Jump to content

Babelfish ᄅſ


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Hteo ja da pravim drugaru al ne mogu da pohvatam jel to ono sto je na oglasu i sto se spominje po forumu. Posle me on pitao o cemu se radi i tu mi je bio kraj. Kad me pitao za karakteristike odustao sam od objasnjavanja. Ja nisam dugo na forumu pa nisam pratio od pocetka razvoj i imena konstrukcija pa sad ne mogu da se opasuljim sta je sta ali zato sam Iron Pre uspeo da skontam i evo jos malo pa pocinjem sa sklapanjem. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Babelfish J je moja iteracija FW Aleph J

Babelfish J2 je moja iteracija ( ako mogu dobro da ispratim , ovo je vec treca) FW J2, sa idejom da bude Swiss Knife J2, sa mogucnoscu da se koriste i IRFP mosfeti i Semisouth JFets u izlazu, zavisno sta ko ima i zeli da postigne

predmetna tema o B J2 je ovde: https://www.diyaudio.com/forums/pass-labs/343073-babelfish-fw-j2-steroids-fathers-j2.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 10 months later...

Danas mi je u gostima bio izuzetan uradak kolege Sync-a... B2J sa mosfetima u izlazu. 

Svira zaista sjajno-bolji prostor po širini i detalji u odnosu na moj uradak sa semisouth/IRFP.

Semisouth daje neki šmek prirodnosti i kao da "smirenje" svira. Scena fokusiranja na sredinu. 

Oba ampa sjajno rade, a opet toliko različit zvučni potpis kao da nisu u suštini ista pojačala. Razlika je što kod mog ampa imam jedan trafo i motor run kondove, a njegov je uradjen sa dva trafoa i soft startom, svežim kondovima itd...Sledi proba i sa Semisouth/IRFP , pa ćemo jasno čuti i koliku razliku pravi okruženje. 

Preamp je Zenov WOT koji ni u jednom momentu nije delovao kao da je usko grlo.

 Znači, B2J i sa mosfetima je i dalje najbolje pojačalo iz Zenove kujne što sam ja imao prilike da čujem.  

Pošto je Sync revive - ovan, šteta bi bilo da ne prikaže ovde šta je napravio :)

 

IMG-435da97cbe9a53e32805eb84b7209048-V.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Yeeessss :)

Bitna napomena za sve koji se odluče na pravljenje - bc i bd tranzistore uzimati na proverenim mestima... Ja sam uzeo u elementi i zalomilo se par komada loših koji su bili uzrok problema na desnom kanalu kod mene. Nije ni čudo što nisam uspeo da ga samostalno oživim ni posle 3 ture menjanja komplet tranzistora, kada sam u suštini menjao g za g :wacko:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vis kako  po belom svetu sastavljaju sa svim delovima od mene, pa im proradi , uz eventualnu korekciju nekog otpora tu i tamo (ne mozes bas sve varijable pokriti trimerima) 

ja delove striktno preko Sprinta i Vremeplova, kod njih se zna poreklo svakog dela od fabrike do njih

boraniju koja nije kriticna za fakes ( NTC i mehanika) - to nije bitno odakle nabavljas

na kraju full kit nije skup 

 

glede razlika - dual mono se uvek isplati

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Elem..

Jozic mi istovario ovaj tunel pre nekih 15god sa kojekakvim el otpadom :character13:. Kad sredjujem ostavu setim ga se ali nikako da prelomim sta sa njim.

Logikom razuma dodjem do ideje da kupim TIG aparat nebili napravio sasiju za njega. Sasija pravljena da prima sta god od A klasa uz minimalne do nikakve prepravke.

ba1.PNG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Plocice preuzeo od Cakike, tante za kukuriku metoda bratska ko i uvek..

Nasledio nesto i tih sizofrenih BC tranz od njega pa sam vezbao cupanje delova vise nego potrebno. Srecom nadju se rinfuzni nos Philips po KP..

Torusi su dva kom od 500w sa donje strane. Svaki cosak na ramu ima nosace za stranice i urezane M4 navoje. Stranice su alu 3mm debeo. Prednja je 15mm debeli alu, rucno brusen..

Bio sam koliko toliko miran sto se tice diya do proslog leta. Pomogao ovaj remote rad od kuce u it sektoru. Pa se lemi, glodje i vari izmedju sastanaka :). Imam jos svasta nesto lepo i zanimljivo za share, al polako..

ba3.PNG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
On 10/3/2019 at 5:50 PM, Aleks said:

I? Koliko vredi generalno dati 100x više para za izlazne?

Zvučno gledano.

Samo nemo kažeš: "ne znam ja, ene gluv sam na jedno uvo a i to drugo mi ne radi nešto najbolje ovih dana" i slični odgovori.. :D

Realnost: Koliko vredi ulaganje dobro očuvanog Yuga u 4 tranzistora?

Odgovor na pitanje od pre dve i  po godine, (na osnovu iskustva od danas koje potvrđuje inicijalna piskaranja)...vredi uložiti  neregistrovanog fiću u voznom stanju za 2 dobra SS :)

Izmenjeno od chakija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa klasika, najjeftiniji IRFP150 :)

Odlično radi full mosfet, ali sa SJEP se dobija mađija i droga.

Ono što je dodatno interesatno bilo čuti, je uticaj motor run kondova u napajanju na sam zvuk...možda čak zavređuje i posebnu temu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...