Jump to content
grone

Grone 3 way: Raal | Audio Technology | Acoustic Elegance

Recommended Posts

17 minutes ago, prophet said:

Sa takvom pozicijom drajvera ne treba se cuditi dodatnim problemima pri usaglasavanju istih odn. izrade odgovarajuce skretnice.

Koji su potencijalni dodatni problemi?

Kako treba drugačije?

Koji su potencijalni dodatni problemi?
Kako treba drugačije?

Pogledati snimak. Drajveri tacnije sasije montirani u istoj ravni ali akusticki centri nisu. Samim tim zbog svoje konstrukcije i dodatno u odnosu na poziciju slusanja najsporiji drajver je najudaljeniji a najbrzi je najblizi.

On 11/10/2019 at 8:48 AM, damic said:

Posto nisi siguran za vrstu skretnice, ne bi bilo lose da unapred instaliras na kutiji 3 para kontakata. Tako bez problema mozes da eksperimentises, kako sa pasivnom, tako i aktivnom xo. Na kraju izaberes sta ti se vise svidja.

Naime, drugi prijatelj je pravio kutiju sa 140-15D, Lowtherom i Audaxom PR330MO. Kutiju i skretnicu za srednji-visoki, 12dB/Oct, pravio je NN. Pozadi, 2 para zv. kontakata, dakle neka poluaktiva. 

Secam se da smo stalno bogarali kako je steta sto nema pozadi konektor za svaki drajver.

Vidi se zvucnik na samom pocetku klipa:

https://www.youtube.com/watch?v=F1NAvx0Dt8U

Reko od pocetka teme  skretnicu radio Aleksandar Radisavljevic "Raal" za isti ovakav projekat vidi semu na slici

Sve vec narureceno  uskoro ce biti i to ovde, i pocecu kao sto reko sa probnom kutijom,  pa takvim radosledom...

upravo si oko podele kutije, bice  sve u temi sta i kako nije mi nista u zurbi.

Šema skretnice uklonjena na zahtev grone-a.

Aleks

On 11/10/2019 at 4:44 PM, grone said:

Reko od pocetka teme  skretnicu radio Aleksandar Radisavljevic "Raal" za isti ovakav projekat vidi semu na slici
Sve vec narureceno  uskoro ce biti i to ovde, i pocecu kao sto reko sa probnom kutijom,  pa takvim radosledom...

Samo sto mi ovo lici na skretnicu za AT 15, za koji je NN radio kutije

Sent from my iPhone using Tapatalk

Znaci, neko je platio razvoj tih zvucnika, ultimativne konstrukcije i diznajna, kostali ga vise od 10K eur, i neko nadje za shodno da kaci seme skretnice po forumima...

Meni je neobično da vidim filter prvog reda na ribonu.

Kod RAAL to radi u sadejstvu sa induktivitetom primara na trafou za prilagodjavanje impedanse. Koliko pamtim taj induktivitet je odgovarao vrednosti drugog kalema za 24db skretnicu.

14 hours ago, nackom said:

Znaci, neko je platio razvoj tih zvucnika, ultimativne konstrukcije i diznajna, kostali ga vise od 10K eur, i neko nadje za shodno da kaci seme skretnice po forumima...

ultimativno ne postoji na diy forum, 10k eur za parce papira je puno novca :) magican papir… 

Ajd, nebitno, da ne kaljamo temu, šema skrenice uklonjena na zahtev pokretača teme.

Da je koštalo 10k ne bi bilo na parčetu papira i tako dostupno, al nebitno.

Idemo dalje :)

Osećam, biće prelepi zvučnici.

Nesa napijalo i ja smo radili na tim skretnicama i ta shema sto je obrisana je bila neka radna proba od koje smo odustali, a u kutijama koje su napravljene je nesto sasvim drugacije (i bolje) :)

Pozdrav,

Aca

On 11/10/2019 at 4:44 PM, grone said:

Šema skretnice uklonjena na zahtev grone-a.

Aleks

@grone jesi li ove kondove narucio za XO? 

https://www.hificollective.co.uk/components/claritycap-cmr.html

to do sad niko nije cuo na forumu, mozda neki review kada se usviraju :)