Jump to content

Preporučeni Komentari

1 hour ago, gluv_i_udaren said:

uz dužno poštovanje mislim da ste me malo potcenili.

Ni u zadnjoj nameri, bespredmetno i nekorisno.

Ali znam da je u okolini nemoguce naci strugic sa  vazdusnim lezajevima, da je dijamantski i burnishing alat strateski pa ga je malo problem kupiti, da bi se prevazisle metode brusenja i poliranja. Koje imaju svoje nedostatke...nazalost znacajne za ovu zabavu, beznacajne za neku drugu primenu.

Poliranja mogu da ostvare specificnu povrsinsku obradu, minornu hrapavost, uz negarantovanu konturu,  ostaju i mikrodelici i ostaju ostre kristalne lomljave sto povecava buku lezaja. A buka je ono protiv cega se borimo, klizavost je manje bitna, dapace, potrebno je i prigusivanje, naravno ne na lokaciji lezaja.

Takodje, pomerenost rupe na ploci povecava zavijanje, istu stvar pravi veci zazor rupe i siljka...

https://cogsdill.com/products/burnishing-tools/

Jeste to naivan gramofon, ali nisu decaci iz Rege naivni, nije lako napraviti pomak nabolje, a korak nazad nije posao.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Recimo da mi ova fabrička osovina i deluje kad da je površina srolana na meru, kao da nije obrađivana naknadno. Burnishing je vrlo korisna metoda obrade u ovom slucaju jer ima mnogo manje nepravilnosti okrenutih ka spoljašnjoj strani nego ka unutrašnjoj, dok se u samom procesu poboljšava tvrdoća površine. Tvrdoća površine ovde ne bi trebala biti toliko važna, ali mi se ne sviđa ideja da je osovina od inoxa kao na Tango.

Oki, slušam ploče i deljem drvo.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...