Jump to content

Macura phono predpojacalo , krca44


krca44

Preporučeni Komentari

3 hours ago, vladd said:

Nema neki znacaj na lokaciji u semi i spravi, ali ima znacaj da pokaze koliko je Macura dobar

Macuri svaka cast ali ja ne nadjoh 100V a da trazim sat i po po domacim prodama koje ne daju ni pola podataka... msm, hvala

odo' na reku vidimo se kasnije

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posto je promena desetak procenata(feroelektricka polarizacija) do punog napona,  a 17v prema 50v je 30% pa je promena znacajno manja,  uzmes malo vece, ili dodatni kond postavljen na sprat, tipa 10n na 100nF, ili ceo od 150Nf...po zelji.. napon nije kritican, koliko je bitna temperatura lemljenja i pazljivo lemljenje, sa minimumom kalaja... 125C im je kirijeva temperatura, mogu da kvrcnu ako se nesto napreze.

U Vremeplovu, Zoki zna znanje, kod ostalih kako se zalomi koji prodavac, Comet daje podatke na sajtu, ali se cekaju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ima da zavarim i jos zalijem turbo-tutkalom  :D

Ima u Mikroprincu a verovatno i Kelcu neki protoboardi i jeftine diode, uzecu 300gr da vezbam dok ne stignu delovi za phono pcb ( 17.-20. ).

Slike ce biti

:) :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@krca44: o kojoj se tu cifri radi na kraju kad se sve skocka normalno,sa normalnom kutijom/kutijama...pitam 'nako iz ciste radoznalosti..videh za nju neku nebuloznu cenu sto spominju na PFM-u,pa sam se prekrstio.... :crazy:nemam nameru da radim,ja mogu da budem sretan i sa phono karticom od 5x5cm recimo iz Quad 34 :crazyrocker::rasta:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pazi ovako : do kutije jos nisam dosao ( racunaj tu i sve konektore itd ).

LT1010 se vise ne proizvodi, izvori su MG Electronic ili ebay.   MG je poceo da uvozi kineske laznjake ( neke mosfet-ove ) pa je samim tim cinom, kolega u sumnji da li su ti LT1010 stari stock ili podvala.

OPA627 normalno kosta 25-30 Eu komad ali ga nema a i preporuka je da se zameni sa OPA134 ( 3 Eu... 400 Din Silken ).

Ostalo tipa WIMA FKP2 je jeftino, otpori su Metal Film 3 Din komad ( Macura koristio iste ), nista nije kriticno da zahteva butik elemente.

Pod uslovom da tacno znas sta radis prilikom nabavke delova ( Buerklin npr salje samo UPS-om ili DHL-om ) mislim da mozes kompletirati aparat za jedno 200 Eu & kutija/konektori.  Mozda u tih 200eu udju i konektori, zavisi koliko kupujes delova, u principu jedino za RIAA filter jeste pozeljno uparivanje.  U Ovih 200 eu racunam i stabilizaciju i neki trafo, makar polovan iz nekog japanskog pojacala ako se treba snalaziti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, krca44 said:

Pazi ovako : do kutije jos nisam dosao ( racunaj tu i sve konektore itd ).

LT1010 se vise ne proizvodi, izvori su MG Electronic ili ebay.   MG je poceo da uvozi kineske laznjake ( neke mosfet-ove ) pa je samim tim cinom, kolega u sumnji da li su ti LT1010 stari stock ili podvala.

OPA627 normalno kosta 25-30 Eu komad ali ga nema a i preporuka je da se zameni sa OPA134 ( 3 Eu... 400 Din Silken ).

Ostalo tipa WIMA FKP2 je jeftino, otpori su Metal Film 3 Din komad ( Macura koristio iste ), nista nije kriticno da zahteva butik elemente.

Pod uslovom da tacno znas sta radis prilikom nabavke delova ( Buerklin npr salje samo UPS-om ili DHL-om ) mislim da mozes kompletirati aparat za jedno 200 Eu & kutija/konektori.  Mozda u tih 200eu udju i konektori, zavisi koliko kupujes delova, u principu jedino za RIAA filter jeste pozeljno uparivanje.  U Ovih 200 eu racunam i stabilizaciju i neki trafo, makar polovan iz nekog japanskog pojacala ako se treba snalaziti.

Ok,thanks,,vidjeh u nekoj diskusiji na PFM,da su ga pominjali za 2500 funti (!)..shvatam da je tamo satnica usluznog DIYera veca no ovamo,al malo sam stucnuo samo,pa reko,da pitam....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, paja959 said:

Ok,thanks,,vidjeh u nekoj diskusiji na PFM,da su ga pominjali za 2500 funti (!)..shvatam da je tamo satnica usluznog DIYera veca no ovamo,al malo sam stucnuo samo,pa reko,da pitam....

Pajo ja sam sestri 8 sati radio poliranje nakita sa dremelom i finim cetkicama za 50 Eu.  U Londonu, tamo joj tip trazi 50 Funti za sat a drugi 30 funti takodje za sat istog posla.

Sem toga mozda ima OPA627 koji su skupi i ko zna sta jos unutra, pa kutija i ruke... al' 2,500 Funti... pretera ga ... i tamo je ista cena delova pa taman da je stavljao ne znam kakvo ludilo...

:D

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, krca44 said:

Pajo ja sam sestri 8 sati radio poliranje nakita sa dremelom i finim cetkicama za 50 Eu.  U Londonu, tamo joj tip trazi 50 Funti za sat a drugi 30 funti takodje za sat istog posla.

Sem toga mozda ima OPA627 koji su skupi i ko zna sta jos unutra, pa kutija i ruke... al' 2,500 Funti... pretera ga ... i tamo je ista cena delova pa taman da je stavljao ne znam kakvo ludilo...

:D

https://www.pinkfishmedia.net/forum/threads/phonostage-experience.231609/page-2

"The Vida is £3,300.00 I think (I’ve not heard the newer £1,000.00 design). The Paradise is an oddball because it isn’t a commercial design as such, it was originally a group buy kit from the DIY Audio forum. As such there are a limited number in existence and you can’t just order one (it’s also far from being an easy kit to build). Having said that, pfm forum member sq225917 has built quite a number of them and I think they come out at around £2,500.00 - but it could be more (it also depends what specification build you want). So, in short, the Vida and the Paradise are not in the same price bracket as the Arkless, Dynavector and RSL."

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, paja959 said:

The Paradise

Hvala za link, citam.

Paradise od Joachim Gerber-a sam slusao... mozda si pratio neka pisanija u komsiluku mozda i ne ali taj Paradise Rev.3.... uhhhh kakav phono...  neverovatno... e to kad bih umeo da napravim, pa mozda bih se i ja onda hvalio na sva usta... elem taj Paradise verovatno da vredi 2,500 Funti.

Ima puno delova koji nisu skupi ali treba ih kupiti na kilo pa uparivati, pa izraditi pcb, treba imati solidnu mernu tehniku, pa staviti uz to neki izuzetno dobar stabilizator i napajanje... i treba vrlo iskusan elektronicar to napraviti.... to je neka moja licna procena posle jedno mesec dana razmisljanja... ne moze za malo para cini mi se, cak i da sam umes i radis, potrosices i novca i vremena jos vise.

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, misa said:

jako su korektni cak su mi jednu porudjibinu na paketu smanjili vrednost da bi manje platio carinu

Hvala za link ali ne isplati mi se dok recimo ne stigne u Farnell.   Od njih mi se isplati da kupim, od ostalih me ubija postarina & carina.

Nesto sto sam kupio u Buerklinu, greskom sam izabrao UPS umesto DHL-a i sada cekam da lokalni predstavnik zavrsi posao sa carinom... morao sam da popunjavam ovlascenje, dajem izjavu ( potpisanu ) o namerama, fakturu... i na kraju ocekujem da ce carina da me zvekne tako sto ce racunati vrednost robe i uslugu postarine zajedno... sto povremeno rade, video sam svojim ocima.

Ali ipak,

Hvala !

imacu u vidu za neke buduce kupovine

:D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 9/13/2019 at 10:45 PM, krca44 said:

Nesto sto sam kupio u Buerklinu, greskom sam izabrao UPS umesto DHL-a i sada cekam da lokalni predstavnik zavrsi posao sa carinom... morao sam da popunjavam ovlascenje, dajem izjavu ( potpisanu ) o namerama, fakturu...

Ispravka

Kurir danas doneo kartonski paket sa 4 IC-a ali nije bilo nikakvog placanja postarine niti carine.

Buerklin jeste prognozirao postarinu od 38 Eu sa izabranom opcijom UPS ali naplate uopste nije bilo ( IC placeni odmah ).

Eto da znate, bilo je alo dr...a oko papirologije ali nikakvih troskova postarine.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 9/6/2019 at 6:12 PM, Zen Mod said:

u principu sve je boranija od delova

Jedno pitanje koliko da zavrsim sa delovima za Gemini  :

C5, C6  su 1 uF MKC... jos nisam nasao MKC, da li moze neki drugi tip i koja je naponska vrednost ( nema na shemi, nije bitno ? ) ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...