Jump to content

Odakle krenuti u svet vrteški?


gluv_i_udaren

Preporučeni Komentari

Poslikacu posle, sad idem da pokupim držaljicu (napokon je u Srbiji)

Tanjir sam napravio od Delrina, ovaj put Rega compatibile, a mat je integrisan u tanjir, bakreni dabome 5mm

Bilo mi ‘nako bezveze da mat bude NA tanjiru, pa sam nacrt’o da je U tanjiru. Može da se lepi ili da se samo ubaci.

Delrin spolja visina 29mm, u sredini uzvađeno za subplatter i pogon 12x170mm sa donje strane, prečnik tanjira 312mm. 5x305mm izvađeno za mat odozgore. To je najteže što može na Regu.

Naravno, u sredini mata sam izvadio 0.1mm za label, ako se nakanim da pravim ring okolo da ne krivim ploče.

Kako svira? Nem’ pojma, još je u gepeku

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam se predbiljezio za Cu mat kod Sien-a sa Lencoheaven. 
https://www.lencoheaven.net/forum/index.php?topic=35458.0


Trenutno imam Soundeck mat. Takodjer metalni, valjda neki sendvic.Jedina usporedba mi je bila sa originalnim gumenim matom. Metalni mi je bolji. Gumeni je ostao izmedju dva plattera zajedno sa jos jednim akrilnim.
Sto god stavim postoji promjena ako ne u zvuku onda u stageu. Cak i promjena rasporeda ta tri mata mijenjaju stage.

Takodjer me zanima hoce li se ista promjeniti osim stanja na racunu kad stavim bakreni mat.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, zerowaf said:

Ja sam se predbiljezio za Cu mat kod Sien-a sa Lencoheaven. 
https://www.lencoheaven.net/forum/index.php?topic=35458.0


Trenutno imam Soundeck mat. Takodjer metalni, valjda neki sendvic.Jedina usporedba mi je bila sa originalnim gumenim matom. Metalni mi je bolji. Gumeni je ostao izmedju dva plattera zajedno sa jos jednim akrilnim.
Sto god stavim postoji promjena ako ne u zvuku onda u stageu. Cak i promjena rasporeda ta tri mata mijenjaju stage.

Takodjer me zanima hoce li se ista promjeniti osim stanja na racunu kad stavim bakreni mat.

Meni je do sad mat od klirita 5mm lako pobeđivao sve guma/pluta/koža/štatjaznam/nenađijum na staklenom tanjiru. A bogami je i kod prijatelja na VPI lepo pročistio na alu tanjiru od desetak kila. Nismo probavali Cu mat kod njega, ali hoćemo 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam vlastito iskustvo, a internetu ne mozes vjerovati jer cak i ovakvi kao ja nesto pisu tamo. :D 
Za sada mi je dojam da na ozbiljnijim spravama "pobjedjuju" tvrdi matovi, a na entry levelu bolje sjedaju mekani matovi. 
Rekoh, nemam iskustva jer sam skocio iz opanaka u cipele i zaobisao uobicajenu krivulju ucenja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, gluv_i_udaren said:

Gvožđem bato!

 

6FC0D495-67F0-46C5-97C0-8F80A264493E.thumb.jpeg.3578c7037675748cfb8dab5322b8ec3b.jpeg

B581F6CC-FE36-4E86-9D36-B14D31FFD239.thumb.jpeg.f42b1c24431cbcf446da3ec6098aa55b.jpeg

ovo mlogo ubavo izgleda,nadam se da tako i svira :oke:...nego bi li mogao uslikati sa strane,kad je ploca na tanjiru kako si resio/dimenzionisao tanjir/podmetac...kod mnogih ne bas i naivnih gramofona iz vislje klase,skidanje ploce sa tanjira (pogotovo ako je rupa na samom LP-u malo "uza"),cist pain in ass,il koristis obod tanjira za testerisanje noktiju,il prilikom svakog postavljanja/skidanja LP-a,ukljucujes-iskljucujes tanjir...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala :)

Što se te neke ergonomije tiče, slično je i ovde. Da bih dobio željenu masu tanjira morao sam ići na blagi oversize u prečniku, jer u visinu nema prostora, tako da ugasiš gramofon, okreneš ploču, upališ gramofon. Sa time sam se pomirio i zbog šlajfovanja ploča do kog bi neminovno došlo kad bih ih menjao "on the fly", a to na bakarnom matu nema trika da ne oštećuje ploče. Na ravnom matu ravna ploča stoji na nalepnici, kod mene je ukopano u centru za label, tako da ploča leži "muzikom" na bakru i zaista ne bih rizikovao da se to trlja o gvozje

Kad završim sa poslom napraviću fotografiju iz profila

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, gluv_i_udaren said:

Hvala :)

Što se te neke ergonomije tiče, slično je i ovde. Da bih dobio željenu masu tanjira morao sam ići na blagi oversize u prečniku, jer u visinu nema prostora, tako da ugasiš gramofon, okreneš ploču, upališ gramofon. Sa time sam se pomirio i zbog šlajfovanja ploča do kog bi neminovno došlo kad bih ih menjao "on the fly", a to na bakarnom matu nema trika da ne oštećuje ploče. Na ravnom matu ravna ploča stoji na nalepnici, kod mene je ukopano u centru za label, tako da ploča leži "muzikom" na bakru i zaista ne bih rizikovao da se to trlja o gvozje

Kad završim sa poslom napraviću fotografiju iz profila

ok,thanks

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Danas stiglo, pa da vidimo šta će da kaže…

9DB2FFBE-DEC6-48B2-8FF8-BFCED1162680.thumb.jpeg.120c6536ffc587cd2395cd6d194eeea9.jpeg

4F92B01F-15E3-4059-99E5-8CC14AF7A0F6.thumb.jpeg.eb88b08e86e000ebf1b894f0f5b6603b.jpeg

7301CD06-244B-4CC1-A8C2-124A13150D00.thumb.jpeg.c9769c8c861485c9a5592db2b8f4854a.jpeg

3F9A63AC-B78D-47AC-B044-58F24E0BAE78.thumb.jpeg.a79da57dd18e2a39a894ca1971106c4e.jpeg

D871C058-92FF-473D-9F1C-2BA748F4D588.thumb.jpeg.94fd54e4928d4694558f3575ed0e2caf.jpeg

E1FF3DDD-3CA6-49A7-9A2F-A20622696036.thumb.jpeg.7021d691b9acfb236f74b8857d4caa5e.jpeg

Fit je dobar, nema ništa da se žulja i gura, a kućište se pričvrsti za headshell tanjim zavrtnjevima. Napravio ga lola precizno, uglovi savršeni.

Jedan bonus je što sad mogu Glidera da namincam na protraktor za 5 minuta, a ne kao do sad da lepim srce od patentare i da se maltretiram sat vremena :)

D450B093-D9F1-446D-B047-D67E78A01D52.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Interesantna pojava je da mi glider traži nešto manji VTA sa kućištem nego bez. Na prvu loptu mi je delovalo nelogično, ali posle malo slušanja sam skontao da sam detalje pokušavao da nadoknadim blago izdignutom ručkom. Sa kućištem se smirio, razvukao i učvrstio pozornicu i počeo da svira lucidnije. Možda je pravi izraz izbalansiranije nego go k’o pištolj. Razlika nije mala, jednostavno je propev’o više nalik ozbiljnim zvučnicama. Sad da lupam da slušam celu kolekciju ponovo prvi put, otvara se treće oko i to - nije tako, ali možda kao da nisam nosio (a treb’o sam) -0.5 (-0.75?) naočare, pa ih stavio. Tonski korektno koliko može, dinamika nešto bolja, bas malo tačniji, utegnutiji i detalja dosta više.

Da li vredi modifikacija? O, da!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Danas mala proba - Denon DL103R u kućištu od Snakewood-a. To je valjda snakeoil u čvrstom stanju.

 
D4FED198-4016-4321-9EF5-6CD44B4C5672.thumb.jpeg.f4d4e64329772cd1494c67af5341dc95.jpeg

Na slici desno je dotični, levo je BM Glider prerušen u Betmena. Denon, ovako obučen je prava grdosija.

DL103R sam prvo pokušao da slušam par dana onakvog kakav je stigao. Jednostavno nije išlo. Plastično kućište kao da je projektovano da ga u*ere koliko god je moguće. Čitao sam svašta, polemikama oko stvarne komplijanse nema kraja, između ostalog i “if you didn’t hear it on 30g tonearm - you didn’t hear it at all”. Aj dobro, nemam držaljicu od 30g i sigurno je neću kupovati/praviti zbog ovog go*anceta, ali se mogu malo poigrati.

Audiomods Series 6 sa svim tegovima i bronzanim (mesinganim?) headshellom treba da je oko 17g, dl103 sa kućištem još 15… vredi probati. I vredelo je!

DL103R dokazano voli da radi pod pritiskom sa svih strana - velika efektivna težina i dosta visok VTF (2.65g) - na oči je progledao :) 

17mm overhang i nuliran na 121 i 66mm. Tu ću se još malo igrati kad se naviknem malo na zvuk cepanice.

Ima muziku u sebi, dinamika je sasvim pristojna i nema ono “lepljenje” instrumenata koje me kod Glidera sekira oduvek. Da me ne shvatite pogrešno, nije bolji od Glidera - Betmena u bilo čemu drugom. Detalji su mu najslabija strana, spor je do ludila. To bih pripisao aluminijumskom kantileveru i buzdovanu od stylusa. Ako mu retip (boron, rubin ili štogod slično, fine line stylus) ne ubije ovu muziku što ima u duši, a donese detalje - eto rešenja. Ako ostane drama i dobije brzinu - ijaoj :)

Napomenuću još jednu bitnu stvar - svirao je svega par sati, moje evaluacije i očekivanja su dosta oslonjene i na “neusviranost”. Ako se koliko - toliko popravi za 40-50 ploča idemo dalje sa retipom i sličnim avanturama.

Probao sam ga na kratko i sa WTL LTD klonom, ali to nipošto nije match made in heaven. Glider na njoj radi sjajno, tako da će verovatno tu ostati.

Na kraju, osnovno pitanje - da li je ubica džinova? Za sada nije, ali za cenu (~250 keka zvučnica i oko 100 kućište) definitivno udara iznad svoje kategorije. Da li je drveno kućište donelo oćekivane rezultate? Dabome, čak i više nego što sam mislio. Mnogo više nego što je donelo Glideru.

Izmenjeno od gluv_i_udaren
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 8/2/2022 at 10:30 PM, gluv_i_udaren said:

Sa kućištem se smirio, razvukao i učvrstio pozornicu i počeo da svira lucidnije.

razlika između SL varijante Glidera, Ace i Wood Benz Micro kertridža je u šelu, prvi ga nema, Ace ima plastičan, a Wood drveni, dok su im motori identični.. razlike u ceni među njima su značajne, razlike u kvalitetu postoje i čujne su.. drveni šel pomalo "pripitomi" i rafinira kertridž

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 9/3/2022 at 7:36 AM, gluv_i_udaren said:

Jakako. To je sad Woodovan Glider, a da je Gullwing zvao bi se LPSovan :)

To Woodovanje Glidera je mnogo manja razlika od snejkovanja Denona. To kontam da je najviše do mase koja Denonu jako prija.

kod mene LPS,ni blizu kuce ne sme da pridje,Gullwing  je sasvim prihvatljiv kod drugara,isto tako je bio i Ruby..Wood mi je onako sasvim prihvatljiv,malo sladudnjav,ali mi je bar slusljiv...nosim na sebi pecat da sam antiBENZovski nastrojen ,ali sta je tu je...B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...