Jump to content

Macura phono predpojacalo , krca44


krca44

Preporučeni Komentari

Gospodine Krco pamtim onaj Vaš esej u kome ste poredili vrhunske pjono preamp-ove i ne mogu da sačekam da Vam Vaš phono preamp (Macura): proradi onako kako zelite, da ga istestirate, da Vam se srede utisci i da se mi pripremimo za uźivanje u prikazu Macure.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

34 minutes ago, krca44 said:

Ostaje

Ima par mogucnosti koje bi mogle da poboljsaju rad - ne znam tacno jos kako da ih izvedem a i svakako ce biti kod mene dok ne napravim cevni phono koji je jasno bolji - ako uspem naravno...

ako uspem naravno...

uspeces.

cim prodje ovo sranje, javi se.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Srecko hvala

Napisao sam nesto u komsiluku ali tesko mogu da napravim poredjenje, tada sam imao na zajmu MC trafoe, sada ih nema a i ja koristim Shure V15/3, ona mi se svidja samo mi se cini da je mozda sada ogranicavajuci faktor.

Pointe je podesen bas za Shure, mozda cak treba da se manje kompenzuje ( umesto 100pF kond da stavim 50pF ).

Kod Macure nisam jos stavljao nikakvu kompenzaciju, mislim da nije potrebno.

Drugaciji su, tehnicki je mislim Macura bolji s tim da ja imam pozitivnu predrasudu prema cevima.

 

P.S. Da dodam cini mi se da je ovaj Macura odlican, vlo moguce objektivno bolji, samo bih se uzdrzao dok ipak ponovo upalim Pointe.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, krca44 said:

 .... Da dodam cini mi se da je ovaj Macura odlican, vlo moguce objektivno bolji, samo bih se uzdrzao dok ipak ponovo upalim Pointe.

nije ti problem napraviti a/b test te dvije riaa ... cisto da vidis razliku ... bili bi dobro da neko drugi selektuje riaa da bi se izbjegao subjetivni naboj svake vrste

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Srecko hvala
Napisao sam nesto u komsiluku ali tesko mogu da napravim poredjenje, tada sam imao na zajmu MC trafoe, sada ih nema a i ja koristim Shure V15/3, ona mi se svidja samo mi se cini da je mozda sada ogranicavajuci faktor.
Pointe je podesen bas za Shure, mozda cak treba da se manje kompenzuje ( umesto 100pF kond da stavim 50pF ).
Kod Macure nisam jos stavljao nikakvu kompenzaciju, mislim da nije potrebno.
Drugaciji su, tehnicki je mislim Macura bolji s tim da ja imam pozitivnu predrasudu prema cevima.
 
P.S. Da dodam cini mi se da je ovaj Macura odlican, vlo moguce objektivno bolji, samo bih se uzdrzao dok ipak ponovo upalim Pointe.

Ne pozurujem-mo Vas.
Nikako!
Doći će red i na pisanje.
Mora prvo da se “svašta” proba, uživa, poredi, slegnu utisci ......
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razlika prva je otprilike da sa Pointe-om imam puniji zvuk i vise utisak "muzicari u sobi" a sa Macurom su muzicari u velikom oblaku, organizovani tip-top.  Macura rekao bih definitivno ima bolje uredjene odnose unutar zvucne slike - medju instrumentima i medju raznim drugim zvukovima.

Sa Pointe-om je to shmek cevi + kompenzacija za Shure, uradjena namerno da se poboljsa ritmika.

Macuru sam pustio da radi i verovatno ce tako ostati bar jos sedam dana, nesto mislim aparat je skroz nov, treba mozda da se usvira, elementi su tek proradili prvi put zajedno.

Na kraju da k.k.m previse, kod ovakvih testova-opisa-misljenja uvek me muci pokusaj da budem objektivan, izbacim ono sto se meni svidja ( cevi )... pokusam da bar prenesem utisak koliko je moguce posteno.

 

Pusto tokom noci Santanu - Black Magic Woman ( Abraxas ) i gitare su krenule sa takvim tonom da mi je odjednom iskrslo secanje na leto 89', Bar, pocetak noci u diskoteci i mi sa nekim devojkama koje smo tamo upoznali i tom pesmom koja je svirala.

Retki ali vredni trenuci.

:D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako sam dobro video-pročitao trenutno svira Technics1210 sa Shure V15/3 glavom.

Možda bi u ovaj setup kasnije trebalo ubaciti na probu neku drugu glavu, V15 bi u ovom setup-u svirala bolje sa npr. SME ručkom.

Dobra glava ali izbirljiva.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni vrlo brzo pala na pamet Audio Technica.

Svira Shure odlicno i ne primecujem neke posebne mane zbog cega bi je trebalo menjati, samo imam takav utisak da bi AT glava mozda bolje pasovala u sistemu sa ovim Macura phono-m.

Shure mora da ode na laksi headshell, njega sam nasao, treba da skratim mesingane srafove, da malo olaksam ansambl.

Imam utisak da mozda jedan deo famozne Shure zatvorenosti-cebeta potice od rucke-shella-srafova koji su zajedno tezi od potrebnog ( naravno nisam siguran, moram da probam, na 1210-ki ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 months later...
pre 6 časa, Nesic reče

Može vako?

Nesicu moze kako god tebi odgovara, sem toga da - ovo je skoro standardna varijanta - msm Japanci su stavljali najcesce bukvalno pored ( koliko sam vidjao ) a druga varijanta je onako kao sto ja uradih, ispod - izmedju L i R IN ali nije obavezno.

Nego pogledaj na pcb kako su poredjani ulazi gledano odozgo - ja sam npr. obrnuo standardnu postavku konektora - gledano odozgo-spolja R IN je sa leve strane a L IN je desno...kontra postavljeno - to sam uradio da ne bih unutra ukrstao zice.... tako mi je bilo lakse, nije nista obavezno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Nesic reče

Zašto ovde na ulazu imaš 5 žica? 2+2 su RCA IN, a treća GND gde ti ide?

GND gramofona ide na GND levog kanala - jedna zica a druga sa GND konektora na shasiju.

Vidi molim te Macurin pdf - tamo je napisao da bi tako trebalo vezati ( zica ka shasija je moje resenje posto je Zen rekao probaj najjednostavnije i vidi da li radi, Macura je za ovaj deo samo uopsten, za pcb kaze da ovako treba ).

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, krca44 said:

GND gramofona ide na GND levog kanala - jedna zica a druga sa GND konektora na shasiju.

Vidi molim te Macurin pdf - tamo je napisao da bi tako trebalo vezati ( zica ka shasija je moje resenje posto je Zen rekao probaj najjednostavnije i vidi da li radi, Macura je za ovaj deo samo uopsten, za pcb kaze da ovako treba ).

Ti si tonsku GND kod napajanja preko NTC spojio na šasiju/uzemljenje. GND konektor grama na šasiji si spojio direkt na šasiju/uzemljenje. OK. GND levog kanala je i GND desnog kanala, spajaju se na PCB (plane PCB-a). Nije mi jasna uloga te treće žice GND-a kod ulaza. Ako je spojiš na šasijski GND grama, onda NTC nema smisla, imaš direktnu vezu tonske mase i uzemljenja. Ako je spojiš na GND bilo kog RCA, onda samo dupliraš vod.

:confused1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32 minutes ago, krca44 said:

Evo pdf-a

C17 i C17 - 470uF/50V nemoj stavljati dok ne vidis kakvu stabilizaciju koristis - proveri pre krajnjeg povezivanja

C16 i C17. Mislim da ću isti reg kao i ti, ovaj Gremlin :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...