Jump to content

indoor fm antena


revox

Preporučeni Komentari

1 hour ago, revox said:

jel ovo shema od uhera

To je sema od Uhera. Kao sto ti Vlad rece, vec imas balun na ulazu. Taj tuner ima i semetricni ulaz impedanse 240 oma i asimetricni od 60 Oma. Takav tada bio standard. treba ti parce twin lead kabla:

 

41kNvAJhOBL._SY355_.jpg

Nekad se koristio kod TV-a ai kod starih radio prijemnika.

Vlad ti je vec objasnio kako da povezes.

Medjutim, sumnjam da ces dobiti neko znacajno poboljsanje, kod tebe je slab nivo signala na mestu prijema i tesko da ces ga znacajno poboljsati bilo kojom sobnom antenom. Ili krov ili shum, ili da se preselis blize Skadru :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I meni kao laiku, uredjaj baš lepo i moćno izgleda. Čuli smo savete stručnjaka i iskusnih. E sad je samo pitanje koliko ćeš ga slušati, tj koliko želiš da mu se posvetiš i uložiš truda i vremena u njega. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima izlaz multipleks signala, pa sad moze da se koristi za cetvorokanlni dekoder, za rds dekoder, za multipath-tuning indikatore koji koriste horizontalni i vertikalni signal za cevku posebnog pokazivaca...

Ne treba ti da zamaras glavu sa tim.... :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, revox said:

gledam na semi pored izlaz signala ima i horizontal I vetikal izlaze 

ne kontam cemu sluzi 

Ovo je u paraleli sa izlazom po shemi

Ne gledas dobro semu. X i Y izlazi nisu paralelno vezani sa audio izlazima, samo su im mase zajednicke, pogledaj gde idu vruci krajevi od X i Y izlaza.

Izvini, ja koristim oznake X i Y a to se odnosi na horizontalni i vertikalni izlaz respektivno. 

Ti izlazi se kace na osciloskop koji je podesen za X-Y rezim, za podesavanje multipath-a. Ako imas osciloskopo i znas da ga koristis, najlakse ces podesiti najmanji odnos direktnog i reflektovanog talasa (tzv multipath), pomocu njega.

Multipath.png.3cfe995049bea4f3e7361a263cbcf468.png

Ovde imas nesto o tome:

http://ham-radio.com/k6sti/mpath.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako nista ne postignem sa ovim kucnim antenama, posto na krov ne mogu stvljat antenu-ima 3 sprata iznad mene, dobija li se sto sa ovom  Iskra FM-10F

 

IMG_20191102_192626.png

IMG_20191102_193024.png

ostao mi pored prozora od dnevne sobe nosac satelitskog tanjira pa bi je tu mogao poperit

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ti jos na pocetku predlagah krovnu, sa dipolima sam probao ali to ne jee leba, kao ni zica od 1.5m, zato sam uzeo bas tu Iskrinu, u Elementi kupio 75 omski tanki koaksijalni kabal i nekako uspeo da ga protnem kroz rebrasto crevo u kojem je vec debeli koaks od kablovske.
To hebe keve kakav prijem ima, na svakoj stanici signal zakovan na maksimum.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, Spachek said:

Ja ti jos na pocetku predlagah krovnu, sa dipolima sam probao ali to ne jee leba, kao ni zica od 1.5m, zato sam uzeo bas tu Iskrinu, u Elementi kupio 75 omski tanki koaksijalni kabal i nekako uspeo da ga protnem kroz rebrasto crevo u kojem je vec debeli koaks od kablovske.
To hebe keve kakav prijem ima, na svakoj stanici signal zakovan na maksimum.

 

1 hour ago, revox said:

..... na krov ne mogu stvljat antenu-ima 3 sprata iznad mene... 

 

 

 

a nema ni kuda da se provuce kabl bez da visi po fasadi 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako nista ne postignem sa ovim kucnim antenama, posto na krov ne mogu stvljat antenu-ima 3 sprata iznad mene, dobija li se sto sa ovom  Iskra FM-10F
 
IMG_20191102_192626.thumb.png.05f020130ed3199eee8954a26ead0f15.png
IMG_20191102_193024.thumb.png.44a0c686c5221a81792cd50c7da003dd.png
ostao mi pored prozora od dnevne sobe nosac satelitskog tanjira pa bi je tu mogao poperit
meni ta antena nije pomogla, stavio sam krovnu, poveliku
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Woland said:
4 hours ago, revox said:
ako nista ne postignem sa ovim kucnim antenama, posto na krov ne mogu stvljat antenu-ima 3 sprata iznad mene, dobija li se sto sa ovom  Iskra FM-10F
 
IMG_20191102_192626.thumb.png.05f020130ed3199eee8954a26ead0f15.png
IMG_20191102_193024.thumb.png.44a0c686c5221a81792cd50c7da003dd.png
ostao mi pored prozora od dnevne sobe nosac satelitskog tanjira pa bi je tu mogao poperit

meni ta antena nije pomogla, stavio sam krovnu, poveliku

vidi sam sto si radio ... znaci I ta opcija otpada

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...
On 11/3/2019 at 7:03 AM, Spachek said:

Super, eto resio si problem, prebaci milje preko tjunera i uzivaj

nista od milja ... izbacio dipol napolje I digo signal skadar lake na 3 ... dovoljno za uzivanje:drinks:

IMG_20191126_200533.jpg

nakacio antenu na nosac konopa za ves ... nic bolje ne treba 

IMG_20191126_201158.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...