Jump to content

indoor fm antena


revox

Preporučeni Komentari

3 minutes ago, Zen Mod said:

ukljuci pa skontaj

a ono , vi Đetići bolje umete japanski , duze šnjima ratovali no sa Švabama

:smesna:

Skonto

jedan ... ton generator valjda za kalibraciju snimanja ... drugi neki filter al kad ga ukljucim ne cujem nikakvu promjenu u zvuku

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stereo filter

skine visoke malo , korisno ako si na granici , kad vec ima suma u stereo signalu , pa je i malo kljakavo ozgo bolje no da bačiš na mono

no , ako ne čujes delovanje tog VP filtera , bači i tu stanicu i tunjer u Moraču

:hihihihi:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

majstore,treba da vidis za tu tvoju antenu,to je dipol otprilike,ovako preko slike, i za klasican dipol se koristio onaj plosnat kabal sa 2 zice jer je njegova impedansa 300 ohma a i dipola je 300 ohma.koaks kabal ima impedansu od 50 do 75 ohma.da bi bilo najbolje prijagodjenje izmedju tvog dipola i koaksa stavlja se trnsformator impedanse ili takozvani "asimetricni clan".pogledas tvoju antenu odozdo i ako ima nesto -feritni prsten,bakarna zica itd to je to .ako nemas prilagodjenje imas velike gubitke

tenor.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, dunavko said:

majstore,treba da vidis za tu tvoju antenu,to je dipol otprilike,ovako preko slike, i za klasican dipol se koristio onaj plosnat kabal sa 2 zice jer je njegova impedansa 300 ohma a i dipola je 300 ohma.koaks kabal ima impedansu od 50 do 75 ohma.da bi bilo najbolje prijagodjenje izmedju tvog dipola i koaksa stavlja se trnsformator impedanse ili takozvani "asimetricni clan".pogledas tvoju antenu odozdo i ako ima nesto -feritni prsten,bakarna zica itd to je to .ako nemas prilagodjenje imas velike gubitke

 

nema nista ... koaksialni direktno lemljen na dipol ... znaci il da mijenjam kabl il da nadjem negdje taj ferit prsten ... kako izgleda da nemas kakvu fotku ... imam neke ferit prstenove od kompjuterskih kablova jel bi to posluzilo

IMG_20191102_094628.png

nesto ovako

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, vladd said:

A da probas sa jedno 1,5m zice prikaceno na fm konektor tjunera, bice bolje nego sa tom sobnom.

to sam probao ... pravio dipol od zice 2x75cm  I kacio ga na 75 omski ulaz ... ima signal al nista senzacionalno ... mislo da ce sa ovim antenskiim dipima biti bolje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedan kraj 300-omskog dela na jedan stap a drugi na drugi.

Masa se kaci na masu tjunera-75 omski ulaz, i "vruc pin" koaksijalnog kabla..konektora.

 

E sad, kada nakacis dva stapa, baluun, i prikacis koaks na tjuner, sledi izvlacenje stapova na razne duzine, okretanje...pozicioniranje

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, revox said:

? će kupim da probam

Nije neka para, a i 'leba ne jede. :)

Prob'o ja sa tim pojacivacima, pr. Gorenje itd, skalamerije sa uklj. u struju i bez i sve ti je to kerov qrtz za ovu T djuntu.

E sad', neko turi i parce obicne zice i to radi. Kod mene to ne mere. Jbga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Doktor said:

.... E sad', neko turi i parce obicne zice i to radi. Kod mene to ne mere. Jbga.

 

1 hour ago, vladd said:

A da probas sa jedno 1,5m zice prikaceno na fm konektor tjunera, bice bolje nego sa tom sobnom.

evo ja poslusah @vladd I turih 1,5m zice od koax kabla I daje istu jacinu signala na skadar radio, 1 i zeru jace, isto kao sa ovim dipolima .... bem ga

Al ovo ce kupim za probu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupi tu antenicu, ako se vec zanimas sa tjunerom. A tjuner je bas dobar.

Sad ja ne znam sta si prikacio, u principu sam mislio na golu zicu, izolovanu plastikom ili lakiranu bakarnu, bez koaksijalnog oklopa, sirma, ili na taj kraj koaksa dodaj metar te nekoaksijalne zice

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, vladd said:

... Sad ja ne znam sta si prikacio, u principu sam mislio na golu zicu, izolovanu plastikom ili lakiranu bakarnu, bez koaksijalnog oklopa, sirma, ili na taj kraj koaksa dodaj metar te nekoaksijalne zice

upravo to bakarnu izolovanu iz koax kabla duzine 1,5 m

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...