Jump to content

Macura phono predpojacalo , krca44


krca44

Preporučeni Komentari

pre 35 minuta, Zen Mod reče

skini  to na macuri i stavi 4u7 umesto velikih

pogledaj semu, na geminiju to vec imas, samo nije nacrtano na kraju nego gde treba

Skidanje u sadasnjim uslovima ( samo pletenica ) 470uF/50V - moze da bude problematicno... ako je ikako moguce radije bih stavio onako kako sam pitao, bar dok ne nabavim vakum pumpicu.

Eventualno imam 1uF/100V Philips ( Wima 10nF/160V )  i neki otpor ako moze, a da ostane iza 470uF/50V na Macuri... ?

Mozda mogu da isecem 470/50 na Macuri ali moram da vidim sutra na dnevnom svetlu.

 

P.S. Da li mora ili moze da se zaobidje skidanje 470/50 ?

 

Javim se sutra, hvala.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ahem

imas ti tu R8 i R109 (morao sam da se vratim na prvu stranu , pa da idem kod Macure, pa da skidam pdf,jbte,lakse bi ga napravio)

kolike su im vrednosti?
 

ako to imas , nemas potrebe da skidas lokalno rasprezanje

sad treba i da zapamtis - ne kaze se "imam ja tu dva komada od 470uF" , nego se kaze - "imam ja RC filter na ulazu , koji se sastoji od ......"

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, Zen Mod reče

imas ti tu R8 i R109 (morao sam da se vratim na prvu stranu , pa da idem kod Macure, pa da skidam pdf,jbte,lakse bi ga napravio)

kolike su im vrednosti?

Ahem  :D  izvini sto ne stavih shemu i bom sa vrednostima.

Paz' ovako R09 / R109 je 51R.

R8 ili R108 ne postoji... nesto si prevideo ( mislim broj... )

Svi drugi kondovi bilo gde su :

10uF / 50V elektroliti  C 07, 09, 11, 13 / C 107, 109, 111, 113

100nF / 100V  X7R  mali plavushani  C 06, 08, 10, 12, 14, 15 / C 106, 108, 110, 112, 114, 115

1uF / 63V ( u DC servo kolu ) , sive kocke  C 04, 05, C104, 105

------

Neki treci kondovi su RIAA u Feedback-u, Wima 10nF/FKP2  i 100pF / Wima FKP2 na ulazu signala

-----

Evo BOM-a ( open1_parts.pdf ) da vidis brojeve za R i C :

i onog sa shemom sto si skidao, al' neka ga vde u ovom postu.

 

P.S.  pola 5 je a ne vidim vise shemu kako treba, vec dva dana spavam po par sati, trokirao sam momentalno.

 

 

open1_parts.pdf doc_open_phono_en.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 14 časa, Zen Mod reče

ahem

imas ti tu R8 i R109 (morao sam da se vratim na prvu stranu , pa da idem kod Macure, pa da skidam pdf,jbte,lakse bi ga napravio)

kolike su im vrednosti?
 

ako to imas , nemas potrebe da skidas lokalno rasprezanje

sad treba i da zapamtis - ne kaze se "imam ja tu dva komada od 470uF" , nego se kaze - "imam ja RC filter na ulazu , koji se sastoji od ......"

 

 

Dobar dan Zene

Da probam ponovo, pregledao sam shemu vise puta i samu pcb.

Koliko razumem shemu i prema onome sto vidim na pcb - na ulazu Macurinom ( za DC napajanje ) nema RC filter.

Ono sto vidim je da imam samo C - 470uF/50V, vezan paralelno, na plus i minus grani. Posle toga DC ide dalje na manje C kod samih IC-a  (  C filter ?  ).    

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a ebala ga sema bez naslova

bilo kasno , gledao sam pogresan sheet

ene sad pogledah pravi - imas C16 i C17

prekini vodove od ulaza koji idu na kondove i ubaci 2R2-4R7 , da dobijes RC filter i sve ce bude tip-top

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 minuta, Zen Mod reče

prekini vodove od ulaza koji idu na kondove i ubaci 2R2-4R7 , da dobijes RC filter i sve ce bude tip-top

Otpore serijski ili paralelno ?

Mozda ne moram da prekidam vodove na pcb...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, Zen Mod reče

serijski

stavi otpore na kraj dolaznih zica i navuci heatshrink

Mislio sam tako da uradim, samo nisam bio siguran dok ne rece.

Mislim da imam u furdi 8R2 da stavim 2-3 paralelno da smanjim otpor pa serijski sa dovodnim vodovima.

Hvala

:D

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poceo sam raditi unutrasnje ozicenje.

Pre finalnog sklapanja imam jedno pitanje koje mi se stalno ponavlja u glavi zbog vise mogucih resenja :

kako tacno izvesti masu sa gramofona koja dolazi na izolovanu buksnu ?

Preporuka konstruktora je :

"Connect preamplifier PCB board analog ground with metal case in only one point,
preferably at X1-3 or X1-2. Please make the preamplifier in class II, that means
that metal case would not be connected with PE."

I jos ovo na big forumu :

"There must be no external ground loop. The board should be placed into metal case, connected with metal case in one point (I use input RCA point), but the case should not be connected with wall PE protective ground. The preamp should be in class II with only 2-wire power cord. Signal ground loop must be avoided."


Posto je moje izvodjenje drugacije da li je pravilno sledece resenje :

Sa GND buksne jedanu zicu odvesti na Left input GND a drugu zicu sa iste buksne preko NTC otpora odvesti na shasiju/sraf odmah pored ( ili na PE sraf ) ?

 

P.S. dodajem pdf sa dokumntacijom za svaki slucaj.

doc_open_phono_en.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledao, nema ni blizu dovoljno slika, vecina fotki su pcb bez kutije...

Macura je sebi izveo onako kako sam predlozio, bez NTC-a.

Aparat koji sam video ima Buksnu koja nije izolovana ( rekao bih po slici ) i samo jedan kabl na predlozeni left input gnd.  Da li je taj primerak radjen sa PE... skoro sigurno ne.

---

Gledao sam neka druga izvodjenja ( druge phonoe ) i tamo je neka varijanta onog sto sam predlozio, umesto NTC-a su zicani otpori i kond u paraleli pa na PE.

-----

Elem, mogu da zalemim dve zice za buksnu, odvedem jednu na pcb, drugu nigde za pocetak, potom na sraf, potom na NTC pa sraf....  cini mi se da su ovo najjednostavnije tri mogucnosti ( za pocetak ).

 

P.S. Koliko razumem imam PE.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ostalo je da zavrsim rca veze, proverim Gemini napone, povezem i nadam se za vikend... pustim struju i ako bude srece ... proradice / zivnuti - uzdici se u zivot !?   :D

 

P.S. Mislim da su tehnikalije iec-osigurac-on/off ok ( treba zalemiti ac izvode sa primara )

 

 

 

DSCN3349 copy.jpg

DSCN3346 copy.jpg

DSCN3298  IEC - ON-OFF - OSIGURAC SHEMA - ISPRAVNA ! copy.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, Zen Mod reče

nisi dobro nacrtao slepi navoj, on nije deo primara

Sacu se pokrijem dambo usima  :D

Nema veze vezan je izvod onako kako slika prikazuje, na onaj sraf gde ide IEC Earth i CT preko NTC otpora sa Geminija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Usporio sam ... ovaj zadnji deo sve radim prvi put, nista nije rutinski, tako da gledam, razmatram, pitam kad moram i uradim tek kad mi je potpuno jasno u glavi sta-kako-tako aha -  - uradim.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro vece

Povezao sam zadnje veze i izmerio DC napone.

Dobijene vrednosti su :

+ 14,45 V,  - 14,36 V  ( u odnosu na gnd )

Sada imam malu nedoumicu - mogu da povisim napon na plus vodu ( 14,8 V ) ali na minus vodu ne mogu zapeo sam na vec dobijenoj vrednosti 14,36V.

DVM kaze da za DCV merenje ima toleranciju 0,5%-2% ali ne sumnjam u njega.

Napon podesavam pomocu Heli trimera a trimer na minus grani se ponasa kao da ne moze dalje i daje zvuk kao da unutra neki tockic-srafic preskace.

Preporuceni naponi za phono pcb su 15V - 18V ( max ) a idealno bi bilo 17V.

Posto sam na granici od 15V po grani, spojio bih dc vodove sa phono pcb i probao dalje kako radi, ako nema saveta - zamerki - preporuka ( iskreno ne bih sad menjao heli trimere ako je do njih ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako je 15V preporuceno , dovoljno si blizu

samo pojednaci +/- napon u 5% i idi begaj

ako bas hoces vise volata postopoto, i to je lako , zamenom jednog otpora po grani

 

edit: po prilozenoj semi , prvo oteraj oba trimera u kontru skroz , a R8 i R11 smanji za 5K (koliko su trimeri) , na prvu standardnu vrednost

 

ako su ti R8 i R11 montirani 10K , stavi 4K7 ili 5K1 ili 5K6

ako su montirani 12K , onda stavi 6K8 ili 7K5

mozes i da zalemis otpor paralelno postojecem odozgo, da ne moras da vadis pcb, sam izracunaj koja ti paralelna vrednost treba

kad uradis to , presteluj na ljubljenih +/-17V 

 

GEMINI REG SHEMA !.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 minuta, Zen Mod reče

mozes i da zalemis otpor paralelno postojecem odozgo, da ne moras da vadis pcb, sam izracunaj koja ti paralelna vrednost treba

kad uradis to , presteluj na ljubljenih +/-17V

Hvala Zene, izracunacu, vise mi ovo odgovara nego da odlemljujem.

Ujednacio napone na 14,36 V.

Sutra cu da vidim da li Macura zuji, nesto sam skeptik kako sam izveo signal gnd, samo zicu na pcb i drugu na shasiju ali videcemo.

Da probam kako radi, pa onda ako treba visi napon, namestice se otpori.

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...