Jump to content
revox

indoor fm antena

Preporučeni Komentari

Just now, Spachek said:

Imas mogucnosti za krovnu antenu?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

ne pada mi na pamet oko toga cinjet posao

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
16 minutes ago, Zen Mod said:

....tuneru vise smeta napucan signal pun suma i multipatha nego slabiji signal sa manje suma i multipatha ...

to ti meni kazes da na primer za radio skadar nadjem najaci moguci signal sa najmanje multiplatha I tu zabetoniram antenu

multiplath je isti za sve radio sinale za jedan polozaj antene ili se za svaku radio stanicu trazi najbolji odnos siglala I refleksije pomjerajuci antenu

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
8 minutes ago, Zen Mod said:

esi ikad odo po krovu nosajuci TV antenu , dok ti zena vice kakva je slika?

zaboravio ... bilo davno :smesna:

skonto oko reflektujuceg signala ... jaci mi nego direktni na radio skadar

ce da se igram sa ti dugmic dok ne nadjem najmanju refleksiju

sto mu dodju ova dva druga dugmica ... ovaj prvi je neki ton generator ... daje neki signal valjda za podesavanje kalibracije snimanja ... drugi ne znam

IMG_20191101_220436.jpg

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

ukljuci pa skontaj

a ono , vi Đetići bolje umete japanski , duze šnjima ratovali no sa Švabama

:smesna:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
3 minutes ago, Zen Mod said:

ukljuci pa skontaj

a ono , vi Đetići bolje umete japanski , duze šnjima ratovali no sa Švabama

:smesna:

Skonto

jedan ... ton generator valjda za kalibraciju snimanja ... drugi neki filter al kad ga ukljucim ne cujem nikakvu promjenu u zvuku

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

stereo filter

skine visoke malo , korisno ako si na granici , kad vec ima suma u stereo signalu , pa je i malo kljakavo ozgo bolje no da bačiš na mono

no , ako ne čujes delovanje tog VP filtera , bači i tu stanicu i tunjer u Moraču

:hihihihi:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
1 minute ago, Zen Mod said:

....no , ako ne čujes delovanje tog VP filtera , bači i tu stanicu i tunjer u Moraču

:hihihihi:

ajdeeeeee :smesna:

sad kad sam se navukao na njega 

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

al dobro , bar si u vrljavo vece od skoro nicega napravio temu od dve strane ........ :rofl:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
10 minutes ago, Zen Mod said:

al dobro , bar si u vrljavo vece od skoro nicega napravio temu od dve strane ........ :rofl:

i to treba znati ... :boast: 

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

majstore,treba da vidis za tu tvoju antenu,to je dipol otprilike,ovako preko slike, i za klasican dipol se koristio onaj plosnat kabal sa 2 zice jer je njegova impedansa 300 ohma a i dipola je 300 ohma.koaks kabal ima impedansu od 50 do 75 ohma.da bi bilo najbolje prijagodjenje izmedju tvog dipola i koaksa stavlja se trnsformator impedanse ili takozvani "asimetricni clan".pogledas tvoju antenu odozdo i ako ima nesto -feritni prsten,bakarna zica itd to je to .ako nemas prilagodjenje imas velike gubitke

tenor.gif

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
1 hour ago, dunavko said:

majstore,treba da vidis za tu tvoju antenu,to je dipol otprilike,ovako preko slike, i za klasican dipol se koristio onaj plosnat kabal sa 2 zice jer je njegova impedansa 300 ohma a i dipola je 300 ohma.koaks kabal ima impedansu od 50 do 75 ohma.da bi bilo najbolje prijagodjenje izmedju tvog dipola i koaksa stavlja se trnsformator impedanse ili takozvani "asimetricni clan".pogledas tvoju antenu odozdo i ako ima nesto -feritni prsten,bakarna zica itd to je to .ako nemas prilagodjenje imas velike gubitke

nema nista ... koaksialni direktno lemljen na dipol ... znaci il da mijenjam kabl il da nadjem negdje taj ferit prsten ... kako izgleda da nemas kakvu fotku ... imam neke ferit prstenove od kompjuterskih kablova jel bi to posluzilo

IMG_20191102_094628.png

nesto ovako

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...