Jump to content

Babelfish ᄅſ


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Inače, jedan dan bez zvuka ovog ampa je kao večnost... Ne mogu da dočekam da ga spakujem. 

Probao sam stereo varijantu hibrid vs full SS. Radio sam A-B-A test. 

Bilo je teško odlučiti se na koju stranu ići...

Hibrid je verovatno najpreciznije pojačalo koje sam do sad čuo.Full SS nešto manje precizan ali "lepše" radi - nije toliko sirov. Hibrid surovo pokazuje svaki detalj i otkriva manu u sistemu. Odlučio sam se za njega... 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Šta sve covek neće od dosade uraditi... 

Elem, imao sam čudan brum na desnom kanalu koji nikako nisam mogao sam da rešim. U početku sam mislio da je do uzemljenja i razvodjenja masa u kućištu, međutim ispostavilo se da je problem ipak na samom PCB-u. Pretpostavljam da je pcb malo platio danak mom eksperimentisanju sa menjanjem izlaznih itd... Kako nisam dovoljno bio kompetentan da rešim, pcb je završio na dijagnostici kod stvoritelja mu.

Nakon razvodjenja uzemljenja na šasiji, malo cimanja oko rutiranja levi kanal je miran kao grob. 

U međuvremenu, pribavio se još jedan biser iz čika Necine kujne - gidjgin f3 urađen sa full egzotikom u delovima. 

F3 svira fantastično! 

Zarad eksperimenta, zakačio sam f3 na levi kanal i B2J na desni, podesio gain na preampu da bude isti na oba kanala i poslušao... 

Zvučni karakter je sličan. 

Nivo detalja je izuzetan kod oba pojačala. Ipak, B2J čupa za nijansu više detalja iz svake note i tonski vernije/tacnije reprodukuje visoke i srednje dok f3 pravi "lepšu" scenu i prostor. 

Bass ne mogu u ovoj postavci najbolje da ocenim, ali mi deluje da je f3 malo "labaviji" po pitanju bassa, ali deluje da ide dublje. 

Srećan sam što imam f3 - sa druge strane ne mogu da dočekam desni kanal B2J

:) 

IMG_20200412_164303.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Dotaknuo ga stvoritelj I odma je oživeo :buehehe:

 

Ovo pojačalo definitivno spada u kategoriju penzionih pojačala.

BTW. Probao sam da podesim mirnu struju na 2A, ali mi se nije svidela promena u zvuku. Bass je postao zasiceniji i izgubila se ona "srž" u srednjim i definicija u visokim koju ima sa idealnih 1.8A.

Moguce da se tripujem, ali baš mi je delovalo da je poprilično čujna razlika. 

IMG_20200508_193326.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Preamp ima zlatne imbus srafove na prednjici - znači da je naj naj namunjen! 

F3 je u statusu da čeka na slušanje. Fino tera ove moje kutije koje imaju nekih 94db. F3 je ipak "finije" pojačalo, ali isto u kategoriji vrlo bliskoj penzionoj. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...