Jump to content
Srecko

DSG Menjač

Recommended Posts

8 hours ago, Aleks said:

Jel' mo'š "potpisat" auto s'vtomatCkim menjačom? Nemoš. Čemu ondak 'vtomaCki? :buehehe:

Možeš. F1 je sa atomatskim :JC_moon:

A potpisivanje je više do ESPa no do automatike, iskljuci esp i saraj :)

btw: Nema problema ni zimi. Za veliku većinu vozača je današnji automatski mjecac bolji nego manuelni a samo za vrhunske vozače možda ne, a takvih je malo. 

ne bih da se mešam u izbor, ali zašto baš golf 7 i zašto automatika?

ako se već tako malo prelazi godišnje to je bacanje para jer takav polovnjak vredi kao neki nov, plus je jako podložan krađama

za dva penzionera ima daleko boljih izbora

ne bih da se mešam u izbor, ali zašto baš golf 7 i zašto automatika?
ako se već tako malo prelazi godišnje to je bacanje para jer takav polovnjak vredi kao neki nov, plus je jako podložan krađama
za dva penzionera ima daleko boljih izbora

Crni, čisti hir. Iracionalnost.
Poslednji Golf koji sam vozio je bio Golf II i zapamtio sam ga uz Mini 1275 GT kao auto koji sam “voleo”. Verovatnije zato sto sam tada bio mlad nego sto je sam auto bio nešto posebno. Žal za mkadošću.
Vidim i sam da slične automobile iz Golf klase mogu da kupim za 2-3000 manje i da i sa njima sigurno budem prezadovoljan sto se upotrebne vrednosti tiče.
Međutim Golf ima jednu “prednost” u odnosu na druge sto ni posle godina upotrebe plastike i ostali enterijer se “ne čuju-cvrce-skripe” kao kod drugih automobila.
Upravo vozim Renault Laguna III. Bio bih nepravedan ako bih rekao da sam imao neki problem sa njim naprotiv dobar je auto, ali kad uđem u Pasat drugi je ugođaj. Saglasit ćete se sve ima cenu.
Razmišljao sam i o Audiu A3 i Mercedesu A160 ili A180 (ima moj pašenog i stvarno je fini auto) pogotovo sto je i njihova cena (isto godište) u 1000-1500€.
Sto se tiče DSG-a, rekoh da sam u nekoliko navrata po jedno mesec dana vozio Lexuse automatic i to mi se jako svidelo da ne kažem navukao sam se (naravno ne po svaku cenu).
Zato sam i pokrenuo ovu temu da i ako dopuštam sebi iracionalnost to me ipak ne odvede u neku suludu grešku-glupost.

Da li ima nešto u vezi sa DSG menjacem sto bi ste mi skrenuli pažnju kad “probam” automobile ili ni ne trebam da o tome razmišljam posto ću ga i onako odvesti u servis na profesionalnu proveru?

Raspitaj se koji je tip DSG menjaca u konkretnom vozilu, pogledaj VIN vozila, lepse je kada je iz Cvikaua ili Volfsburga nego iz Kine.

Kod dsg je cistoca ulja najbitnija zbog mehatronike. Ostalo je poprilicno robusno. 

Mislim ne zna se da li mu je dusa vadjena, tipa nekih paljenja guma ili tegljenja prikolice.

Kupac ima razlog sto kupuje ali i prodavac razlog sto prodaje. Pa je sakupljanje konkretnih info najbitnije.

A i da ne pisemo tutorijale za sve(moguce) tipove DSG...

Naravno da ni ne očekujem da se ovim bilo ko posebno bavi da bi mi pomogao, iako moram reci da veliki broj članova foruma upravo ima taj izuzetan pristup; pa mi ponekad bude neprijatno jer ne mogu da se adekvatno odužim za angazman.
Za sada tek sakupljam podatke za odluku a realizacija će biti (ako sve bude kako planiram) mart sledeće godine.
Informacije koje mi već pruzate poput iskustava da je DSG “robustan” čak i ako ga vozi i više osoba su upravo ono sto mi formira sliku nephodnu za odluku.
Naravno da sam svestan da je svaki komad za sebe i jao sto rekoh i planiram da ispoštujem proceduru “kako se kupuje polovan auto”.

To je u stvari poprilicno klasican menjac sa elektrohidraulicnim kompjuterskim upravljanjem. Ima duplo lamelasto kvacilo zarad mekseg i brzeg prespajanja.

Deo koji je klasican je klasicno robustan, stedljivi nemci ogranicavaju obrtne momente pa se izbegava preopterecenje i otvara mogucnost usteda na izradama tih klasicnih delova menjaca.

Lamele su sklone patnji pa prljaju ulje koje opet otezava rad uljne pumpe i mehatronike sa uskim kanalima, pa dolazi do problema.

Tako da robusnost treba posmatrati na taj nacin, a i voznju cika Kurte i cika Murte, njima je limit racunar, preko njega ne mogu....

Ali mogu sta mogu...;)