Jump to content

Babelfish ᄅſ


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Uh, odakle početi...

Brum otklonjen zahvaljujući velikodušnoj pomoći Zen-a. Tri kraća (za moje standarde :D ) telefonska razgovora i to je to. Problem je bio u raspodelu mase i relaciji napajanje-PCB. Rešeno je spajanjem grounda na XLR-u sa šasijom, a na PCB-u je gnd otkačen. Sa Babelfishom J nije bilo ovih problema, verovatno zbog drugačijeg koncepta PCB-a...

Uspeo sam danas da uporedim zvuk Bablefish J vs 2J IRFP full iteracija i na kratko da poslušam 2J sa SJEP u donjoj poziciji. Podrazumeva se da sam uspeo da podesim obe varijante na ~1.7A mirne struje i ~10mV DC-a.

Babelfish J je odlično pojačalo. Ima brz, neutralan i detaljan zvuk, a pri tom ima "ono" nešto što ga izdvaja iz mase dobrih pojačala. 

Sissy sit je takođe odlično pojačalo, ali nekako nisam mogao da se naviknem na njegov "uglađen" karakter zvuka u kombinaciji sa mojim kutijama. Mislim, ono...daleko od toga da ne bih mogao da živim sa njim, ali roštilj je roštilj :) . 

Babelfih 2J sa IRFP me sa svojim zvučnim potpisom jako podseća na Sissy Sit. Odličan prostor, odlična kontrola u bassu, mekoća u srednjim i visokim...2J IRFP vs Babelfish J za mene je je jako teško odlučiti koji je bolji - oba su odlična, a opet toliko drugačije zvuče. 2J IRFP je pojačalo koje se sluša satima i satima bez trunke zamora, sa odličnom kontrolom i detaljima u bassu, dok je Babelfish J "tačnije" pojačalo sa zvučnim potpisom koji meni lično više leži. 

2J sa SS na M103 poziciji i IRFP na M102 donosi sasvim drugačiju priču. Zvučni potpis totalno drugačiji od varijante sa IRFP. Momentalno se čuje dodatni nivo detalja, a ono "nešto" što vrhunska pojača imaju (timbar, prirodnost ili kako god) sada se javlja u izobilju. Preciznost na novom nivou, a zvuk je dobio na "životu". Kao da je Babelfish J dobio novi nivo transparencije i detaljnosti, a opet za nijansu prefinjenije svira...ne znam, teško je pretočiti u reči. Jedina zamerka je što "vazduh" nije toliko prisutan kao kod Sissy/IRFP varijante i što nisam siguran kakav je efekat na dužem slušanju...(uzeti sa rezervom pošto sam slušao mono signal).

Mnogo mi se sviđa ova "hibrid" varijanta.

Sutra nastavak sa utiscima sa SS na obe pozicije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala chuck na iscrpnom review-u!

pre 19 minuta, chakija reče

odlična kontrola u bassu

Ja bih se sa ovim neizmerno složio, a mnogi pak nalaze manu upravo u tome?

Ne znam. 100 ljudi 100 ćudi, 100 audiofila 200 ušiju, 200 žena 400 sisa! :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odakle samo iskopa ove slike :baby:!? 

Zen-arhivator! 

Gle, selenium super tweet! Baš ono što mi sad treba za igranje. 

Ovo me podsetilo... Selenium 12pw3 je FANTASTICAN u bass-u na open baffl-u do nekih 50Hz. Po meni, bolji od Alpha 15.

 

Al vidi se šta je pravi I-bed, sa sve klocnama od cigli!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, chakija said:

...

Babelfish J je odlično pojačalo. Ima brz, neutralan i detaljan zvuk, a pri tom ima "ono" nešto što ga izdvaja iz mase dobrih pojačala. 

Sissy sit je takođe odlično pojačalo, ali nekako nisam mogao da se naviknem na njegov "uglađen" karakter zvuka u kombinaciji sa mojim kutijama. Mislim, ono...daleko od toga da ne bih mogao da živim sa njim, ali roštilj je roštilj :) . 

...

Nisi prvi a ni jedini sa takvim zaključkom što ne znači da si manje "u pravu". ;) Kad je u pitanju "ono nešto" i "mOOda" ove novije iteracije su korak u nazad onima koji upravo te atribute posebno cene/žele. Naravno, kao i uvek, svakom svoje - ukusi i zahtevi su različiti - sve su to odlična pojačala! :party33::thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sjep120r100 na obe pozicije... 

Ovog puta mirna struja može da se podesi na 1.8A, a max. koliko pot dozvoljava je 1.93A. DC je naravno na nuli. 

Ovo je ubedljivo varijanta sa najmanje pozadinskog šuma - zvučnik bukvalno kao da nije ni priključen. Nabijem uvo u hornu i jedva da mogu da čujem išta...Imam utisak da je ovo "najstabilnija" varijanta od sve tri. Isto je bilo i sa BJ2... 

Što se zvuka tiče, razlika je ponovo drastična u odnosu na hibrid varijantu sa IRFP. 

Vratila se mirnoca, ali ovog puta mi se cini da je nivo šećera i detalja u boljem balansu. Zvuk te ne tera na konstantnu pažnju, ali zato kada hoćeš detaljno da ga poslusas, sve se čuje. Mislim da karakterom više podseća na full IRFP varijantu. 

Sigurno ću se odlučiti za hibrid ili full SS. Odluka će pasti kada budem uporedio 1/1 sa drugim kanalom gde cu staviti hibrid. 

Ako bih ocenjivao zvuk od 0-10, za moj ukus:

Babelfish J 7.5

Babelfish 2J full IRFP 8

Sissy sit 8.5

Babelfish 2J full SS 9

Babelfish 2J hibrid 9.5 

 

IMG_20200227_193228.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pokrenut i desni kanal...na njemu nakacen hibrid. Na levom je ostao full SS. 

Posle kraćeg poređenja, ostajem pri prethodnim zaključcima - SS je definitivno pleasure amp, dok je hibrid detail monster amp. Ne znam da li je to do to famoznog drugog harmonika ili čega god vec, ali ja cu definitivno prvo da probam oba kanala sa hibridnom varijantom pre finalnog sklapanja. Mozda probam i SS na oba kanala ako skontam da me hibrid zamara detaljima. 

IMG_20200228_194338.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, chakija reče

Pokrenut i desni kanal...na njemu nakacen hibrid. Na levom je ostao full SS. 

Posle kraćeg poređenja, ostajem pri prethodnim zaključcima - SS je definitivno pleasure amp, dok je hibrid detail monster amp. Ne znam da li je to do to famoznog drugog harmonika ili čega god vec, ali ja cu definitivno prvo da probam oba kanala sa hibridnom varijantom pre finalnog sklapanja. Mozda probam i SS na oba kanala ako skontam da me hibrid zamara detaljima. 

IMG_20200228_194338.jpg

kako god da je sam si ga opravio :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...