Jump to content

Macura phono predpojacalo , krca44

krca44

Preporučeni Komentari

Ako me oko ne vara, Sipijev shunt bi trebao imati nešto bolje rezultate u odnosu na ovaj Gemini. Pre svega mislim da ima bolji PSRR, a za ostalo bi trebalo pustiti neki sim. Jel radio neko simulacije da se ne mučim :)?

Podeli na ovim sajtovima

msm, stvarno - je li to trik pitanje?

kako moze pasivni regulator da ima stepen regulacije, samim time i PSRR bolji od regulatora koji ima pojacavac greske ?

msm moze - ako covek koji zna sta radi nacrta pcb za pasivni regulator, a amater nacrta pcb za ovaj drugi

u tom slucaju ovaj drugi lako moze ispadne pojacavac bruma ili, ne daj Boze, oscilator

onda jos i da zanemarimo strujni potencijal Sipijevog shunta ....... zna se kad je pravljen/za koje svrhe, i za to je apsolutno ispunjen projektni zadatak 

Podeli na ovim sajtovima

Nije trik pitanje, bez ikakve namere. Mislim da je OLG veći kod Sipija sa 431 koji sada ima neku ulogu opampa, nego "sličan" stepen kao kod Geminija. Otud verujem i bolji PSRR. Odradiću sim, ne stižem. Takođe ne vidim problem da i Sipi bude strujno potentniji.

Podeli na ovim sajtovima

sto bi rudari rekli, srecno

postoje razlozi zasto je ovo napravljeno ...... a vec postojao reg za NS10 od onomad, kao i za PSM LS

u svim oblastima, kad tad, treba preci sa "icoravakokazrnoubode" na "vatiseknjigastarostavnih" pristup

disclaimer: ako je zabava cilj, a ne napredak, onda nema veze

Podeli na ovim sajtovima

Važno da se napreduje. Primetih gledajući internu strukturu TL431.

Isti uslovi za oba, injektovan noise gen 250mV / 1kHz. Potrošač 100mA, šant element 50mA. Opseg 1Hz - 200kHz (10 x "čujnog"). Kod Geminija sam probavao razne reference, pa i GLED431, ali bez bitnih pomaka.

Gemini:

GEMINI.thumb.JPG.ae03872d4ad6e9330d095c36804e4706.JPG

Sipi:

SIPI.thumb.JPG.4b512401d54208c30baf8501e38ddc24.JPG

...

Kako god, setih se vezano za temu dok sam radio uređaj. Macura preamp i "default" Gemini reg (150mA).

Kompletan phono preamp vuče 50mA po grani napajanja (plus, minus). Imamo dakle višak od 100mA koji odlazi na IRF-ove. Ako se gađalo na 16V, imaćemo disipaciju na mosfetima od po 16V x 0.1A = 1.6W. Trebalo bi ga hladiti ili smanjiti struju kroz limiter na 100mA, a može i nešto manje.

Izmenjeno od Nesic
Podeli na ovim sajtovima

Možeš slobodno smanjiti struju kroz limiter za 50mA (R3 i R4 na 12 ohm), smanjiće se i disipacija za pola, te možeš neki manji hladnjak. Ali opet moramo znati K/W hladnjaka zarad proračuna.

Primer:

https://www.schukat.com/schukat/schukat_cms_en.nsf/index/CMSDF15D356B046D53BC1256D550038A9E0?OpenDocument&wg=G9524

SK42-51S

Ako imaš (3w disipacije) * (4 k/w hladnjaka) + (30 ambijenta) = 42 stepena na T

Podeli na ovim sajtovima

Izvinjavam se pogresio sam u dimenziji hladnjaka.

Hladnjak je ML73/50 Velleman, Mikroprinc ih ima, dimenzije :

50x35x12,5

6 centigrada / W

...ne znam napamet koliko je to Kelvina po Watt-u...

P.S. Ovakav hladnjak koristim za 7812 reg grejanja za 12V/ cca.0,75A i to radi ok.

Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

• Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
  • Kreiraj novo...