Jump to content

Wharfedale 312


крокодил

Preporučeni Komentari

İmam mogucnost da u nekoj trange - frange kombinaciji uzmem ove zvucnike; meni su totalna nepoznanica, deklarisani su na 97 dB, 1w/m, 8 oma, sto meni odgovara zbog male snage se pojacala koja koristim. Problem je sto be bas refleks pozadi, a ja bi morao da ih drzim do zida, pa bi verovatno neki cepovi radili...i posto su daleko, nemam mogucnost da ih prvo probam. Evo par slika, bilo kakvo iskustvo i savet su dobro dosli...

Koliko je realna cena za ove kutije u dobrom stanju (ako je bilo sta radjeno na drajverima necu ih ni uzimati) ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da se ne lazemo.

2x 12 inch

2x 8 inch

2x bulit tviter

2x kutije

2x skretnice

vredi to ako je u super stanju.

e sad zavisi jel dajes nesto u tange frange

sto kosta 250e ili tebe kosta (ili kostalo) manje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, крокодил said:

Mislis da je to ok , ako su virgo intakta?

Ako se nije stvrdnulo vešanje, ako ne treba da se menjaju kondenzatori u skretnici, možda može da prođe za 250eur, realno 200.

Kondenzatori (elektrolitski) nisu skupi, a za vešanje ne znam koliko bi izašlo i kako bi posle toga zvučalo.

Ko zna šta je sa membranama visokotonaca i kablovima.

Veliki i efikasni sigurno jesu, dal je baš svih 97db/1W/1m to je pitanje, ali i 92-93 je dovoljno.

Možda i preterujem. :D

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, чика-Брка said:

kalote nisu original

ni na basovima, ni na srednjima.

zasto - ko zna.

mozda su premotavani, mozda centrirani.

ko zna.

ali kalote 100% nisu original.

valjalo bi skinut zvucnik pa vidjet jel centrator diran/odljepljivan I ovjes takodje ... vidi se ako je radjen iznutra najbolje jer se tu najmanje pazi kad se radi ... mozda su kalote mijenjane jer su bile ostecene ... ako je samo to fin razlog za probat spustit cijenu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, чика-Брка said:

kalote nisu original

ni na basovima, ni na srednjima.

Ne samo to, meni srednjak ne liči na original, ovaj ima inverzno vešanje a original ima normalno vešanje (napolje ispupčeno).:confused1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, чика-Брка said:

kalote nisu original

ni na basovima, ni na srednjima.

zasto - ko zna.

mozda su premotavani, mozda centrirani.

ko zna.

ali kalote 100% nisu original.

Ono što je rađeno pedantno je odrađeno ! , ja bi poslušao  pa ih  otvorio , ako se ne varam trebale bi biti Rank jedinice ( barem su kod mene na E50 ) .Na basevima su "kockasti " magneti .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ne trebaju mi kefovi, treba im dobro jako pojacalo da prosviraju kako treba. 

A ovi Vorfidejl su otpali iz price, vise me ne interesuju.

İmam ja zvucnike, ali trazim (uvek) bolje. Trebao bi brzo da zavrsim kutije sa alniko Skanspikom, onda druge sa alniko Seasom, i jedne sa onim poznatim İskra ful rejndzom po Zenovom receptu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...