Jump to content

Visaton W by VladaC (aka WLM La Scala) aka Alex edition, a posle i možda nešto drugo


Aleks

Preporučeni Komentari

Imam one trake samolepive za dihtung prozora (sunđerasto gumirane), pa sam razmišljao o tome, međutim mnogo veliku površinu prijanjanja na ploču ima ovaj visaton bas drajver, pa možda i ne mora...

Taj dihtung će svakako ići između detachable fronto i same kutije :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:D

Bravica na komodi je od jasena :D (hint: kako sprečiti klinjca da raznese stvari po sobi :rofl: )

Zvuk.... to je taj basss... jbeš bre sve, nema bassa bez ozbiljnijeg kutijona :)

I tu bih stao sa Mikuumovanjem :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Na zahtev @dejanco32, a i ako neko nekada bude hteo da pravi ovakve kutije, evo nacrta i detaljnih specifikacija:

nacrt visaton W.pdf

Može ovo i u drugačijim dimenzijama da se izvede, a ja sam izabrao baš ovako jer mi se tako lepo uklapa u životni prostor. Mogu i da ne budu ivice gerovane naravno, ali onda treba da se preračunaju dimenzije MDF-a. Takođe treba da se preračuna i ako se želi uža/viša/niža kutija, itd itd... Uglavnom unutrašnja zapremina bi trebala da bude tu oko 60 litara. Bass reflex je vodovodna cev od 11cm, dužine 30cm i tako je tjunirano na 34Hz, sa brzinom vazduha od 2m/s u portu. Udaljenost od poda mi je trenutno oko 3.5cm - nisam stigao da eksperimentišem, ali sam prezadovoljan bas ekstenzijom pa me mrzi da se majem.

Udario sam samo jednu "prečagu" popreko, jer to će možda nekad da se prepravlja, uglavnom dve tri pa i više udarenih unakrsno ne može da šteti, naprotiv.

O dampingu sam pričao...

Može i da se prednjica napravi od npr. masiva drveta, koji se samo ošmirgla i prelakira, ili voskira. Ima ovde i ovde materijala za to, kao što je recimo chuck uradio.

Eto, @dejanco32 sve što te interesuje slobodno pitaj na temi. Prošaraj forum, ima mnogo tema sa samogradnjom zvučnih kutija, pa ima i drugih dizajna, a ima i vozdan sajtova sa tom tematikom, recimo troelsgravesen.dk, itd... Tamo ima i nekih generalnih uputstava o samogradnji zvučnih kutija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...