Jump to content

Najstarije izdanje vinila koji posedujete


Preporučeni Komentari

Pre dve godine ponovo sam nabavio gramofon( a posle pauze od 28 godina kada sam presao na cd ),kupovao sam ploce ,bez obzira na izdanje(original ili RE),bitni su mi bili samo naslovi koje sam zeleo u kolekciji.Sada sam shvatio da to nije put kojim zelim da idem.

Ne kazem da nema dobro odradjenih reizdanja,neka ce ostati u kolekciji(dobar primer je SONNY ROLLINS-"Saxophone colosus"-Prestige LP0888072025417,made in Netherlands,2017.g.,tvrd omot,kao americki,180g).

Ali uzeti  plocu iz pedesetih godina,a i ranije,poseban je dozivljaj.Nije vise u pitanju sam kvalitet zvuka,vec cinjenica da u rukama drzite deo istorije muzike,onako kako je tada i zapisano...mozda se to zove kolekcionarstvo,mada ja vise nikada sebe necu tako nazivati(posle prodatih 3.000 lp '91.g.iluzorno je i pomisliti tako nesto).

Elem,najstarije izdanje koje sada imam je BEN WEBSTER-"Meets Oscar Peterson"-His Masters Voice-CSD1336 iz 1960.g.

IMG_0596.JPG.1d78ce40fb621a1c887afec6ef64c4bf.JPG

 

Nadam se ulovu nekih naslova iz tridesetih.

Da li ih vi imate?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 14
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Moze biti da moze,al' sta je selak?Koja je muzika na njima?Jel' svira sa klasicnim gramofonima?Jel'...

» šelak • muški rod Tvrda smola koja curi iz istočnoindijskih smokava kad ih ubode insekat; služi za izradu lakova za poliranje nameštaja, kitova i crvenog pečatnog voska.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kakva je situacija sa plocama iz 50-ih i mozda ranih 60-ih, ostale su od Dede, koriscene nekada na Telefunken gramofonu, cini mi se sa kristalnom iglom ali nisam siguran ( radio i gramofon su kupljeni 59' ).  Single ploce i poneka od 10" ( moram da vidim sve je spakovano )... sa cime to slusati ?

Da li moze sa standardnom mm da ne iskrljam te ploce ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...