Jump to content

K: ECC88 Philips


zocky

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 19
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Zavisi sta je za tebe razumna cijena. Znas vec da mozes uzeti i PCC lampe, kupih od saksofoniste iz Guche 2 komada Valvo PCC88.

Saljem dalje za iste pare ( u pivama ). 
Mozda mi dolete ECC88 Siemens-ice , ali tu je cijena red velicina u gajbama.

Probaj Valvo PCC88 pa nam se javi. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam da ne bih dao 100 belosvetskih novčanih jedinica za komad...

Bafer u kome je trenutno 6H23P je imao interesantnu promenu u zvuku u tuđem sistemu kada je ubačena Filipsova 88-ica pa bih da čujem kako će takva promena zvučati u mom sistemu.

Iza vikenda treba da stigne sa KP-a jedna polovna, moj drugar u nekoj trampi uz'o za probu.

Ja se ne razumem mnogo u lampe pa bih novu jer ne mogu da znam koliko je ok ta polovna.

Zašto baš Philips ECC88 - zbog toga što je probano sa više različitih lampi i ova je zvučala bolje od ostalih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

54 minutes ago, zocky said:

Zašto baš Philips ECC88 - zbog toga što je probano sa više različitih lampi i ova je zvučala bolje od ostalih.

Sta ste jos probali ?

3 hours ago, Superhik said:

kupih od saksofoniste iz Guche 2 komada Valvo PCC88

Mene generalno zanima koja je cena.  Molim te ako moze na pm, ne bih uzimao sada ali da znam koliko da spremam ubuduce.

 

Hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Woland said:

ckupo brate

 

Zavisi od kvaliteta, pretostavljam. A tek kad staviš u uređaja (pa malo posle) znaš šta si kupio. Meni lično su 6N23P Reflektor malo bolje zvučale nego Siemens E88CC gold pin, a malo lošije od Amperex 6922. Ali od kad sam stavio 6N6P, ne gledam više E88CC, jednostavno je bolja lampa. Čak i neke 6N1P što imam mi nešto bolje zvuče od obe E88CC.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@krca44 probano je E88CC Siemens, PCC88 Ei, na kraju ruska 6N23P i ona je i ostala u baferu. Ova polovna ECC88 Philips je u razmeni izašla 1000 din.

@djmilicic, šalji kontakt :)

@čika-Brka, loše sam napisao oznaku, upravo nju imam

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, zocky said:

@krca44 probano je E88CC Siemens, PCC88 Ei, na kraju ruska 6N23P i ona je i ostala u baferu. Ova polovna ECC88 Philips je u razmeni izašla 1000 din.

@djmilicic, šalji kontakt :)

@čika-Brka, loše sam napisao oznaku, upravo nju imam

 

 

Ima i Tesla E88CC, pitaj @krca44 kakve su.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tesla E88CC sam pazario rezervni set kod Sindrica po 15 Eu komad ali mozda je ta cena otisla na 20 eu ( najbolje pitati ).

Kod mene su ok, uzeo sam rezervni set jer su NOS a ponasaju se kao ganc nove, mislim i jesu pravi New Old Stock u smislu da su odlicno ocuvane tj. nove / nekoriscene... nema problema sa vakuumom niti sa grejnom niti a to su neke zvrcke na koje sam naletao kod NOS cevi.

Igrajuci se menjanjem cevi na prvom stepenu phono-a primetio sam neke male razlike pa zato trazim jos nesto, kad se bude moglo, za stepene naponskog pojacanja, tu bi trebalo da ima neke razlike.

P.S. Sem toga izgleda da sam dobio bolest gomilanja cevi za rezerve x3 :D

----------------

Za 6N23P-EV  pogledajte ova dva linka, ebay nije skup ako je prodavac pouzdan :

https://www.tubeampdoctor.com/en/6n23p-ev/6h23p-eb-nos/russia

https://www.ebay.com/c/872478171

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
3 minutes ago, Superhik said:

Krca, Valvo PCC88 koje sam kupio od naseg Coltrane dobijes po nabavnoj: 1300  din. 

Hvala sto si se setio, samo ne mogu nikako u ovome trenutku tj. narednih dana ( nije da necu, zaista ne mogu ).

Prva mogucnost je za desetak dana ako budem mogao javim, sledeca oko Bozica ( 25.12. )

Hvala :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...