinearno.

Zato se pitam da li prezenteri opreme imaju dovoljno osećaja za ono što prodaju, ili se oslanjaju na ime i izgled.  I piton kablove, naročito mrzim one ljubičaste i roze.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni lično Harberth nije legao... Doduše, ušao sam dok je išla Tina Tarner i parala je uši oštrinom i svetlinom. Posle je bilo sa nekom akustikom i već bolje, ali ipak šteta što nisu bili ispraćeni boljim uređajima. Dynaudio kod Mlađe, bolji nego prošle god, upeglan zvuk, ali meni je taj bas "čudan", tj nije mi prirodan. Rogers mali zanimljiv... U sobi kod Sime tj Impuls, mi nekako kad se pogleda odnos koštanja bolji zvuk nego kod mnogih skupljih sistema. Šolaja i Raal među naj tri. Aerius mi ne leži nikako...ni prošle, ni ove godine. Onoliki zvučnik, a zvukić... Sonus...odličan visoki, prava činela, ali opet celokupno nije mi to to. Mek...na klasici dobar, na ostalom... Opet se vidi naravno koliko je razlike u ukusima i mogućnosti da "štelujemo" sistem po svom ukusu...

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

45 minutes ago, kilder said:

Meni lično Harberth nije legao... Doduše, ušao sam dok je išla Tina Tarner i parala je uši oštrinom i svetlinom. Posle je bilo sa nekom akustikom i već bolje, ali ipak šteta što nisu bili ispraćeni boljim uređajima. 
 

Ne znam koliko je zvucnica od 150e (Rega Elys2) uticala .Ipak nije ni priblizno u rangu Harbetha.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drugi dan mnogo bolji, manja gužva a i  buka, tako da sam se više zadržavao u sobama i vraćao se po nekoliko puta te imao prilike da čujem isti sistem u raznim žanrovima. Što se tiče jučerašnjih utisaka na prvu loptu, Šolaja opet dobar, mali Rogersi za nijansu kreštaviji nego juče sa lampaškim pojačanjem, kod malih Makedonaca mi malo falili visoki. Inače uopšteno muzika jako dobra i raznovrsna. Falilo mi više lampi i gramofona. Vizuelno se dvoumim izmedju Aurisa i Mekintoša. Generalno pozitivan i lep utisak.

Pretpostavljam da je FAK mnogo bolji:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Aoxomoxoa said:

Ne znam koliko je zvucnica od 150e (Rega Elys2) uticala .Ipak nije ni priblizno u rangu Harbetha.

ta rega 3 je doslovno izvađena iz kutije i uključena u sistem...ja mislim da su prezenteri hteli da pokažu da ne mora da se da bogatstvo za ostatak sistema da bi takvi zvučnici baš lepo svirali...i u pravu su

na te zvučnike kačio sam dayens, magnum, veliki i mali leach sa nekoliko lampaških preampova (hvala nixiju) i konačno završio (nadam se na malo duže vreme) sa pointe lampama...ništa od toga nije spektakularno, ali nije ni loše, ali sa lampama ubedljivo je najbolje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni bilo toplo oko srca kad sam cuo Ragu kako mrtvo kresti :) Reko' heeebote koji sam ja stari gramofondzija, dajte da vam podesim to dok mi je jos sveze lol

BTW, zao mi je sto niko nije prodavao ploce, najvise sam zbog toga i otisao. Bilo je interesantnih prezentacija, bukvalno za svaciji ukus i dzep.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najbolje volim da čitam duboko ozbiljne kritike Harbetha, McIntosha ili Kii od strane gerijatrije koja je poslednje nove uređaje kupila za vreme Stane Dolanca i kojoj je i 300 dinara za ulaznicu ozbiljna investicija. Empatija za distributere koji su se iscimali i doneli šlepere kiselog grožđa da bi im naučnici zvocali za izbor muzike i neusvirane kutije u premalim / prevelikim sobama :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najbolje volim da čitam duboko ozbiljne kritike Harbetha, McIntosha ili Kii od strane gerijatrije koja je poslednje nove uređaje kupila za vreme Stane Dolanca i kojoj je i 300 dinara za ulaznicu ozbiljna investicija. Empatija za distributere koji su se iscimali i doneli šlepere kiselog grožđa da bi im naučnici zvocali za izbor muzike i neusvirane kutije u premalim / prevelikim sobama [emoji4] 
mojne da mi diraš druga Staneta, on je Džoniju bio direktna inspiracija za Kad Fazani Lete.. gerontofobu [emoji3]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

45 minutes ago, Mikorist said:

Da nema gerijatrije poseta bi im bila 0. Nešto je slabo mladih napaljeno na HI-FI. I ako jesu ne žive u Srbiji.:D

Hi files show mu dođe nešto ko časopisi sa golim ženama. :buehehe:

Zamislio sam sajam erotike i jos se smejem:crkavanje:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ljudi spremili, pravili, organizovali, vikendom, i to u sred NBGD, moze trceci da se dodje, biciklom ili prevozom(kolima bas ko kupuje velike pakete :) ) i pride pustali sprave da pevaju(ja da se pitam a srecom ne, kupi bajo pa stici "iskustvo" u svojoj sobi) u toplim hotelskim sobama, a ne recimo u hali sajma...

I dalje ne valja a i nema slika..valjda se zapunili telefoni pa nema mladjaije da prazni...

Bas me zanima ko proba izlozene komade na sajmu automobila i deli utiske.. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, vladd said:

Ljudi spremili, pravili, organizovali, vikendom, i to u sred NBGD, moze trceci da se dodje, biciklom ili prevozom(kolima bas ko kupuje velike pakete :) ) i pride pustali sprave da pevaju(ja da se pitam a srecom ne, kupi bajo pa stici "iskustvo" u svojoj sobi) u toplim hotelskim sobama, a ne recimo u hali sajma...

I dalje ne valja a i nema slika..valjda se zapunili telefoni pa nema mladjaije da prazni...

Bas me zanima ko proba izlozene komade na sajmu automobila i deli utiske.. :) 

treba da vidiš auto forume za vreme i posle sajma automobila...sve ćeš da saznaš, bre...i šta je udobno i šta je sigurno i koliko troši i ponašanje na putu, sve bez paljenja auta...a od slika, hostese naravno...ko ebe auto :laugh1:

ovde bar možeš da čuješ

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam seca li se neko price o "Mudrich audio" od pre petnaestak godina?

Elem, Ljuba Mudric se vratio !

Doneo je na sajam strujni kondicioner, cisto da se vidi, pojacala, pretpojacala,gramofon i dak su zavrseni, ali nije stigao da ih uveze. Video sam nesto slika na tel, se pojacala sa onom lampom velicine 30-40 cm, zaboravio sam oznaku, i gramofon od nekih 70 kila. Ako nisam permutovao, i baza i tanjir su od stakla.

İ da, sad se zove "Moodrich human audio"...

IMG_20191123_173414.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...