Jump to content

Online radio stations


Srecko

Preporučeni Komentari

Nađoh link stream-a online Paradise radio station, kažu “nov” (neznam kada su ga omogućili).

 

http://stream.radioparadise.com/flac

 

Ovo je link koji se ubelezava kao lokacija u foobar2000. Ovo sam istakao zato sto URL sajta stanice najčešće nije i ip adresa streama.

 

Stari link sam koristio ali često nisam bio zadovoljan kvalitetom zvuka.

Rekao bih Paradise stream-uje FLAC-ove odličnog kvaliteta.

Bilo bi zgodno da to slušno proveri neko “stručniji” od mene.

Takođe bi bilo lepo da ako znate još neku online radio station koja stream-uje korektne FLAC-ove da je dodate ovde da oformimo neki tip “popisa” URL-ip adresa korektnih radio station sa FLAC stream-om.

Ja inače slušam Paradise radio preko foobar2000.

Ako sam prevideo da postoji topić sa sličnom temom (search mi nije pokazao da postoji) molim moderaciju da izbriše ovaj topic-temu.

 

Definitivno nisam i ne mogu biti reper za ocenu kvaliteta zvuka u 66. godini ali stvarno imam utisak da emituju FLAC-ove odličnog kvaliteta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Celo popodne slušam radio Paradise i više sam nego zadovoljan i to ne samo kvalitetom flac-ova (i izbor muzike, za mene, je super).
Ništa lepše nego kad neko drugi bira muziku koju slusam[emoji4] (nisam Crnogorac[emoji4]).
Naravno da ne zaboravim, možda sve to tako lepo zvuči jer ide preko SissySIT-a.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

RP slušam i doniram već više od 10 godina, tu sam otkrio masu nekih novih muzičara koji se ne pojavljuju na komercijalnim stanicama. 

Vi ste mlad čovek. Matorac kao ja prirodno je konzervativan. Moje sve želje su se završavale na super (razumljivo Revox[emoji4]) tjuneru i dobrom prijemu Beograda 2 jer ostale naše stanice nažalost po kvalitetu tona (mislim da to svi znaju) nisu i dalje ni prići Beogradu 2.

Paradoksalno je sto sam prvi IBM XT (zaboravimo Atari, Comodore 64, Spectrum i šta sve ne.) nabavio još 1981. a softver (svakakav) pišem još od 1976, te sam da blago rečeno kažem veoma familijaran sa novim tehnologijama (internetom ...).

Nažalost i dalje Paradise radio i ostale online stations ne računam u radio, no moram da priznam teško je slušati inferiorni ton stanica (ne samo naših) u FM podrucju.

Nažalost i kod nas je verovatno pitanje momenta kada će prestati emitovanje u FM podrucju. Bio bih lud kada ne bih shvatao da je tjuner istorija ali to ne znaci da nije normalno sto mi je zao zbog toga.

Radio (za mene) nije internet radio (računar, streaming sprave) već tjuner kojim se “uhvati” stanica koju volite-vole a onda “hvata ko šta stigne”. Eh, beše to prelepo vreme[emoji4].

 

PS: Prelepo je sto donirate jedan, po meni, jako pozitivan projekat. Nažalost, to za nas sa ovih prostora i nije bas karakteristično, zbog čega me je ponekad sramota. Toliko smo puta prevareni na razne nacine da smo gotovo izgubili tu jako bitnu socijalnu karakteristiku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Srecko said:


....... Eh, beše to prelepo vremeemoji4.png.

falatiBoze, jos uvek je ..... i neka potraje sto duze

mada, nostalgija me safata kad se setim zlatnih vremena - trospratna Iskra FM antena na rotatoru , pa se znalo kad je sta na Zg , sta na Bg , pa DX-ovanje 202-ke jos pre toga ......

 

ihaj

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, Zen Mod said:

falatiBoze, jos uvek je ..... i neka potraje sto duze

mada, nostalgija me safata kad se setim zlatnih vremena - trospratna Iskra FM antena na rotatoru , pa se znalo kad je sta na Zg , sta na Bg , pa DX-ovanje 202-ke jos pre toga ......

 

ihaj

Ha ha , nekad "borba" s antenama , a danas sa dac-ovima :haha:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na kraju tabele ima od svake stanice streaming url

 

101dd067d9a4ba36cff4188cb5166d12.jpg&key=8188d5ae7e5ef8a8459d216cd7d9031cd5044c651a922cdd562123fb09622104

 

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Nisam video, postao sam površan ili me pocinje da hvata onaj Nemac[emoji4].

 

PS: Uh dobro je, nema veze sa Nemcem. U verziji sajta za mobilni (gledao sam na iPhone-u), nema ove tabele.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Srecko said:

Nađoh link stream-a online Paradise radio station, kažu “nov” (neznam kada su ga omogućili).

http://stream.radioparadise.com/flac

i ovo je Radioparadise ali ne ovoja sa linka, takođe flac i mogućnost izbora tri žanrovski različite play liste:

https://radioparadise.com/player/info/41186/Silversun_Pickups-Substitution

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...