Jump to content

Odakle krenuti u svet vrteški?


gluv_i_udaren

Preporučeni Komentari

50 minutes ago, vladd said:

A pa sledeci put se tera do 19000, cisto vospitno :D 

bio ja krenuo al mi se nije rizikovalo ici dalje sa visom ponudom da mi ne ostane,ni me nesto zanimao, msm da mu je to bila prava cijena (vrijednost)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja vise i ne znam sta bi to znacilo realna cena.

Objektivno je krs, kojem treba posvetiti puno paznje ili zamazati za laku prodaju i napraviti 50 ili 100 evrica, u ovom slucaju se na lesu pravi stotkica...bez glave igle i poklopca...

Neko ce reci glodarenje, neko snalazljivost, neko bizmis, za nedelju dana, veca zarada na berbi malina :) 

I ostaje pitanje kakvom je stanju motor, mehanizmi, da na kraju ne ostane samo tanjir i znacka, a sve ostalo promeniti, lepo bi bilo i ozicenje, rucku jos bolje...a to sve umanjuje bazicnu cenu...odnosno obesmisljava postojecu...

Od toga napraviti nesto vredno je ozbiljan posao, ovako kako jeste niti vredi 200 evra, niti na licitaciji 15000.

Niti ce se onaj ko ga pazari olajcanog "naslusati muzikice"...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nista to nije merodavno u smislu onoga sto se zeli reci, sustine...

Imao davno, dok je sve bilo znacajno mladje, pa nije neka ludnica bio zvuk. Bolje zvucalo mnogo drugih prosecnih srednjaka, zato je i poklonjen...moje usi sada starije 45 god od tada..ja im ne verujem.

Tako matorog i razvaljenog nisam imao...

Skoro popravljao jednog, njega probao povrsno, bez prilagodjenja, ima tu puno rada, doterivanja u korektno stanje da bi se uopste pokrenulo neko slusanje. Nisam ni bio spreman da se upustim u neke detalje. PA mi sumnje velike da moze povrsno da se sredjuje i da valja.

Revizija oslonaca, zazora...nije to samo podmazi i prodaj, moze da bude, ali onda je nevredno gubljenja vremena oko slusanja...

Jedino sto je vredno zapocinjanja price je idler + tezak tanjir.

Poenta je da mora da dobije reviziju svakog detalja, da se zna stanje detaljno svih kriticnih tacaka, a ne majstorski povrsno, neophodna je restauracija, ne popravka, pride da se izmeni kablaza, a ako je potrebno i promeni cela rucka, za neku ozbiljniju, to je najveci dobitak...

 Bez tih akcija, na spravi staroj pola veka, nema smisla pricati o nekakvom zvuku?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ne bih toliko olako podcenjivao taj gramofon. 

Na internetu ima puno primeraka TD 150 u upotrebi, od originalng stanja do značajno tvikovanih, sa originalnom ručicom ili nekim drugim "audiofilskijim". Da ne valja, ne bi se ljudi njime ni bavili. Dobra je osnova za mnoga unapređenja. Ja sam koristim jednog, meni dovoljno dobar, a da ima boljih - naravno ima.

Šta god bilo a da ima 50 godina, mora se time pozabaviti da se povrati u dobro funkcionalno stanje. Sa ovime se vredi pozabaviti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne, nee, nije za podcenjivanje nista od tih vremesnih, ali i ja imam neka losa iskustva sa kupovinama...i neocekivana neprijatna iznenadjenja, za koja cak i ne mogu da krivim prodavca...

Sve sto vazi za matore Torense, vazi i za matore Lenkete, matore Duale...jednostavno su ozbiljne godine prosle

Zao mi je samo sto nisam mogao, svojevremeno, da kupim  Grace 707, dok zam bio zagrizen, cak ni novac nije bio smetnja, koliko carina debilne drzave, mozda ne bih prekidao bavljenje hifom uz dobar komplet.. :) 

A i ko zna zasto je to dobro...da se covek malo odvoji, presabere, baci nesto drugaciji pogled... :) 

U ovom slucaju, bas onako odurna preprodaja, neelegantna borba za parice, svejedno da li se preprodaje krompir, Torens, staro gvozdje...

Zato i kazem da treba podici nivo novca u opticaju, ne bi li sto vise parica hadzijama ostalo zarobljeno...mozda krenu i da slusaju ploce :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Odgovorit će! :thumbsup:
Ne znam ništa o toj ručki ili ručkama općenito, ali lijepa je, pa zato sigurno i dobro svira.
Eto, to je moja stručna ekspertiza koju sam upotrijebio i kad sam za sebe tražio ručku. :D 

Nego, sjajan potpis!
Naravno, u svakom slučaju ekspensive tonearm! :D 
U slučaju rastave ručka ide s tobom, a kuću ti oduzmu pola advokati, pola bivša. :rofl: 
A da ne pričam koliko košta grijanje za kuću i općenito održavanje. S ručkom nema tih problema. :D 
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Takoe! Drška ti više vrati za ulošenu kap ulja nego kuća za 10 metara drva

 

Nego, sad ako mi se Doca i Woly jave naknadno i kazu da je s*anje, odma' ima da krenem sa terapijom red vinjaka/red antidepresiva/red slanine

Izmenjeno od gluv_i_udaren
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...