Jump to content

Macura phono predpojacalo , krca44


krca44

Preporučeni Komentari

Ovaj stabilizator mi je zanimljiv ako jednog dana budem pravio pretpojačalo sa OP. Jeste pomalo kompliciran ali ako ima zvučne prednosti isplati se. Razmišljao sam o kombinaciji CCS i  Shunt stabilizatora sa LM317 i LM337, ali nisam siguran da je to bolje od ovoga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema shuma ni zujanja koje sam ocekivao.  Nema vise statickog elektriciteta sa gramofonu i plocama.

Nije lose, ima nesto vise detalja od cevnog phono-a, ritam bolji...  dalje je stvar usviravanja i mozda dizanja napona na 16-17V.

Karakter je malo drugaciji u odnosu na cevni phono.

Zasad samo slusam ploce, nisam jos formirao neke definitivne utiske.

Gain je nizi, trebalo bi biti 40dB u odnosu na jedno 45dB sa cevima, meni vise odgovara ova niza varijanta, mogu pot vise otvoriti sto je bolje.

Iznenadjujuce imam vise basa na kutijama...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 12 minuta, krca44 reče

Iznenadjujuce imam vise basa na kutijama...

Verovatno cevni phono ima jako male sprežne kondenzatore. To je dobro za eliminaciju subsonic frekvencija, ali trpi bas reprodukcija. Obzirom da ti je to prvi uređaj koji si pravio, odlično je ispalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 22 minuta, NIXIE reče

Verovatno cevni phono ima jako male sprežne kondenzatore.

Na izlazu je 2u2 , impedansa je 2,5-3K... ono sto mi je smetalo jeste to sto je malo lezerniji u ritmu nego sto treba, cesto imam osecaj kao da bubnjar i basist kaskaju za ostalima.  Nije to nista strasno ali ja smatram da moze bolje od toga sa cevima.

Mada pravo receno to je osnovna klasa za cevne aparate.

Lepo radi inace ovaj Macura, moram reci da sam jako zadovoljan sto je proradio iz pvog paljenja, nisam to ocekivao iako nema tu sta da se podesava sem napona.  Lepo i svira, mislim da ce mozda dalje da se poboljsa narednih dana.

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, NIXIE reče

Krco možda bi trebalo uplesti malo žice na ulazu i izlazu. Odlemi kod RCA napravi upredene parice pa ponovo zalemi. Ovako slobodne u prostoru više skupljaju smetnje.

Bilo u planu pa na kraju odustao... da sam prvo zalemio zice na konektore, uvrnuo - da - ali uradih suprotno i zalemiti uvrnute zice u vazduhu - maltretiranje - eventualno mozda uradim - priznajem na kraju sam malo to aljkavo uradio ( postojeci phono nema uvrnute zice - pa rekoh kad moze profesionalac tako onda mogu i ja da uhvatim krivinu )  :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa dobro, uvek se na kraju malo zbrza, tu se nekada i vidi velika rutina, kada neko prodje stazu vise puta, dosta ranije je pripremljen za detalje.

Kada uvrces zice, krajeve fiksiras ili malom vezicom ili termobuzirom jedno 5mm sirine. razdvojis krajeve i pripremis za lemljenje, isto je kao i bez uvrtanja, jedino su potrebni duzi komadi zice.

 

Sve u svemu imas vrhunski preamp sa vrhunskim ispravljacem i mora da ima bolju energiju i ukupniju zvucnu sliku od provizornih preampova. Mislim na konfiguracije sa pojacanim kompromisima.

Cestitke, u zdravlju ga slusao:clap:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 minuta, revox reče

?

Nista znacajno.  Mogao sam ili mogu i dalje da kazem "gotov sam sa hifom", samo kupujem ploce i neki dac.

Uz najbolju volju objasniti zasto sam krenuo da pravim phono bilo bi pisanje romana.

Pointe ima malo lezerniju ritmiku i blago tamniju koloraciju u gornjem spektru. 

Ja bih zeleo bolje-drugacije a sem toga volim kad nesto pravim rukama, to je bitan faktor... tako sam krenuo sa ovim projektom, od necega se moralo poceti.

----

Sa zadnje strane svetli zeleni on-ff prekidac ali ne vidi se lepo tokom dana... pa u planu je i nesto sto svetli unutra.

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

43 minutes ago, krca44 said:

Nista znacajno.  Mogao sam ili mogu i dalje da kazem "gotov sam sa hifom", samo kupujem ploce i neki dac.

Uz najbolju volju objasniti zasto sam krenuo da pravim phono bilo bi pisanje romana.

Pointe ima malo lezerniju ritmiku i blago tamniju koloraciju u gornjem spektru. 

Ja bih zeleo bolje-drugacije a sem toga volim kad nesto pravim rukama, to je bitan faktor... tako sam krenuo sa ovim projektom, od necega se moralo poceti.

----

Sa zadnje strane svetli zeleni on-ff prekidac ali ne vidi se lepo tokom dana... pa u planu je i nesto sto svetli unutra.

:D

sve jasno .... znaci li to da ostaje pointe?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 minuta, revox reče

ostaje pointe

Ostaje

Ima par mogucnosti koje bi mogle da poboljsaju rad - ne znam tacno jos kako da ih izvedem a i svakako ce biti kod mene dok ne napravim cevni phono koji je jasno bolji - ako uspem naravno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...