Jump to content

Iznenađenje !!! - ??? ili ...


black coffe

Preporučeni Komentari

Što se desilo ? Mlađi sin mi se odselio i ostala mi prazna soba , i ja kao "pater familias" odmah ju prisvojih. I normalno po inerciji polica na sredinu zida tv na nju  pojačalo , predpojačalo, cd ...   zvučnici na stalke sa svake strane (mogu se pozicionirat po potrebi)  kad nastade gužvetina na polici . Reko hebeš tv, posložim onak na brzinu kad ono - iznenađenje samo takvo . Men s čini da više nikad tv među zvučnike !  Sreća da nisam išao bušiti zidne nosače (neizdrž je nekad i dobar) :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

57 minutes ago, black coffe said:

Največi "upgrade" sustava u zadnih dvadesetak godina je što sam maknuo TV između zvučnika :o. Stvarno iznenađenje !

Ima i bolje od toga, tu gde je bio TV probi zid i napravi vrata ka susednoj prostoriji. :hammer:

Ili manje ekstremno, dodaj neki sound absorber. :skrivanje:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uobicajena praksa je da se na prednji zid u tretiranim sobama stavlja difuzor. Svaki difuzor je delimicno i absorber. TV mu vise dodje kao neki reflektor posto je ravan kao staklo. U svakom slucaju, odsustvo TV-a izmedju zvucnika treba da donese poboljsanje.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, krca44 said:

Prebacis presavijeno cebe preko TV-a dok slusas muziku, to sam zaista cuo kod kolege, razlika je na nivou finesa ali se cuje.

Kad prebacim ćebe ne vidim na ekran ništa, ne mogu muziku da puštam.:dubbio:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, NIXIE said:

Kad prebacim ćebe ne vidim na ekran ništa, ne mogu muziku da puštam

Treba da se modernizujes dodavanjem remote controle sa telefona   :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, zek said:

A onda treba mikroskop da se vidi tekst na telefonu (osim ako nije jajfon 11, 12, 13....)  :laugh1tooht:

Ima i za to resenje : svajserska oglavna traka sa ugradjenom lupom   :drink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne mislim uopće na refleksije ! , Mislim na samo fizičko odsustvo . Kao da sam uvjetno rečeno koncentriraniji , ono ne odvlači  pažnju svojim prisustvom . Velim čudan osječaj , naravno bolji . Nije sve do kraja posloženo . Naglasak je da stvarno ništa ne bude između zvučnika , probati ću maknuti i policu sa uređajima sa strane , kad je bal nek je maskembal :D. Mal  me muči duljina kabela , al za probu ču smuljati neke "telefonce" . Konačno imam prostora za egzibicije sa pozicioniranjem i u širinu i u dubinu , a i za ostale akustičke "čarolije" kako dobre tako i zločeste . Obečajem da ču lijeni hrgan odma ići natjerati "klinca" da me nauči postavljati slike da moremo komentirati .:rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, krca44 said:

Prebacis presavijeno cebe preko TV-a dok slusas muziku, to sam zaista cuo kod kolege, razlika je na nivou finesa ali se cuje.

Ja ovo često radim, uglavnom kad sam sam kući. Ako ima nekoga ne, bojim se da bi me vodili u neku ustanovu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...