Jump to content

Macura phono predpojacalo , krca44


krca44

Preporučeni Komentari

Ovo Macura phono predpojacalo napravio je kolega sa komsijskog foruma i imao sam priliku slusati muziku kod sebe, preko tog aparata, na par sati.  

Od tada pa do sada ( cca. 8 meseci ) interesevalo me je vise projekata za izradu, najvise cevni phono...  ali sada kad je doslo vreme da se krene morao sam dobro razmisliti sta praviti i zakljucio da cevi nisu za totalnog pocetnika a da ovaj phono svira bolje od moga i mislim da se moze zavrsiti.

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, mutayu said:

plocice za napajanje?

Nazalost Macura ne daje dokumentaciju za sopstveno napajanje, nije potpuna.

Imam od kolege ManicP-a stabilisano napajanje koje se mozda moze prilagoditi.   Sem toga hteo bih da pogledam kakvih jos mogucnosti ima.    Znaci to je sledece.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

47 minutes ago, krca44 said:

Nazalost Macura ne daje dokumentaciju za sopstveno napajanje, nije potpuna.

Imam od kolege ManicP-a stabilisano napajanje koje se mozda moze prilagoditi.   Sem toga hteo bih da pogledam kakvih jos mogucnosti ima.    Znaci to je sledece.

Proveri, mozda ti samo ovo nedostaje:

image.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, mutayu said:

Proveri, mozda ti samo ovo nedostaje:

image.png

Da ali gde da nadjem Gerber da se izradi ?

Skinuo sam dokumentaciju samo Macura ne daje Gerber za izradu pcb a ja ne znam da napravim sam niti imam software za crtanje / pravljenje pcb-a.    Ne poznajem nekog ko bi ovde to mogao uraditi... mislim ne znam koga da pitam za izradu... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, mutayu said:

Treba proveriti plocicu prvo pa onda , ako je dobra, mozes naruciti da ti se uradi i sa pdf-a ili cak nekom prostijom metodom.

Hvala probacu... razmisljao sam da li je moguce umesto vodova na pcb uraditi isto pomocu bakarne zice na protoboardu... ali ne znam, mozda sam sad bas lupio  :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, shonne said:

Proveriti samo je li 1:1.

Ovo mi je palo na pamet kao obavezno.

Narednih dana gledam da zavrsim nalazenje komponenti za phono pcb, potom cu proveriti dimenzije za napajanje i javiti se za kontakt Milana iz Nisa.

Hvala !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 hours ago, mutayu said:

Proveri, mozda ti samo ovo nedostaje:

image.png

Mutayu gde si molim te nasao ove slike ?

Jos sinoc sam video da ovo nemam u dokumentima a nisam video ni kod Macure medju dokumentima napajanja.  Sa pcb-a izgleda po tekstu da je ovo mozda novija verzija...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

44 minutes ago, Zen Mod said:

msm cisto da vidim i potvrdim sto mi se javlja - bzvze je ta pcb ......

Zene cenim svaku pomoc, stvar generalno stoji ovako :  treba neka stabilizacija relativno dobra i da je pocetnik moze sastaviti... ta su dva uslova najvaznija  ( i da pcb & delovi ima da se nadju :D  ).

Parametri su +/- 15-20V ( 17V idealno ) i 100mA po grani.

Neko mi rece da ta Macurina stabilizacija nije losa a sem toga vidim na big DIY da je neko zavrsio projekt i koristio neku Salasovu stabilizaciju ( moram da vidim koju i kakva je dostupnost ).

Ako imas neku preporuku, bio bih zahvalan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel to audiofilski problem da se stavi zenerka umesto 15 ledara? Siri se prica da LED ima manje sum tamo negde(ne gleda se frekventno previse visoko pa deluje tacno), ali se nista ne kaze koliki sum imaju 15 LED na red? To valjda noje vazno, deluje spektakularno, kao cirkuska satra...

A cela prica uslovno i vrlo uslovljenono vazi za napone i zener komponente do 6V

Svakako da 15LED imaju zajedno znacajno(dramaticno) veci sum(koji se sabira) od jedne zenerke preko 6V

 

DA ne spominjemo los temperaturni drift LED, to nije u modi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, krca44 said:

Da se ne trazi ako nema potrebe prilazem shemu stabilizacije koju imam i koja bi mozda mogla da se podesi na odgovarajuce parametre :

MANICP SIMETRICNO SHUNT NAPAJANJE SHEMA.png

Izlazni napon je na tim modulima podešen na 24V ako se dobro sećam. Treba odvaditi LED na izlazu (svaka nosi oko 1.6V) i ubaciti kratkospojnik. Za 17V na izlazu recimo skinuti 4 kom.

Max izlazna struja se podešava sa CCS koji čine IC3 sa R7.1 i R7.2 u paraleli (odnosno IC4 sa pripadajućim otporima za negativnu granu) i iznosu 1.25/Rekv (Rekv je ekvivalentan vrednost R7.1 i R7.2 u paraleli).

Ulazni DC napon treba da je 8V viši od izlaznog, AC napon trafoa je (Uout+8V+2x0.7V)/1.41.

Ako se poveća struja moguće da treba doraditi hlađenje, može da se doda hladnjak na onaj AL flah.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo dacu vam i Gerbers i semu ( koju usput vec imate kao deo od Iron Pumpkins) za Good Gemini regulator

msm , dobar regulator nije Bozje Slovo . ali malo ih je koji su u modi a da su stvarno zaokruzeno dobri

kod Milanpcb mozete uraditi pcb , samo obratiti paznju da - posto on ne radi vias - da se pojedini elementi poleme sa obe strane stampe

Macurina sema je OK , ali je pcb katastrofa , da ne objasnjavam neophodnost odvajanja energetskih vodova od vodova signala za pojacavac greske

otvoriti novu temu (preseliti predmetno) ako mislite nastavljati ; ovde ce se to samo zagubi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...