Jump to content
Aleks

Visaton W by VladaC (aka WLM La Scala) aka Alex edition, a posle i možda nešto drugo

Recommended Posts

1 hour ago, Aleks said:

Dečko to smo imali ali kad smo rasprodali više nismo naručivali jer se mnogo retko traži

Ima toga kod nas koliko hoćeš, ja sam koristio M8, a ima i M10 i M6.

Te ti nisu dobre, treba šraf da ih pritegne sa druge strane da bi sigurno stajali. Trebalo je da ih zalepiš epoksi lepkom (može i Sintelanom). Ja sam ovakve takođe ulepio Sintelanom za svaki slučaj.

https://www.sarka.rs/okovi/okov-namestaj/sistemi-za-spajanje-namestaja/navrtka-tauzer-ta1-zn-m8-fi14-l15mm-2kom-xpd/

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Normalno, učvršćeno Bison epoxijem, kao i BR tuba (u njega se kunem više nego u majku), al i bez njega je to ukovano... kažem, težina kutije je dovoljna, nema kako to da ispadne, iako teoreski može, al....

21 minutes ago, NIXIE said:

Kada sam ono kupovao za Boenicke stalke bilo nešto oko 25 din, i to M10. Ovo 156 din za komad... hvala. Ali ne hvala.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
38 minutes ago, Aleks said:

bilo nešto oko 25 din

Ne sećam se cene, ali nije bilo skupo. Ono 156din. za 2kom. je stvarno preterano, možda za 10kom. toliko. Imam blizu stana jednu dobru prodavnicu sa tim delovima.

A BR cev ja ne bih lepio, nikad se nezna skrati, produži...

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

sta da skrati kad uvek tri put krati

pravi imzenjerski pristup - daj da ja to odma !

:thumbup:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
23 minutes ago, Zen Mod said:

sta da skrati kad uvek tri put krati

pravi imzenjerski pristup - daj da ja to odma !

:thumbup:

A ako treba da produži, šta će onda?:msn-rofl:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

pa ko svaki imzenjer , cesces po glavi , onda lepi nazad

prvo izvadis iz korpe isecke , ako ih nisi bacio

ja tako stalno ....... zato svaka dva meseca kad cistim oko stola bacim bar 500 din metalfilmova, pokupljeno sa poda

:rofl:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

E to je izvedeno ovako: nemam sada pri sebi winisd, al za ovu zapreminu, tuning na 35Hz je dužina br cevi 300mm (prečnik 105mm). Kada budem radio to nešto drugo, biće 55L (sračunata 5L total zapremina kabineta za srednjak) i tuning na 30Hz, što mu dođe oko 400mm dužine istog prečnika cevi. Zato je BR tuba (vodovodna cev) od 50cm isečena sada na 30, a ostavljen deo koji se može jednostavno "navući" i time produžiti cev, pošto neće da se krati nikako, manje od 30cm se ne uklapa u kalkulacije ;)

Ako bude bio SS 22W4534G00, njemu isto odgovara 30cm za sličan tuning, ako bude Seas CA22RNX njemu prija još niži tuning i duža cev. Možda bude i SBA u nekoj priči sa dve osmice po kutiji, ima i ta zamisao, al mnogo je $$keka ono što ja hoću... TBD :)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
19 minutes ago, Aleks said:

E to je izvedeno ovako: nemam sada pri sebi winisd, al za ovu zapreminu, tuning na 35Hz je dužina br cevi 300mm (prečnik 105mm). Kada budem radio to nešto drugo, biće 55L (sračunata total zapremina kabineta za srednjak) i tuning na 30Hz, što mu dođe oko 400mm dužine istog prečnika cevi. Zato je BR tuba (vodovodna cev) od 50cm isečena sada na 30, a ostavljen deo koji se može jednostavno "navući" i time produžiti cev, pošto neće da se krati nikako, manje od 30cm se ne uklapa u kalkulacije ;)

Ako bude bio SS 22W4534G00, njemu isto odgovara 30cm za sličan tuning, ako bude Seas CA22RNX njemu prija još niži tuning i duža cev. Možda bude i SBA u nekoj priči sa dve osmice po kutiji, ima i ta zamisao, al mnogo je $$keka ono što ja hoću... TBD :)

Ja imadem podesivu cev, koliko sam probavao, za svako udaljenje od zida mogu fino da podesim bas.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
1 hour ago, ebe said:

E fala,

Nije mi palo napamet da procesljam jebay, ovo je povoljno vrlo.

Ako bude, kad bude, pa će poručimo ;)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Krenuo sastavljanjing :spiteful:

PSX_20191022_130616.jpg

PSX_20191022_130633.jpg

Dakle, pošto usled zbog neimanja ikakvog prostora za rad (radionica, podrum, terasa, znači baš ništa), a velike želje za diya, uradio sam ovako, da se izbegne farbanje, da bude spremno za brzo sklapanje i da može da se sklopi bilo gde (hodnik zgrade privremeno). Jednostrano beli MDF, ivice sečene pod 45 stepeni, i onda samo brzo lepljenje, sklapanje, stezanje. 

Još da dodam unutra učvršćenja..

Sa prednjom: 

PSX_20191022_130645.jpg

I detachable fronto:

PSX_20191022_130702.jpg

Sledi damping i ispuna, damping će biti piramida sunđer (iz više razloga), ispuna klasika stiva (vuna, kako već)..

To be continued.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...