Jump to content

Da li pojačala moraju uvek da se priključe na schuko zidnu utičnicu ??


Srle

Preporučeni Komentari

Tih "starinskih" ima i sad. To su tzv "euro utičnice", u modularnim utičnicama 2 kom zauzme mesto kao jedna sa uzemljenjem i u njih se priključuju uređaji koji uzemljenje nemaju, sa onom pljosnatom utičnicom sa samo dva pina.

Elem, ako je fabrički kabl bez uzemljenja a uređaj sa atestima i sertifikatima, ne mora u šuko utičnicu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Zen Mod said:

ako je klasa dvostruke izolacije (pomenuti simbol) i shodno tome nema suko kabel,onda i nema potrebe za suko uticnicom

To sam i pitao. Ovo je pravi odgovor, kratak i jasan. Fabricki strujni kabl je dvopinski.

Jedino mi nije onda jasno, koja je uloga uzemljenja za phono, ako sasija uredjaja na koju se ta masa gramofona spaja "pliva" i nije povezana sa uzemljenjem preko suko strujnog kabla.

5.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Mikorist said:

 

Taj GND ide na gramofon

81JOIGS1bHL._SL1500_.jpg

 

 

Ja sam se jednom zezno pa nisam bio povezao .

A volume bilo okrenuto na pola. Umalo nisam odleteo u vazduh sa sve membranama zvučnika kad sam dodirnuo metalni deo ručice gramofona.:buehehe:

Ma znam da se to povezuje sa masom gramofona. Samo mislio sam da kad se povezu mase gramofona i kuciste (masa) pojacala da to sve onda ide na uzemljenje suko konektora.

A nije mi ni sasvim jasno ni u samom gramofonu da li se zajedno vezuju masa motora i rucke ?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod gramofona  uzemljenje nije bezbednosno pitanje, nego  da se izbegne Ground Loop..

Ako postoji bilo kakva međusobno povezana oprema, sa više električnih uzemljivača - Ground Loop može u zbiru uzrokovati dodatni šum, brum i zujanje na gramofonu. 

Zato je najbolje da predpojačalo za gramofon bude odvojena komponenta - koja nije spojena masom na ostale...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 hours ago, Mikorist said:

Kod gramofona  uzemljenje nije bezbednosno pitanje, nego  da se izbegne Ground Loop..

Ako postoji bilo kakva međusobno povezana oprema, sa više električnih uzemljivača - Ground Loop može u zbiru uzrokovati dodatni šum, brum i zujanje na gramofonu. 

Zato je najbolje da predpojačalo za gramofon bude odvojena komponenta - koja nije spojena masom na ostale...

Stvar je u razlici potencijala dve tacke, spajanjem se potencijal izjednacava i samim tim nema suma,bruma i itd.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

googlaj kako izgleda japanska uticnica -  mozda ima sraf kontakt za uzemljenje, ili se vod zemlje posebno dovodi ...... kuj bi ga znao

 

msm jedino je to logicno ........ ne vredi lupati glavu oko pitanja uzemljenja , tu nema dilema

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...